Інсайд «УФ»: клуби УПЛ можуть провести збори за кордоном

Переглядів 3796
Павло Клименко Павло Клименко
2 голоси
Інсайд «УФ»: клуби УПЛ можуть провести збори за кордоном
Тренування Динамо. Фото: ФК Динамо
Упродовж осені проводилися консультації клубів із Міністерством молоді та спорту України. За інформацією «УФ», це матиме вплив на зимові збори команд чемпіонату України з футболу.

Наразі клуби чемпіонату України з футболу фіналізують останні деталі щодо своїх планів на зимову перерву сезону 2022/23. Як стало відомо сайту «Український футбол» із джерел, наближених до керівних органів вітчизняного футболу, впродовж осені готувалося підґрунтя для юридичної підтримки важливого рішення. 

Клуби УПЛ проводили консультації з Міністерством молоді та спорту України, підсумком яких стала принципова згода на проведення закордонних зборів українських клубів.

Три важливих нюанси: 

  • перше – чоловіки призовного віку не мають права вільного виїзду з України під час воєнного стану, потребують погодження; 
  • друге – українські клуби, які брали участь у єврокубках, уже створили прецедент із вимушеного виїзду на умовно домашні матчі за кордон; 
  • третє – ще ніколи в такому виді спорту, як футбол, не вирішувалося питання дозволу на виїзд настільки великої кількості громадян-чоловіків з українським паспортом. 

Якщо досягнута домовленість найближчим часом буде оголошена в офіційно оформленому рішенні, за кордон зможуть виїхати більше пів тисячі футболістів, тренерів і співробітників із числа обслуговуючого персоналу, менеджменту, служб забезпечення. 

Наше джерело повідомляє, що наразі «вікно» для виїзду на закордонні збори буде відкрито суто для клубів УПЛ. Клуби нижчих ліг готуються до зборів в Україні, багато з них візьмуть участь у новому турнірі — зимовому Кубку ПФЛ, який пройде на вітчизняних теренах. 

Збірні команди України (не лише з футболу, з усіх офіційно визнаних Мінспорту видів) також уже мають системно підкріплене право на виїзд, яке погоджується та регулярно поновлюється в міністерстві.