«Всіх гравців було звільнено. Ми не бачили сенсу в утриманні штату»: як живуть і чи думають повертатися «клуби на паузі» в ПФЛ

Переглядів 46016
Віктор Глухенький Віктор Глухенький
15 голосів
«Всіх гравців було звільнено. Ми не бачили сенсу в утриманні штату»: як живуть і чи думають повертатися «клуби на паузі» в ПФЛ
Футболісти Балкан, фото: ФК Балкани
УФ» продовжує опитувати клуби, яких війна змусила поставити на паузу виступи в чемпіонаті України. Сезон новий, проблеми старі. З семи клубів, що призупинили свою участь у змаганнях під егідою ПФЛ у Першій лізі, через війну та вимушено пропустили сезон 2022/2023 років, лише один планує поновити свої виступи.

Пацієнт радше живий, ніж мертвий, але перебуває у стадії штучної коми. На жаль, але саме так можна сказати про клуби Першої ліги України, котрі пропускали сезон 2022/2023 років через початок повномасштабної війни в Україні. З нового сезону свої виступи у Другій лізі планує поновити лише лише один клуб – Любомир із селища Ставище. І то, наразі це недоконаний факт.

«УФ» і надалі пильно відстежує долю клубів, які призупинили виступи через війну. Минулого тижня ми цікавилися станом справ у представників клубів, що мають заброньоване місце в Першій Лізі (читайте цей авторський матеріал тут). Тепер настав час поспілкуватися та розпитатти про справи насущні в представників ліги номер два.

Журналіст сайту «Український футбол» поспілкувався із представниками трьох клубів та спробував з'ясувати, хто з них буде готовий повернутися до повноцінних виступів з нового сезону.

Балкани (село Зоря, Одеська область)

Анатолій Узунов (виконавчий директор):

Анатолій Узунов, фото: ФК Балкани

– В наступному сезоні, як і в сезоні, що минув, Балкани продовжуватимуть знаходитися, скажімо так, на паузі. Ми вже відправили відповідний лист-прохання до керівництва Професіональної футбольної ліги. Тобто, повідомили, що наш клуб не має зараз змоги поновити свої виступи в чемпіонаті, тож просить про відстрочку, так би мовити.

Думаю, що проблеми подібні до наших зараз є в багатьох клубів Другої ліги, котрі як і Балкани перебувають на вимушеній паузі.

«Всіх гравців було звільнено. Ми не бачили сенсу в утриманні штату»

На сьогодні ми просто не маємо змоги зробити так, щоб клуб та команда функціонували нормально, так, як це було до війни. Скоро має відбутися звітна, підсумкова конференція ПФЛ і вже там керівництвом ліги буде все проговорено офіційно.

У минулому сезоні доросла команда Балкан не грала взагалі ніде. Навіть на чемпіонат області чи району. Всі гравці були звільнені. Ми не бачили сенсу в утриманні штату футболістів.

Функціонувала і функціонує лише дитяча школа. Днями саме відбулися змагання за Кубок дружби, це в нас в області такий турнір проводиться. До речі, наша дитяча команда посіла на ньому друге місце. Дякувати нашому керівництву, зі спортивною інфраструктурою клубу все гаразд. Вона функціонує та використовується.

Дніпро (Черкаси)

Юрій Гончаров (директор)

Юрій Гончаров, фото: скріншот YouTube

– В сезоні 2023/2024 Дніпро на сто відсотків не буде брати участь у змаганнях Другої ліги. І взагалі в будь-яких інших. В місті є команда ЛНЗ… А під брендом Дніпра ми займаємося лише волейболом, футзалом та регбі. Футболу немає. Взагалі.

У нас муніципальний клуб, і прийняте рішення, що під час війни, професійним футболом ніхто займатися не буде.

«Не до футболу зараз нам, не до футболу»

Єдине що, в сезоні 2022/2023 Дніпро зіграв на різноманітних благодійних турнірах. Як могли, збирали кошти для Збройних сил України. Були обласні та всеукраїнські змагання.

А зараз от, якщо чесно, то і в таких поєдинках немає навіть кому грати. Всі гравці Дніпра розійшлися: хтось в ЛНЗ грає, хтось підтримує форму в чемпіонаті області, хтось на фронті. Не до футболу зараз нам, не до футболу… 

Дитяча школа Дніпро-80 працює. У нас в проекті навіть є будівництво стадіону. Нам виділили кошти в рамках програми «Велике будівництво». Зараз фінансування призупинено, але сподіваюсь, що воно поновиться. 

Після війни маємо будувати ще один повноцінний стадіон зі штучним полем. І вже тоді, після перемоги, буде зрозуміло, що буде з Дніпром.

Любомир (селище Ставище, Київська область)

Андрій Твердохліб (керівник клубу):

Андрій Твердохліб, фото: скріншот YouTube

– Ми планували поновити виступи в Другій лізі. Однак сказати зараз, що ми точно повернемося, я не можу. Війну ще не завершено. Атестацію наш клуб пройшов, але, знову ж таки, папери паперами, а за вікном ‒ бойові дії. Гарантій, що команда збереться і буде грати, ніхто дати не може. Можливо, матимемо якусь ясність ближче до кінця червня. Сподіваємося на це.

«Головна проблема – відсутність спонсорів»

В клубі, як можуть, готуються: доробляємо стадіон, нові роздягальні. 

Люди, гравці, в клубі є. Просто на зараз вони не зібрані докупи, скажімо так. Натомість головного тренера на даний момент немає.

У минулому сезоні працювала дитяча школа, але ж не було в нас обласних змагань. Тож грали хіба на регіональних. 

А взагалі, зараз головна проблема ‒ це відсутність спонсорів. Не маємо поки достатнього фінансування.

* * *

З представниками решти клубів, котрі мають заброньоване за ними місце в Другій лізі, сайт «Український футбол» планує зв'язатися та розлого поспілкуватися вже найближчим часом.