«Фесюн має пропозиції тут і з топ-чемпіонатів»: Лисицький – про трансфери та зміну Вишняка на Поздєєва напередодні Динамо

Переглядів 859
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
6 голосів
«Фесюн має пропозиції тут і з топ-чемпіонатів»: Лисицький – про трансфери та зміну Вишняка на Поздєєва напередодні Динамо
Кирило Фесюн та Віталій Лисицький. Колаж «Український футбол»
Спортивний директор Колоса Віталій Лисицький ексклюзивно для «УФ» розповів про останні новини з табору ковалівців напередодні матчу 27 туру УПЛ проти Динамо.

Колос після нічиєї з Олександрією (0:0) минулого вікенду пішов на радикальний крок. Президент клубу Андрій Засуха ухвалив рішення змінити на чолі команди Ярослава Вишняка, зробивши ставку на старшого тренера юнацької команди Олександра Поздєєва, який у структурі клубу ще як гравець пройшов шлях із аматорів до УПЛ. На момент призначення в першу клубну команду Колос U-19 посідає четверте місце в юнацькій першості відразу слідом за Дніпром-1, Динамо та Шахтарем.

Тренер-дебютант отримав вхідний квиток в еліту, маючи шанс проявити себе на фоні Динамо, яке продовжує боротьбу за чемпіонство з Шахтарем. Всередині клубу кажуть, що Поздєєв – повна протилежність Вишняку в плані погляду на гру. Чи ризикне молодий тренер зіграти у свій футбол проти гранда?

Спортивний директор Колоса Віталій Лисицький в інтерв'ю сайту «Український футбол» розповів про:

  • Зміну Вишняка на Поздєєва;
  • Чому в Колосі не стали чекати кінця сезону
  • Майбутнє Фесюна, якого сватають в Шахтар;
  • Та інше.

«Поздєєв своєю роботою справив сильне враження»

– Ще не так давно віцепрезидент Колоса Володимир Генінсон рішуче спростовував чутки про відставку Вишняка, а вже після наступного туру вона відбулася. Що стало останньою краплею для президента Колоса, щоб змінити головного тренера?

– Я вже казав, що до гри ніхто не збирався змінювати тренера. До Ярослава Вишняка була повна довіра і до його тренерського штабу. Це рішення було виключно президента. Після матчу з Олександрією Андрій Анатолійович зібрав нараду, на якій було увалено рішення змінити тренера.

– У Колоса є чітке бачення, яким має бути наступний тренер?

– Нашому клубу всього 12 років. Ми молодий клуб, який в пошуку себе. На сьогоднішній момент Олександр Поздєєв зі своїм тренерським штабом справили хороше враження своєю роботою та стилем гри, отримавши від президента можливість реалізувати свої ідеї в першій команді.

Олександр Сергійович доведе команду до кінця чемпіонату. Подальших рішень варто очікувати по завершенні сезону.

– Колос розглядає Поздєєва головним тренером на постійній основі?

– Все може бути. Якщо новий тренерський штаб проявить себе в цих матчах, є висока ймовірність, що вони продовжать роботу з першою командою.

– Який футбол пропагує Поздєєв?

– На мою думку, Поздєєв – достатньо амбітний тренер, цілеспрямований. Хоче бачити достатньо цікавий футбол в плані побудови гри і видовищності.

– Але ж це могло працювати в першості U-19. В УПЛ зовсім інший рівень..

– Я погоджуюсь з вами. В молодіжній першості ми ніколи не робили акцент на результат, думаючи виключно про розвиток молодих гравців.

– Андрій Засуха прийняв рішення поміняти головного тренера перед грою з Динамо. Це імпровізація чи свідомий емоційний струс колективу?

–  Коли я дізнався, що президент хоче змінити тренера, я не можу сказати, що сильно здивувався, але не зовсім зрозумів спочатку. Про Динамо точно ніхто не думав. Напевно, Поздєєв в нас особливий :)

– В Колосі готові чекати результату, якщо буде футбол, за яким приємно дивитися?

– Моя думка: потрібно давати час, але питання в його кількості, тому що все одно потрібен результат, як не крути. Питання в тому, наскільки президент готовий терпіти. Хороша гра додає оптимізму, але результат ніхто не знімав з порядку денного.

Ми працюємо над цим, щоб гра була цікава, глядачі із задоволенням приїздили на матчі Колоса, телеглядачі з інтересом наші поєдинки.

Олександр Поздєєв

«Колос не веде перемовин із жодним тренером»

– В останні роки навколо Колоса ходило багато чуток в плані тренера. З вами пов'язували Романа Григорчука (Чорноморець), Вісенте Гомеса (збірна України), Олександра Хацкевича. У вас є план Б, якщо не вийде в Поздєєва переконати президента? Наявність тренерського шорт-листа має місце?

– Є лонг-лист, де багато наших українських тренерів, іноземців. Але наголошу: зараз ми ні з ким не ведемо перемовин.

– Давайте про кадри. Здається, що новачки, які прийшли в Колос, сильно різниці не зробили...

