Ахметов дав обіцянку Буткевичу: відомі подробиці зустрічі президентів клубів УПЛ та дата наступної наради

Переглядів 172914
Андрій Піскун Андрій Піскун
12 голосів
Ахметов дав обіцянку Буткевичу: відомі подробиці зустрічі президентів клубів УПЛ та дата наступної наради
Загальні збори УПЛ. Фото: УПЛ
Вчора вперше за 12 років відбулась зустріч президентів клубів УПЛ. Джерело «УФ», яке було присутнє на нараді, розповіло, до чого прийшли власники клубів.

Зустріч відвідало дев’ять представників клубів.

  • Динамо (Суркіс), 
  • Дніпро-1 (Фрідман) 
  • Зоря (Гєллєр) 
  • Полісся (Буткевич) 
  • Кривбас (Караманіц) 
  • Чорноморець (Генінсон) 
  • Верес (Надєїн) 
  • Колос (Засуха)  
  • ЛНЗ (Кравченко)

Рінат Ахметов. Фото: ФК Шахтар

Частина президентів була відсутня за певних обставин, а не з власної забаганки. Всі керівники клубів були згодні на зустріч. Як повідомило джерело сайту «Український футбол», власник Шахтаря Ринат Ахметов особисто пообіцяв відвідати наступну нараду.

«Ахметов телефонував Буткевичу і вибачався, що не зміг бути присутнім. Але пообіцяв, що обов’язково відвідає наступну нараду». 

В ЗМІ писали, що зустріч клубів ініціювали Буткевич та Надеїн, але насправді, ініціатор був лише один.

«Це була повністю ідея Буткевича. Надеїн, за його проханням, запрошував тих, кого знав особисто. Зібрання пройшло в резиденції Буткевича «Equides Club». Президент Полісся хотів всіх побачити і познайомитися». 

Геннадій Буткевич. Фото: ФК Полісся

Зазначимо, що президенти клубів тепло спілкувалися між собою.

«Ця зустріч була більш ознайомча, всі були раді один одного бачити, дружньо спілкувалися у теплій атмосфері. Не було ніяких чвар та обопільних звинувачень». 

Наприклад, Суркіс хвалився, як йому вдалося переформатувати команду під сучасні реалії, а Засуха сказав цікаву одну дуже цікаву фразу.

«Суркіс розповідав, як він перебудував команду за останні роки на молодь. Дуже активним був президент Кривбаса Караманіц, який висував свої ідеї щодо покращення українського футболу. Засуха сказав таку фразу: «Поки 16 клубів не об’єднаються, то всі наші потуги – до сраки!». 

Але все ж таки, найголовнішою темою було суддівство. 

«Накипіло! І люди вже неготові це терпіти. Власники клубів домовились внутрішньо опрацювати це питання. Хтось налаштований більш радикально, хтось – менш, але суддівством незадоволені всі».

Керівники клубів вважають, що систему суддівства треба кардинально змінювати і реформувати. 

«Не може бути такої кількості помилок у кожному турі, які викликають певні підозри. Також звучали ідеї всіх суддів пропускати через детектор брехні. На наступній зустрічі вони хочуть прийняти спільне рішення, а потім звернутися до УАФ».

Іван Надеїн. Фото: НК Верес

Що стосується переведення арбітрів із підпорядкування УАФ до УПЛ та звільнення Лучі, то на даному етапі це неможливо.

«Частика радикально налаштованих власників клубів запропонували прибрати Лучі та вивести арбітрів із підпорядкування УАФ. Але це були більше емоції. Всі розуміють, що є певна структура і УЄФА наділяє УАФ повноваженнями у цій сфері. Зрозуміло, що ніхто нікуди не піде». 

Питання телепулу домовились опрацювати більш детально на наступній зустрічі у жовтні, коли буде широкий склад учасників. «Українському футболу» вдалося дізнатись конкретну дату наради.

«Президенти клубів домовились зустрітися 17 жовтня у «Equides Club». Буткевич всіх запросив на спільний перегляд матчу збірної України проти Мальти у відборі Євро-2024».