«Буткевич хоче, щоб Житомирщина була Меккою українського футболу»: Тесля – про створення Полісся-2 і дебют Усика в УПЛ

Переглядів 2701
Андрій Піскун Андрій Піскун
9 голосів
«Буткевич хоче, щоб Житомирщина була Меккою українського футболу»: Тесля – про створення Полісся-2 і дебют Усика в УПЛ
Геннадій Буткевич та Володимир Тесля. Колаж: УФ
Віце-президент Полісся Володимир Тесля дав ексклюзивне інтерв’ю «УФ», в якому розповів про створення другої команди «вовків», що розпочне виступи у Другій лізі України – і не тільки.

Сайт «Український футбол» поспілкувався з Володимиром Теслею про створення Полісся-2 та цілі команди, проте ми розговорилися значно більше та ширше. В ексклюзивному інтерв’ю торкнулися таких тем:

  • Кому належить ідея створення Полісся-2, які будуть цілі команди.
  • Хто стане старшим тренером і як буде формуватися команда.
  • Про підписання легіонера в Другу лігу.
  • Чи збільшиться бюджет Полісся у наступному сезоні.
  • Прогноз на бій Усик – Ф'юрі.
  • Чи зіграє Усик за Полісся в офіційному матчі та коли.

«Задача виходу у Першу лігу не стоїть. Ми створили Полісся-2, щоб розкривати таланти. Це – найголовніша ціль»

– Володимире Миколайовичу, розкажіть, кому належить ідея створення Полісся-2: особисто президенту клубу Геннадію Буткевичу або в кооперації з менеджментом?

– Це було спільне рішення. Президент задав питання: «Як будемо розвивати молодь, щоб вона швидше адаптувалась до дорослого футболу?». Між U-19 і першою командою є велика яма. Є такі гравці із юнацької команди, які швидко розвиваються і підходять для основної команди, а є такі, яким потрібен час. Тому ми вирішили створити Полісся-2, яке буде виступати у Другій лізі. 

У другу команду ми будемо підтягувати перспективну молодь, у тому числі із-за кордону, але більшість, звичайно, складатимуть українці. Вони награватимуться за Полісся-2 і будуть заявлені за першу команду. У Другій лізі молодь буде швидше дорослішати, ніж у U-19. 

Геннадій Буткевич. Фото: ФК Полісся

– Якою буде філософія і ціль у Полісся-2?

– Наша основна ціль – щоб футболісти нашої Академії якнайшвидше заграли у Поліссі. Для цього будемо їх обкатувати у другій команді. Ми хочемо омолодити нашу першу команду, щоб її середній вік був 24-25 років. Полісся вийшло в УПЛ, але Академія у нас поки сира, тому хочемо зробити акцент на ній. Зараз ми якраз її заповнюємо, скаутинг і селекція працюють на повну. 

Ми хочемо, щоб наша Академія давала для першої команди хоча б одного-двох гравців у рік. Зараз такого немає. Думаю, через два-три роки буде результат. Світова практика показує, що 16-17-річних хлопців можна підпускати до виступів на дорослому рівні. 

– А конкретна ціль, наприклад вихід у Першу лігу, перед Поліссям-2 буде ставитися?

– Ні, таких задач ми не ставимо. Ми створили другу команду, щоб розкривати таланти. Це – найголовніша ціль. Зараз у нас підбирається група тренерів дубля, серед них будуть і іноземні фахівці. Вони будуть працювати під щільним наглядом тренерського штабу першої команди, щоб філософія футболу Полісся була єдина. Ми вважаємо, що Полісся-2 через декілька років гарно омолодить нашу першу команду.

«Для Полісся-2 підписали вінгера, якого побачили в матчах збірних»

– Хто буде головним тренером Полісся-2?

– Поки що ми тільки розглядаємо кандидатів. У штабі будуть працювати і українські фахівці, і іноземці. На цій посаді тренер повинен бути більше психологом, аналітиком і мати сталеві нерви, щоб розкривати таланти у молоді. 

– Даріо Друді не хочете спробувати себе на цій посаді?

– Думаю, Друді буде чудовим спортивним директором. Він знає багато мов, комунікабельний і в цього дуже гарно виходить бути менеджером. 

– А якщо у першій команді влітку зміниться тренер, то є ймовірність того, що ми побачимо Сергія Шищенка на чолі Полісся-2?

– Давайте закінчимо цей сезон тоді будемо спілкуватись по тренеру. Все можливо. Такого варіанту також відкидати не треба. Зараз наш президент у відрядженні. Приїде – будемо спілкуватися. Ідей і напрацювань є багато. 

– Ви вже підписали у Полісся-2 першого легіонера – македонця Дімітара Трайкова. Розкажіть про нього?

