Ярмолюк вперше вийшов на поле в матчі АПЛ: розповідаємо як він зіграв

Кирило Круторогов Кирило Круторогов
5 голосів
Єгор Ярмолюк, фото: Getty Images
Данський тренер Брентфорда Томас Франк анонсував дебют нашого 19-річного юнака в складі своєї команди і дотримався слів. Що з цього вийшло – в матеріалі від «УФ».

Брентфорд розгромив Бернлі – 3:0 в більшості, але не цим примітний для нас матч 9-го туру Прем’єр-ліги. Замінивши на 76-й хвилині Маттіаса Йєнсена, Єгор Ярмолюк дебютував у найвищому англійському дивізіоні. Вихованець Дніпра та Дніпра-1 став 11-м українцем, який зіграв в англійській Премʼєр-лізі.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розбирає довгоочікуваний дебют Ярмолюка в АПЛ.

Наймолодший український дебютант в історії АПЛ

У матчі девʼятого туру Брентфорд зустрічався з Бернлі, обидві команди розташовувалися поруч з зоною вильоту, тож з турнірної точки зору їхнє рандеву мало надзвичайно важливе значення для обох.

Брентфорд на 76-й хвилині мав перевагу в два мʼячі після голів Вісси та Мбеумо, що, очевидно, Томас Франк розцінив як достатньо комфортну перевагу для дебюту українця.

Ярмолюк вийшов замість одного з багаточислених співвітчизників коуча Матіаса Йєнсена, який грав на позиції лівого центрального півзахисника і видав чималий обсяг позиційної роботи та отримав від Sofascore 7.4 бали – середню оцінку з-поміж футболістів Брентфорда.

Старанно замінив земляка головного тренера

За час на полі українець намагався позиційно дублювати заміненого Йєнсена, був помітним у багатьох зонах, але не став надзвичайно активним у жодній з них.

Тим не менш через дві хвилини після його появи на полі Бернлі залишилися в меншості, а на 87-й хвилині господарі забили ще один гол.

Ярмолюк встиг записати на свій рахунок показник xG 0.14 – тобто взяв певну участь в атаці, яка могла стати потенційно гольовою. Імовірно мова про його єдиний удар повз ворота.

Загалом Єгор встиг 16 разів торкнутися мʼяча і віддати 12 пасів, 8 з яких досягнули адреси (показник точності не надто високий – 67%).

Крім того Ярмолюк віддав один невдалий довгий пас. Також на ньому чотири рази сталася втрата мʼяча, а ще в його статистичну анкету дебютного матчу потрапили по одній дії – виніс мʼяча, фол, перехоплення та відбір.

Ярмолюк оцінений гірше основних, але краще інших «джокерів»

Від Sofascore наш дебютант отримав 6.9 балів, що ідентично з оцінкою Френка Оньєки,  який грав в основі (найнижча оцінка серед гравців стартового складу) на позиції правого центрального хавбека, і другий найвищий бал з-поміж четвірки гравців Брентфорда, які зʼявилися на заміну.

Від іншого статистичного порталу Whoscored українець отримав 6.4 бали – одна з найменших оцінок серед усіх учасників матчу від Брентфорда.

Дебют Єгора Ярмолюка в одній з найпрестижніших ліг світу стався у віці 19 років, 7 місяців та 21 дня – він наймолодший український дебютант в АПЛ, ніхто з 10 його співвітчизників-попередників не мали дебюту в Премʼєр-лізі раніше за 20-річний вік. Тож це лише початок.