Іван ОРДЕЦЬ: «Приємно, що Ковалець порекомендував мене Фоменку»

Переглядів 53
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Захисник «Іллічівця» розповів про виклик до лав молодіжної збірної України та підготовку команди до сезону

— Іване, певне, після майже піврічної перерви раді знову повернутися до розташування молодіжної збірної України?

— Звісно, радий. За всіма хлопцями скучив, за збірною. Зараз будуть збори, а п’ятого числа гратимемо із французами. Гадаю, все складеться для нас нормально. Тим паче, гравці молодіжки давно разом не збиралися, відтак знудьгувалися за матчами в складі збірної.

— Не жалкуєте, що через різні причини не змогли взяти участь у Кубку Співдружності, в якому ваші партнери впевнено здобули перемогу?

— Прикро, але нічого не поробиш. Віковий ценз не дозволив мені поїхати до Санкт-Петербурга (нагадаю, на КС могли грати футболісти віком до двадцяти одного року. — Р. К.). У першу чергу, радий за хлопців, які там виступали. Молодці, виграли турнір, здобули, вважаю, важливий для нашої команди трофей. Наразі головне, щоб усі гравці приїхали в збірну в гарному настрої й нормально готувалися до поєдинку з Францією.

— Відомо, що Сергій Ковалець відвідував із робочим візитом Туреччину, де переглядав чималу кількість потенційних кандидатів до молодіжної команди. Часом, до розташування маріупольців він не навіду­вався, з вами особисто не спілкувався?

— Так, навідувався. Сергій Іванович приїхав до нас, коли ми проводили спаринг. Після матчу він підійшов до мене, ми поспілкувалися, спитав, як у мене справи, які навантаження отримуємо на зборах. Наостанок додав, що незабаром побачимося в таборі збірної.

— Яким чином налаштовуєтеся на протистояння з однолітками із Франції, адже матч, попри все, товариський?

— Це товариська зустріч після довгої паузи, відтак, гадаю, тренери акцентуватимуть увагу насамперед на грі. Через спаринг із французами готуватимемося до матчів відбору до Євро-2015.

— Як прокоментуєте збори «Іллічівця»?

— Хотів би відзначити, що збори пройшли добре. На першому етапі ми заклали хороший фізичний фундамент, виконували більше бігової роботи. Потім поїхали до Туреччини, де вже більше працювали з м’ячем, провели велику кількість товариських зустрічей.

— Відтермінування початку другої частини сезону через складну обстановку в країні вважаєте нормальною ситуацією?

— Чесно кажучи, вбачаю у цьому абсолютно нормальну ситуацію. У країні криза, потрібна перерва, щоби все влаштувалося. Поки що, як відомо, до кінця чи середини березня чемпіонат призупинено, тому, гадаю, потім має все стабілізуватися.

— Іване, поясніть, із чим пов’язані поразки вашого колективу від польського «Шльонська» (2:1), «Гурніка» (2:1) та «Шахтаря» з Казахстанської Караганди (1:0)?

— Це футбол, і десь незначні помилки кожного із футболістів зіграли свою роль. Але це — збори. Найголовніше, щоби ми таких помилок не повторювали в офіційних поєдинках. Тоді, повірте, усе буде гаразд.

— Хотів би спитати про Тотовицького, якого також викликали до молодіжки. Скажіть, за рахунок чого Андрію вдалося завоювати довіру Сергія Ковальця та Миколи Павлова?

— Хороший форвард, котрий володіє чудовою технікою, швидкістю, має гарно поставлений удар, на полі думає правильно. Гадаю, що в нього все вийде, бо він працює в правильному напрямку й ніколи не збавляв до себе вимог.

— Те, що ви довгий час не грали в офіційних матчах, якось позначиться на вашій готовності до матчів за молодіжний склад «синьо-жовтих»?

— Як на мене, головне, щоби футболіст багато не пропустив через різноманітні травми, ушкодження. Адже потім повернути втрачене дуже складно. Якщо гравець пройшов збори у складі хорошої команди, певне, його рівень і готовність не викликатимуть сумніву. Повірте, тренерський штаб у жодній із команд не дає слабинки у підготовці до сезону. Тому у фізичному плані почуваюся чудово.

— Ви, часом, не читали інтерв’ю, де Сергій Ковалець сказав, що порекомендував вас тренеру національної збірної України Михайлу Фоменку?

— Ви знаєте, на зборах Інтернет потужна штука. Звичайно, ми перечитуємо українські інтернет-ресурси. Тому в курсі всього, що відбувається не тільки в українському футболі, а й у країні в цілому. Насправді, мені дуже приємно, що Сергій Іванович порекомендував мене та Влада Калитвинцева наставнику національної команди. Потрібно ще більше прикласти зусиль, працювати ще з більшою наснагою та бажанням, аби не на словах, а на ділі отримати виклик до національної команди України.

— А особисто Михайло Фоменко до вас не звертався?

— Ні, такої розмови не було.

— Наостанок, хотів би вас знову спитати з приводу зборів. Як почуваєтеся, адже до поєдинку із Францією ви брали участь лише в товариських матчах. Щоправда, й з «галльськими півнями» доведеться зіграти «товарняк», проте його значимість буде вища, ніж пересічний матч на зборах…

— У нас були доволі непрості суперники на зборах, відтак, гадаю, до матчів подібного рівня я готовий. Це стосується й психології, та фізики. Фактично так можна сказати про кожного футболіста збірної, бо всі готувалися по максимуму до внутрішньої першості.

Роман КИРІЄНКО.