– Ми побачили Трайкова під час виступів за збірну Північної Македонії U-21, він нам сподобався. Це швидкий, технічний, лівоногий вінгер, який у майбутньому може стати хорошим підсиленням для першої команди. У Поліссі-2 будуть ще молоді, перспективні легіонери, але ставку робимо на українців.

Дімітар Трайков. Фото: ФК Полісся

– Як ви вмовляєте їхати молодих легіонерів під час війни в Україну?

– Це велика робота, над якою працюють всі: і шеф-скаут, і аналітики, і наші легіонери, і я, і керівництво. Тут не тільки гравця треба вмовити, а ще й його батьків. 

«Наші орендовані гравці із Звягеля повернуться або в першу, або в другу команду Полісся»

– Як будете формувати другу команду та Академію, адже ви самі казали, що гравців не вистачає?

– В Україні є багато молоді, які хочуть грати у Поліссі, тому що умови у нас чудові. Їхні батьки самі з нами зв’язуються. Багато юнаків приїжджають із обласних команд, є й із Академій відомих команд УПЛ, але давайте без назв, щоб ніхто не образився. 

Невдовзі до нас приєднаються збірники із U-17. Посилення буде міцне. Тож, сподіваюсь, у наступному сезоні Полісся U-19 буде боротися за чемпіонство.

Наш президент живе футболом і робить все для розвитку команди. Геннадій Владиславович хоче, щоб Житомирська область була Меккою українського футболу. А знаючи його фанатизм, це лише питання часу. Ми зробили багато полів у школах Житомира, але наш президент хоче, щоб кожна школа мала футбольний газон, тож працюємо.

– Скільки сьогодні дітей займається в Академії Полісся?

– Близько півтори тисячі різних вікових груп. Наша Академія росте реактивними кроками. В дитячо-юнацький футбол вкладається багато ресурсів.

– Чи не вплине створення Полісся-2 на вашу конгломерацію зі Звягелем, адже там грає багато орендованих гравців вашого клубу? Ви будете повертати орендованих?

– Наші клуби завжди будуть у дружніх стосунках. Сподіваюсь, що Звягель вийде у Першу лігу, будемо за них уболівати. Наші орендовані гравці Звягеля повернуться або в першу, або в другу команду Полісся. Вендел і Томадзото точно поїдуть на збори із першою командою. Якщо вони виявляться ще не готовими, то будуть грати за Полісся-2. Що стосується інших наших гравців, то де вони почнуть сезон, – вирішить тренерський штаб.

– А чи будуть влітку трансфери для першої команди?

– Звичайно. Думаю, підсилення вистачить на найближчі два роки. Скоро все дізнаєтесь. Весела буде історія.

– Бюджет Полісся буде збільшуватись?

– Трохи збільшиться, тому що у нас з’явилось Полісся-2, а це додаткові витрати.

– А конкретно у першої команди?

– Не думаю. Бюджет першої команди залишиться у таких самих рамках. Цього цілком достатньо. Зараз такий час, що збільшувати бюджет нераціонально. Когось продамо, хтось піде, когось купимо. Робочий процес. 

«Битва із Шахтарем намічається серйозна, можливо, десь і в рукопашну доведеться іти, а Усик може «нагнати жуті» на суперників»

– Ви – засновник всесвітньої ліги змішаних єдиноборств WWFC, тож цікаво почути ваш прогноз на бій Усик – Ф'юрі.

– Говорити можна багато, але все вирішать боксери у ринзі. Ми дружимо із Сашком багато років і я буду його підтримувати. Я знаю точно, що Усик психологічно, фізично готовий на всі 100%, а як воно буде – залежить від багатьох різних факторів, які можуть трапитися під час бою. 

Поєдинок буде однозначно цікавим. Моя думка – що Ф'юрі скинув вагу, бо готується до всіх 12-ти раундів, але швидшим за Усика він все одно не буде.

Якщо все піде за планом Сані, то перемога буде наша. Я хочу, щоб бій завершився достроково, але є велика ймовірність, що боксери пройдуть всю дистанцію. Мені хочеться, щоб Сашко нормально зарядив Ф'юрі по пузу і нокаутував його у шостому-сьомому раунді. 

– Чи побачимо ми Усика у наступному сезоні в офіційному матчі Полісся?

– Саня готовий за нас зіграти у будь-яку погоду. Може, ще й у цьому сезоні ми його побачимо у футболці Полісся. Нам ще і з Шахтарем грати у останньому турі. Битва намічається серйозна, можливо, десь і в рукопашну доведеться іти, а Усик може «нагнати жуті» на суперників (сміється, – прим. А.П.).