«Брехня, плітки і наклеп від дідуся»: Шевчук жорстко відповів Кварцяному

Переглядів 46425
Андрій Піскун Андрій Піскун
7 голосів
«Брехня, плітки і наклеп від дідуся»: Шевчук жорстко відповів Кварцяному
Віталій Кварцяний і В’ячеслав Шевчук, колаж: «Український футбол»
Кандидат у голови Рівненської асоціації футболу В’ячеслав Шевчук дав ексклюзивний коментар «УФ», у якому відповів на звинувачення Віталія Кварцяного.

Віталій Кварцяний в інтерв’ю нашому сайту розказав, що В’ячеслав Шевчук вмовляв його зняти свою кандидатуру із виборів у Волинську асоціацію футболу та підтримав іншого кандидата. Після цього, за словами тренера, Шевчука для нього не існує.

Щоб почути іншу точку зору, сайт «Український футбол» звернувся до В’ячеслава Шевчука.

«Після нашої розмови Кварцяний одразу подзвонив Лужному і почав жалітись, що Шевчук його не підтримує»

– В’ячеславе, чи читали ви інтерв’ю Віталія Кварцяного, де він згадав вас та сказав, що ви відмовляли його балотуватись на голову Волинської асоціації футболу?

– Це повна брехня, плітки і наклеп від дідуся Кварцяного. Розказую, як все було насправді. Свою кандидатуру на вибори у Волинську асоціацію висунув мій хороший друг Віктор Мацюк. 

Він спитав моєї поради і я відповів: «Це правильний вчинок, ти футбольна людина, але перед тим, як балотуватися, давай зустрінемось із Кварцяним. Він місцевий, у нас хороші відносини, це буде по поняттях».

– Зустрілись?

– Пару місяців тому я був у Луцьку і сказав Віктору: «Набери Кварцяного». Він йому подзвонив, той відразу відгукнувся: «Давайте зустрінемось. Без проблем». Ми посиділи в кафе, згадали футбольні моменти, тому що я і Мацюк у свій час грали під керівництвом Кварцяного.

Віталій Кварцяний, фото: ФК Волинь

Потім Віктор запитав Кварцяного: «Я хочу балотуватись на голову Волинської асоціації. Як ви на це дивитесь? Я не хочу, щоб ви думали, що це відбувається за вашою спиною».

Кварцяний одразу пустив сльозу, говорить: «Мене ж перестануть тоді на футбол пускати». 

Ми його заспокоїли і здивувались такій реакції. Віктор відвіз його додому, а Кварцяний йому каже: «Зніми свою кандидатуру. З твоєї сторони це буде порядно». 

Мацюк потім приїхав до мене, і я йому сказав: «Ти – доросла людина, роби так, як вважаєш за потрібне, але знай – я буду тебе підтримувати». Я ні разу не говорив Кварцяному, щоб він зняв свою кандидатуру, і ніяку кампанію проти нього не вів! Все було навпаки. 

Після нашої розмови Кварцяний одразу подзвонив Лужному і почав жалітись, що Шевчук його не підтримує. Але я вільна людина і в мене є право вибору. Я прямо йому про все сказав, а Кварцяний зараз бере і ллє на мене бруд. На засіданні Волинської асоціації був великий скандал.

– Який?

– Колишні футболісти збірної України Федецький та Михалик були проти Кварцяного. Вони були категорично налаштовані, тому що до виборів не допустили Мацюка. 

Кварцяний дуже багато зробив для Волинського футболу, але йому вже 70 років, то дай дорогу молодим розвивати спорт. У підсумку Мацюка навіть не допустили до виборів, усі делегати заздалегідь про це домовились. Я зрозумів, що вибори в асоціації – це велика корупція.

Я з багатьма спілкувався на Волині і можу сказати, що Кварцяного практично ніхто не підтримує і не хоче з ним працювати. Чому? Це треба спитати у місцевих.

В'ячеслав Шевчук, фото: НК Верес

– Кварцяний розповідав, що саме завдяки йому ви потрапили у молодіжну збірну. Це правда?

