«І Жирона, і Динамо зі страшною силою зацікавлені в тому, щоб Циганков перейшов»: експерти щиро оцінили чутки про Баварію

Переглядів 214202
Євген Чепур Євген Чепур
20 голосів
«І Жирона, і Динамо зі страшною силою зацікавлені в тому, щоб Циганков перейшов»: експерти щиро оцінили чутки про Баварію
Колаж: УФ
ЗМІ повідомляють про інтерес Баварії до вінгера Жирони та збірної України Віктора Циганкова. Відомі вітчизняні журналісти Артем Франков та Кирило Крижановський в ексклюзивному інтерв’ю для «УФ» прокоментували чутки навколо мюнхенців і майбутнього Віті.

Невдача лондонського Челсі з підписанням Михайла Мудрика, який поки що не може демонструвати ту гру, якої від нього очікують, не відлякує грандів європейського футболу від українських гравців.

Так, лише недавно була інформація про інтерес Ювентусу до хавбека Шахтаря Георгія Судакова, яку прокоментували відомі вітчизняні коментатори, а днями з’явились чутки про зацікавленість мюнхенської Баварії у вінгері Жирони Вікторі Циганкові.

Редактор сайту «Український футбол» Євгеній Чепур поспілкувався з відомими вітчизняними журналістами на тему ймовірного переходу Циганкова до Баварії.

На питання відповідали:

  • Артем Франков - багаторічний головний редактор журналу «Футбол».
  • Кирило Крижановський – головний редактор офіційного сайту київського Динамо.

«Чи може бути Циганков у списку, яким займається скаутинг Баварії? Цілком може, як і 70-80% крутих вінгерів світу»

– Наскільки реалістична ця чутка та наскільки компетентне джерело?

Франков: Хто про це повідомляє? Якщо Bild, то я не повірю. Аroged? Не знаю навіть. Запускати такі чутки – це агентське завдання. Тобто до гравця повинен постійно бути присутнім ось такий безперервний трансферний інтерес. 

Щодо інтересу Баварії, то я налаштований абсолютно спокійно і поки не дуже в це вірю. По-перше, у Баварії, є кому грати, зокрема й праворуч. Чи пов'язано це із тим, що Гнабрі зламав ключицю? Але в будь-якому разі, якщо вести мову про інтерес до Циганкова, то перехід може статися лише взимку, а до того часу Гнабрі точно одужає.

Крижановський: Для того, щоб розуміти реалістичність цієї інформації, не треба дивитись на джерело. Треба розуміти скаутингову систему будь-якого провідного клубу Європи. На кожну позицію вони «ведуть» досить велику кількість гравців, яких проглядають протягом певного періоду часу, а також збирають інформацію про нефутбольні справи своїх потенційних трансферних цілей.

Чи може бути Циганков у списку вінгерів, якими займається скаутинговий відділ Баварії? Цілком може. Але через таки списки кожного року проходять десятки футболістів, конкретика з'являється по відношенню до одиниць. Думаю, що будь-яке джерело може просто назвати десять різних правих вінгерів високого рівня, а з них 70-80% дійсно були в обробці скаутів Баварії. 

«Виграти в них конкуренцію буде дуже складно, тим більше Циганков травматичний»

– Хто потенційні конкуренти Циганкова в Баварії й наскільки імовірно, що хтось із них піде?

Франков: У Баварії на флангах грають зазвичай універсали. Причому це повелося ще з давніх часів, коли виступав Рібері, який спокійно грав і справа, і зліва за необхідності. Ось у них є такі хлопці, як Кінгслі Коман, Сане і Гнабрі. Усі вони, я вважаю, гравці найвищого рівня і виграти в них конкуренцію буде дуже складно, тим більше Циганков травматичний, що різко ускладнює його пристосування до такої команди, як Баварія. 

Я взагалі вважаю, що Циганкову дуже пощастило з Жироною, куди він потрапив з дуже хорошими шансами на місце в основі, де він не має конкуренції гравців найвищого рівня. Тому я, звісно, розумію, що прагнути до максимуму потрібно і коли тобою цікавиться клуб типу Баварії, це завжди лестить. Але річ у тім, що гранди постійно безперервно цікавляться десятками гравців. Ось вони можуть їх переглядати, складати отриману інформацію в якусь базу даних. У разі, якщо дійсно виникає необхідність, моментально цю інформацію звідти витягувати. Якщо там працюють адекватні спортивні директори з адекватним штабом, то справи йдуть саме так. І сам по собі інтерес не означає ще нічого. Взагалі нічого.

