Де дивитися трансляції матчів УПЛ ТБ? Дистриб’ютор 1+1 media відверто розповів про новий теле-пул і сюрпризи «плюсів»

Переглядів 13504
Андрій Піскун Андрій Піскун
8 голосів
Де дивитися трансляції матчів УПЛ ТБ? Дистриб’ютор 1+1 media відверто розповів про новий теле-пул і сюрпризи «плюсів»
Андрій Мальчевський, фото: 1+1 media
Директор департаменту дистрибуції та розвитку мережі мовлення медіа групи 1+1 media Андрій Мальчевський ексклюзивно для «УФ» розповів про співпрацю з УПЛ ТБ.

Українська Прем’єр-ліга запускає новий канал – УПЛ ТБ, дистрибуцією якого буде займатись 1+1 media. Сайт «Український футбол» поговорив із директором департаменту дистрибуції та розвитку мережі мовлення медіа групи 1+1 media Андрієм Мальчевським про новий канал та роль «плюсів» у його запуску.

Ми торкнулись наступних тем: 

  • Скільки команд увійшло у телепул;
  • На яких платформах можна буде подивитися матчі;
  • Чи буде на УПЛ ТБ працювати Циганик та Звєров;
  • Чи будуть транслювати матчі УПЛ за кордоном;
  • Чи буде картинка кращою, ніж раніше на «плюсах».

«Як вболівальник і дистрибютор, я був би не проти, якщо Динамо, Дніпро-1 та Зоря увійшли в УПЛ ТБ. Але наразі є чинні контракти, тож все будуть вирішувати самі клуби»

– 23 лютого стартує весняний тур УПЛ. Андрію Олександровичу, які матчі буде виробляти продакшн 1+1?

– Ми не виробляємо матчі. Творча частина виробництва повністю лежить на УПЛ. Своєю чергою, УПЛ ТБ працює з різними підрядниками, які допомагають їм створювати контент для каналу. 1+1 media distribution відповідає тільки за технічну дистрибуцію серед провайдерів, щоб зробити максимальне охоплення трансляцій матчів. Сподіваюсь, що це буде продукт, який користуватиметься попитом. 

– Скільки зараз команд у пулі УПЛ ТБ?

– 13 клубів віддали свої права на трансляцію УПЛ. 

– У Динамо, Дніпра-1 та Зорі досі діє контракт з 1+1 media. Чи будуть вони транслюватись на УПЛ ТБ?

– Так, у них діючий контракт з 1+1 media. Час покаже, як буде далі. Зараз наша першочергова задача – створити якісний продукт. Футбол має величезну вагу серед уболівальників – це соціально-політичний вид спорту. Тому навіть в такі скрутні часи вболівальники повинні бачити футбол. Сподіваємось, що наші команди будуть показувати гарну гру, яка зацікавить вболівальників, і вони кожної неділі будуть чекати на тур УПЛ.

Колаж: «Український футбол»

– Якщо Динамо, Дніпро-1 та Зоря захочуть достроково припинити контракт з 1+1 media, щоб увійти в УПЛ ТБ, ви не будете проти?

– Ні. Для бізнесу, як і для вболівальників, у пріоритеті єдиний продукт. Але ми не знаємо, які там стосунки і перемовини клубів з УПЛ. 

– Вже є обсяг трансляцій на цей сезон?

– Це всі матчі 13-ти клубів до кінця чемпіонату. От і порахуйте. До нового сезону у нас є час, щоб наситити канал контентом, який буде цікавим для вболівальників. 

«Перед нами стоїть завдання і це наша основні ціль - зробити канал максимально доступним. Тому в перемовинах наша вимога, щоб канал був присутній у базових пакетах провайдерів»

– На яких платформах можна буде побачити матчі УПЛ?

– Ми зараз ведемо перемовини з усіма ключовими провайдерами. Уже досягнуті домовленості з Київстар ТБ, Датагруп-Volia, Viasat. Також ми відправили пропозицію Мegogo, SWEET.TV, Triolan, вони теж зацікавлені. 

Окрім цього, є домовленості з регіональними кабельними провайдерами. В наші часи важливо всім об’єднатись, щоб чемпіонат проходив і його могло подивитись якомога більше вболівальників. Основна задача 1+1 media – це зробити максимальне охоплення. 

– А Setanta?

– Ми з Setanta уже провели два раунди перемовин. Вони обіцяли до кінця тижня дати відповідь. Думаю, що Setanta у своєму додатку також транслюватиме матчі УПЛ. Setanta, Мegogo та інші ОТТ-платформи мають значну перевагу перед іншими провайдерами.

Колаж: «Український футбол»

– Що ви маєте на увазі?

– УПЛ ТБ – це лінійний канал, де є сітка мовлення. Наприклад, якщо після повітряної тривоги буде накладка на інший матч, який йде у сітці наступним, на лінійному ТБ буде транслюватися інший матч. А матч, який був перенесений, вболівальник уже не зможе побачити. А в ОТТ-платформах є технічна можливість показувати ці матчі наживо, у них є додаткові стрімінги, щоб забезпечити паралельні трансляції. Тільки ОТТ-платформи можуть дати таку послугу своїм абонентам. 

– На ОТТ-платформах буде якась окрема підписка на матчі УПЛ?