– Ми були б задоволені, якщо б команда боролася за єврокубки, а так – деякими новачками незадоволені, деякими задоволені. Від деяких будемо чекати і чекаємо покращення кондицій і результату.

– Є часові рамки?

– Коли гравець приходить в команду, він підписує контракт – на рік, три, п'ять. Якщо футболісти приходять в Колос, то це футболісти, в котрих ми впевнені, що вони допоможуть нам вирішити завдання.

– Колос багато страждає від травм. Спираючись на ваш великий досвід в футболі, де криється причина травмопаду?

– Є моменти, коли це футбольна травма, отримана в грі. Ніхто не застрахований від того, як Цуріков зламав собі щелепу під час гри. Так само Дієго. Богданов зламався на тренуванні, але це був контактний епізод. М'язові травми – це інше, хлопці не витримують навантажень, які дає тренерський штаб. В футболі таке трапляється.

– З висоти вашого ігрового досвіду, як можна превентивно цьому зарадити?

– Кожна травма – окрема ситуація. В усіх вона по-різному проходить. Зі свого досвіду знаю, що чим раніше футболіст стає професіоналом, тим менше вилазять болячки. Десь організм дає збій, перенавантаження має місце. Або безглузді ушкодження. У кожного різна ситуація. Професійний футбол – це не фізкультура. Ти зношуєш свій організм. Ти можеш банально не витримати.

– Але є успішний приклад з реанімацією Бурди, який грає по 90 хвилин.

– Ми комплектуємось так, як дозволяє нам бюджет. Два роки тому нам було не по кишені підписати Бурду. Ми дуже раді, що Микита в Колосі зміг перезапустити кар'єру. Мабуть, він потрапив під великі навантаження в 19-20 років, тому не міг вийти на свій пік.

«На Фесюна полюють клуби з топ-чемпіонатів»

– Можна говорити про те, що Колос знайшов бізнес-модель, яка дозволяє менше лізти в кишеню президенту

– Зараз Андрій Анатолійович повністю фінансує команду. За рахунок трансферів ця потреба зменшується. Ми прагнемо в майбутньому вийти на самоокупність. Над цим досить активно працює віце-президент Колоса Володимир Генінсон. З нашої сторони потрібно робити трансфери.

– У вас вже є розуміння, як в міжсезоння Колос працюватиме на трансферному ринку? Очевидно, напрошується забивний форвард...

– Скажу лише, що деякі напрацювання є. Дехто з гравців Колоса влітку залишить клуб. Більше інформації зараз не скажу, тому що вона недоречна.

– Будете підписувати гравців в кожну ланку, так зване точкове посилення?

– Наш план – знайти тих гравців, які одразу даватимуть результат для того, щоб можна було вирішувати потрібні завдання.

– Географія Україною не обмежується?

– Ні. Це питання бюджету, який у нас буде на підсилення.

– Багато чуток навколо вашого молодого воротаря Фесюна, якого активно сватають в Шахтар. Кирило проводить свої останні матчі за Колос?

– Кирило має пропозиції тут і за кордоном. Остаточно все стане відомо після закінчення сезону. Трошки більше місяця почекати.

– В Європі хто проявляє до нього інтерес? Топ-ліги, другий елешон?

– Кирило наразі є гравцем Колоса, але має пропозиції з топ-чемпіонатів.

– Фесюн – основний кандидат у Колосі на те, щоб отримати запрошення в національну збірну України?

– На сьогоднішній день – так.

Кирило Фесюн

«Арбітри перестали свистіти, як соловей»

– З приходом нової влади в нашому футболі для Колоса щось змінилось в кращу чи гіршу сторону?

– Будь-які зміни – завжди на краще. Бажаю новим керівникам, які зайшли в УАФ правильних рішень та сумлінної праці для розвитку всього українського футболу. А Андрію Миколайовичу Шевченку – підібрати команду яка буде працювати як годинниковий механізм

– Запитання до суддівства у вас є?

– На мою думку, арбітри стали працювати краще. Перестали свистіти, як соловей. Дають грати, боротися футболістами, а не «садять на свисток» за кожний контакт.

– Сергій Ребров з іспанськими помічниками правильний тренд задають національній збірній України?

– Я сподіваюсь, що їм вдасться реалізувати свої напрацювання. Коли є система і дисципліна, це набагато краще, ніж анархія. Хочу побажати успіхів Сергію Станіславовичу та нашій збірній.

– Сезон наближається до завершення. Як знаходити мотивацію виходити на кінцівку чемпіонату, коли ти ні за що не борешся?

– Зі свого досвіду можу сказати, що кожен футболіст хоче вигравати кожну гру. Якщо команда не виконує завдання стати чемпіоном, це не значить, що вона гратиме з опущеними рукавами.

У Колосі всі, починаючи з президента, намагаються зробити все для того, щоб команда перемагала в кожному матчі. На жаль, не завжди так виходить, але я впевнений, що футболісти гратимуть на максимумі, а тренерський штаб зможе знайти підхід до них. Безмежна вдячність нашим захисникам і захисницям, що боронять нашу неньку-Україну.