Крижановський: Після появи на ринку клубів із Саудівської Аравії неможливо робити прогнози щодо «наскільки імовірно». На правому фланзі атаки Баварії діють Лерой Сане та Серж Гнабрі. Трансфери та зарплати цих гравців у Європі може дозволити собі дуже обмежена кількість клубів, перш за все, це клуби з АПЛ. А ось саудівські клуби можуть без проблем придбати будь-якого футболіста з Європи.

Враховуючи всі обставини, давати якісь реальні прогнози дуже важко. Але при такій кількості грошей на ринку та економічній політиці Баварії можна припустити, що влітку хтось з її атакувальних зірок може відправитись за своїм останнім топконтрактом у кар'єрі.

Віктор Циганков. Фото: ФК Жирона

«Динамо не припустилось помилки, коли продали Циганкова саме на цих умовах»

– Скільки може наварити Жирона, враховуючи відсоток для Динамо?

Франков: Я вважаю, що, звичайно ж, Динамо має всіляко вітати угоду такого роду, тому що гроші команді потрібні. І тим більше, що сам відхід Циганкова за непристойно маленькі гроші насамперед розрахований на подальші перепродажі футболіста (іспанці заплатили киянам 5 млн євро, а також будуть винні відсоток від суми майбутнього трансферу: 50% від подальшого продажу гравця, якщо сума не перевищить 20 млн євро, або 30% від суми, що перевищує 20 млн євро, – прим. Є.Ч.).

Це дуже хороші, на мій погляд, умови. І Жирона, і Динамо зі страшною силою зацікавлені в тому, щоб Циганков перейшов. Тож давайте їм у цьому допомагати. Давайте будемо всіляко писати, що так, дійсно, а чому б ні? 

Баварія зараз виглядає дещо неукомплектованою командою, і, зокрема, зайвий гравець на правому фланзі, щонайменше для конкуренції, їй би абсолютно не завадив.

Крижановський: Все залежить від сезону, який проведуть Циганков та Жирона. Ми можемо оперувати лише абстрактними цифрами, але вже очевидно, що Динамо не припустилось помилки, коли продало Циганкова саме на цих умовах. Правильний вибір зробив і сам гравець, який обрав для адаптації у сильному чемпіонаті команду, на яку немає жодного тиску щодо результатів.

«Циганкову треба провести хоча б один повний сезон у Ла Лізі на високому стабільному рівні, а вже потім буде й ціна»

– Скільки Баварія може заплатити за гравця?

Франков: Пора безглуздих витрат імені Саліхаміджича відходить у минуле, тому там можна вести мову про щось між 20 і 30 млн євро. Я б зупинився на сумі в 20 мільйонів.

Крижановський: Якщо це найкращий центрфорвард АПЛ останніх років, то 100 мільйонів євро. Якщо це топзахисник Серії А, то від 50 до 70 мільйонів євро. Якщо мова йде про Циганкова, то спочатку йому треба провести хоча б один повний сезон у Ла Лізі на високому стабільному рівні, а вже потім буде й ціна.

«Найбільші шанси серед вінгерів досягти чемпіонату топ-5 в УПЛ має гравець, якому спочатку тут ще треба домінуючим стати»

– Чи бачите «наступного Циганкова» в УПЛ — вінгера, який міг би перейти в склад міцного середняка Ла-Ліги чи іншого чемпіонату Топ-5 і там себе проявити?

Франков: Думаю, Волошин міг би проявити себе. Він, правда, зліва грає. Ось йому через деякий час знадобляться нові стимули для переходу на новий рівень. Але в будь-якому разі, якщо надійде якась адекватна пропозиція, то Динамо від подібних умов навряд чи відмовиться.

Крижановський: На мою думку, найбільші шанси з вінгерів досягти рівня чемпіонату топ-5 серед гравців УПЛ має Назар Волошин. Але у нього ще довга дорога до цього, для початку потрібно стати домінуючим гравцем в нашій лізі.

«Циганкову потрібно ще грати за Жирону»

– А що добре зараз робити для самого Циганкова?