– Це не буде окремий футбольний пакет, за який потрібно буде додатково платити. УПЛ ТБ буде транслюватись у базовому пакеті, щоб мати максимальне охоплення.

Динамо, Дніпро-1 та Зоря також знаходяться у максимально доступному, базовому пакеті, інші клуби УПЛ також там будуть. Тому де-юре в УПЛ ТБ 13 клубів, а де-факто – 16. Можна сказати, що вже створено єдиний телепул. 

– На яких каналах холдингу 1+1 media будуть транслюватись матчі УПЛ?

– Базові канали – це 2+2 і УНІАН. Там будуть транслюватись домашні матчі Динамо, Дніпра-1 та Зорі. Ми тільки починаємо робити продукт і основна задача – це підготуватися до старту наступного сезону. 

– Тобто на ваших каналах будуть транслюватись тільки ті клуби, з якими у вас контракт, а для всіх інших ви тільки займаєтесь дистрибуцією?

– Так. Домашні матчі 13-ти інших клубів будуть транслюватись на УПЛ ТБ. 

Камера на матчі, фото: ФК Динамо Київ

«Штат коментаторів визначить УПЛ. За процедурою – 13 клубів телепулу мають самі погодити коментаторів і ведучих»

– Які плануються студії, програми та експерти на матчі УПЛ?

– Цим питанням займаємось не ми, а УПЛ. Вони обирають коментаторів, експертів та журналістів.

– Ну а з вашого каналу Циганик та Звєров будуть залучені?

– Як я й відповідав вище, це компетенція УПЛ. Тому дізнаємося всі деталі зі стартом чемпіонату. Команда УПЛ працює над тим, щоб зібрати найкращих експертів та коментаторів. Чи будуть залучені Циганик та Звєров - питання до УПЛ ТБ, а не 1+1 media. Правовласник контенту – це УПЛ ТБ, а ми їм допомагаємо: даємо свої майданчики, проводимо експертизу, зйомку трансляцій і тд. Але до якісної картинки потрібно додати якісний футбол. Симбіоз цих двох чинників відновить популярність українського футболу серед вболівальників. . 

За цей час Динамо, Дніпро-1 і Зоря побачать, яким є зворотній зв'язок від глядачів, УПЛ проведе з ними перемовини і, можливо, вони теж віддадуть свої права на трансляції. Тоді це буде справжній єдиний телепул. 

– Віктор Вацко казав, що коментаторами на УПЛ ТБ стануть Віталій Волочай, Владислав Шалота, Роман Бебех, Михайло Співаковський, Андрій Столярчук та Максим Гіленко. Це так?

– Ми до цього не маємо жодного стосунку. Штат коментаторів визначить УПЛ. За процедурою – 13 клубів телепулу мають самі погодити коментаторів і ведучих. 

– Чи будуть трансляції матчів УПЛ доступні за кордоном?

– УПЛ працює в цьому напрямку, створені робочі групи, але права на закордонну дистрибуцію нам поки не передали. Ми ще не знаємо, хто буде цим займатись: УПЛ, ми або вони знайдуть якогось іншого виконавця. У нас обмаль часу і наша головна задача, щоб 23 лютого канал УПЛ ТБ був доступний в мережах платного телебачення України. 

Колаж: 24 Канал

– Яка вартість виготовлення одного матчу, як продукту?

– Це питання не до нас, а до УПЛ, яка є замовником. Саме вони платять за зйомку, коментаторам, студіям і тд. Наша задача – технологічно розповсюдити  готовий продукт по всій країні, а формують продукт інші підрядники. Ми не впливаємо на якість і наповнення контенту. 

– А як взагалі з’явився симбіоз 1+1 media та УПЛ ТБ. Це ви запропонували свої послуги Прем’єр-лізі чи вони на вас вийшли?

–  1+1 media вже давно працює на ринку платного телебачення України і є законодавцем мод в цьому напрямку. Ми – найбільший дистриб’ютор України, у нас в портфоліо близько 30-ти телеканалів, включаючи американського виробника контенту Paramount Global, а також компанію UP Hub. Ми є ексклюзивним дистриб’ютором української студії FILM.UA і їхніх каналів, компанії. Плюс у нас є спільні проекти  – канал Comedy Central i KVARTAL TV. 

Цей контент ми дистрибутуємо багато років, тому до нас звернулася УПЛ за експертизою. Нам запропонували зробити своє бачення і пропозицію. Ми взяли участь у тендері і перемогли. Основний вклад в перемогу зробило те, що у нас є великий досвід запусків телеканалів. 

У нас є технологічний підрозділ з відповідною технікою, який займається зйомками, знімав Лігу чемпіонів і Лігу Європи. Там працює команда професіоналів, яка і буде знімати матчі УПЛ. А програмна сітка і наповнення– це вже робота УПЛ. Як я знаю, на УПЛ ТБ будуть показувати архівні матчі українських клубів, публіцистику і т.д. 

– Тобто матчі знімати буде 1+1 media.

– Де-юре так, але ми просто підрядники. 

– А картинка буде краща, ніж раніше на «плюсах»?

– Зараз уже всі перейшли в HD якість, тому якість картинки буде максимально динамічною. Технологічно все буде на найвищому рівні.

X