– Мені було смішно читати, що Кварцяний влаштував мене в збірну і мене там годував Лужний. Я тільки що розмовляв з Лужним про це, ми обоє посміялися, я йому сказав: «Олег Романович, дякую, що ти мене до сих пір годуєш». Я живу поруч із Лужним, наші приватні будинки в Києві знаходяться на одній вулиці.

Кварцяний каже, що серед інших наставників молодіжки домовлявся з Бузником, але він ніколи не був у мене тренером. 

«Маркевич сказав, що по мені є пропозиції від Динамо і Шахтаря. А в цей час Кварцяний приїхав із представниками Зеніту, хотів їм продати мене і Співака»

– Згадайте, як ви потрапили у команду Кварцяного?

– Я грав під його керівництвом у Ковелі, пройшов таку собі військову службу, за що йому вдячний. У нас було більше силових тренувань, чим футболу. Ми жили по шість чоловік у кімнаті, але я не тюфяк, тому справлявся. Потім Кварцяний очолив Поділля і запросив мене туди. 

– Кварцяний розказував, як продавав багатьох футболістів за великі гроші. Вас він міг кудись продати?

– В 1999 році я виступав за запорізький Металург, Кварцяний там працював на посаді скаута. Коли я вже був капітаном молодіжки, ми обіграли збірну Болгарії – 2:1. Я забив і здійснив асист. Після цього матчу мені надійшло запрошення від Левські.

Потім я приїхав у клуб і тодішній тренер Металурга Мирон Маркевич сказав, що по мені є пропозиції від Динамо і Шахтаря. А в цей час Кварцяний приїхав із представниками пітерського Зеніту, хотів їм продати мене і Олександра Співака. 

Маркевич мені каже: «Слава, ти молодий гравець і тобі треба зростати. Шахтар – це молода команда, яка прогресує. Ти будеш розвиватися разом з ними. Я рекомендую тобі йти в Шахтар, у майбутньому це буде топ-клуб». 

У підсумку я поїхав із Маркевичем у Шахтар підписувати контракт, а Співака Кварцяний продав у Зеніт. Я дуже вдячний Маркевичу і Дячуку-Ставицькому, що допомогли мені обрати правильний шлях. Напевно, Кварцяний до сих пір не може пробачити, що я не дав йому заробити на мені. 

– Що вам пропонував Зеніт?

– Я з ними навіть не розмовляв. Я послухав Маркевича і ми одразу поїхали в Шахтар.

Мирон Маркевич, фото: ФК Карпати Львів

– Кварцяний каже, що дав вам дорогу у великий футбол, а ви як вважаєте?

– Шлях у футбол мені відкрив мій батько, який грав за завод. Я на нього завжди дивився із захопленням і навіть не міг уявити, що доросту до рівня національної збірної. Також я відзначу свого першого тренера – Василя Петровича Войтовича, який багато чому мене навчив. 

«Хахльов підійшов до Надєїна перед матчем Верес – Зоря і сказав: «У Шевчука нема ніяких шансів, ми всьо парєшалі»

– Як ви прийняли рішення балотуватися на голову Рівненської асоціації футболу?

– Я прийняв це рішення після того, як Мацюка не допустили до виборів, і я побачив, яка шалена корупція відбувається на Волині. Останньою краплею стало, коли Хахльов підійшов до Надєїна перед матчем Верес – Зоря і сказав: «У Шевчука нема ніяких шансів, ми всьо парєшалі».  

А я – спортсмен, і не люблю таких договірняків. І щоб не було подвійних стандартів, я прийняв рішення піти із Вереса. 

– Хто ваші конкуренти на виборах?

– Це людина Хахльова – Олег Кучер, який був у нього помічником десять років. Також Ярослав Коломис, який очолює рівненський районний футбол.

Нехай я програю, але зроблю це чесно, а не так як зараз. Я вже чую розмови і помічаю, що певні особи шукають будь-який спосіб не допустити мене до виборів, як місяць тому в ручному режимі не допустили Мацюка на Волині. Так нехай знають, що я мовчати не буду. Суспільство буде знати всю правду. Я не заполітизована людина і чистосердечно хочу розвивати футбол, а не робити щось у власних інтересах.