Франков: Йому ще потрібно грати в Жироні, у них йде успішний сезон. Вони можуть взагалі то поборотися за зону єврокубків вже точно. Зараз у команди все складається. Тобто, в принципі, якщо брати суто спортивні міркування, то, звичайно, йти не можна. Але тут же зрозуміло, що завжди накладаються міркування бізнесу і якихось особистих умов. 

На мій погляд, він у Динамо пересидів, притримали його, через що, власне, і довелося діяти через Жирону на таких доволі суперечливих умовах, розраховуючи на подальші перепродажі. Тож тут теж ніколи не знаєш, де знайдеш, де втратиш.

Крижановський: Це знає лише сам Циганков. Думаю, що у нього є амбіції грати у сильнішій команді, але й у виступах за Жирону є свої плюси. Перш за все, це відсутність тиску через рівень клубу та невисока планка очікувань, якщо враховувати скромну трансферну суму. Це дає можливість повністю адаптуватися та прогресувати.

«У варіант з Лаціо я б повірив»

– Також, за чутками, Циганковим цікавляться Інтер, Лаціо, Брайтон, Вулвергемптон, Галатасарай і Фенербахче. Чи варто в якийсь з цих клубів переходити українцю?

Франков: Потрібно запитати самого Циганкова, як він вважає, що він уже повністю сформований футболіст чи йому потрібен тренер, під керівництвом якого можна рости в індивідуальній майстерності. Тому що в цьому плані, безумовно, найперспективнішим я б назвав Роберто Де Дзербі, який керує Брайтоном, і при якому футболісти дійсно демонструють дивовижний прогрес. 

Що стосується Інтера... Тут велика проблема в тактиці, на мій погляд, тому що міланці грають 3-5-2 з бровочниками, а Циганков правий півзахисник або правий нападник. Тобто, в нинішній схемі Інтера я його просто не бачу. Плюс в Інтера ще є Куадрадо в запасі.

Розмова про Фенербахче - це чемпіонат Туреччини. Це в будь-якому разі пониження в класі порівняно з Іспанією. Я б у жодному разі ніколи нікому не порадив подібний перехід. Скільки б там не заплатили, тому що за грошима йому потрібно їхати взагалі в Саудівську Аравію. 

Лаціо ‒ цікавий варіант. Тим більше, що Циганков свого часу успішно зіграв саме проти них у Римі за Олександра Хацкевича, 2:2. Віктор був дуже хороший. Навіть, мабуть, тоді він проходив певною мірою свій динамівський пік. Лаціо гравці потрібні завжди, але зараз римляни перебувають у складній ситуації в чемпіонаті Італії, і незрозуміло, як будуть із неї вибиратися. Тож у варіант з Лаціо я б повірив.

Крижановський: Зараз це лише чутки. Але це справа пріоритету самого гравця. Думаю, що Віктор на його оточення зроблять вірний вибір, візьмуть до уваги інтереси самого футболіста та його родини. Крім цього, в мене є великі сумніви щодо реальності інтересу зі сторони турецьких клубів, це більше схоже на постійні змагання місцевих ЗМІ - хто придумає більше чуток про трансферний інтерес грандів до гравців з ТОП-5 чемпіонатів.

Віктор Циганков. Фото: ФК Жирона

«Циганков не досяг такого рівня, щоб говорити про нього як про топового вінгера Ла Ліги»

– Чи варто Віктору у майбутньому чекати пропозицію від Манчестер Сіті?

Франков: Давайте краще будемо думати про Манчестер Сіті. Якщо вже ставити завдання, то максимальні і не думати про якісь туманні перспективи або малювати замки на піску типу Баварії. А ось Манчестер Сіті за визначенням буде придивлятися до Жирони. 

Якщо реально зацікавиться команда Гвардіоли, то ось це буде ознака того, що Циганкова розглядають як гравця найвищого класу, готового для вирішення найвищих завдань. Якби я почув про інтерес Манчестер Сіті, то ось це було б дуже круто.

Крижановський: У теорії можливо усе, але дивімося на речі реалістично. Думаю, що Сіті за потреби буде купляти або дуже яскравого молодого вінгера, який здатен досягти рівня домінуючого гравця на своїй позиції в АПЛ (наприклад, як вони купили Жеремі Доку), або візьмуть вже готового, але дуже сильного гравця (як це було с Джеком Грілішем). Поки що Циганков не досяг такого рівня, щоб говорити про нього як про топового вінгера Ла Ліги.

X