«Хай його куплять за хороші гроші, будемо тільки раді»: Грицук ‒ про Макуана та Мудрика й старт Полісся

Переглядів 7526
Артем Жилінський Артем Жилінський
9 голосів
«Хай його куплять за хороші гроші, будемо тільки раді»: Грицук ‒ про Макуана та Мудрика й старт Полісся
Василь Грицук. Фото: ФК Полісся
Футболіст житомирського Полісся Василь Грицук ексклюзивно для «УФ» прокоментував стартовий відрізок Полісся в УПЛ та згадав найпам’ятніші моменти в своїй кар’єрі.

У сезоні 2022/23 Василь Грицук успішно допоміг Поліссю підвищитися у класі та потрапити в Українські Прем’єр-лігу. Футболіст був лідером команди, однак в стартових шести матчах УПЛ зіграв лише вісім хвилин. Це не завадило півзахиснику стати героєм матчу з Оболонню, адже Грицук забив гол і віддав асист.

В ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» Грицук розповів про свої очікування від Полісся та УПЛ. Також хавбек детальніше описав нову базу житомирського клубу і пояснив, чому Геннадій Буткевич чудовий президент клубу. Грицук згадав свої дев’ять сезонів в Олександрії та порівняв свого партнера Макуану з найдорожчим українським футболістом по одній якості.

«Полісся розраховує на більше»

– Хочеться одразу запитати, чому ви, основний гравець команди в Першій лізі, втратили місце в основі Полісся на початку УПЛ?

– У мене була травма. На зборах її отримав і як тільки залікував, то відразу вийшов грати проти Оболоні.

– В останньому матчі з Оболонню ви просто перевернули гру, адже зіграли менше десяти хвилин, але встигли забити та асистувати. 

– Якось так вийшло. Все робив так само. Пощастило, думаю, так можна сказати. Хлопці добре грали 90 хвилин і заслуговували на цю перемогу.

 Як взагалі оціните старт сезону для вашого клубу?

– Непоганий старт. У тих матчах, де Полісся поступилося, ми не заслуговували на поразку. Від Дніпра-1 і Руху двічі на останніх хвилинах пропустили. Мали купу моментів, але це – футбол, і за непередбачуваність ми його любимо.

Василь Грицук. Фото: ФК Полісся

– Які у вас були очікування від команди перед стартом цього сезону?

– Ми розраховували якраз десь на такий результат. У нас гарна команда та чудовий тренерський штаб. Ми заслуговуємо точно на більше, але зараз лише початок чемпіонату, рано казати, що у нас неперевершена форма. 

Так, ми гарно стартували, але ще вся боротьба попереду. Сам по собі чемпіонат зараз цікавий, адже кожна команда може забрати очки. Побачимо як буде далі.

 Що можете сказати про головного тренера Калитвинцева та його штаб?

– Гарний тренерський штаб. Головний наставник – тренував збірну, інші ж були гарними футболістами. Ті ж Назаренко та Литовченко – це супер. Я ж спостерігав за іграми Назаренка ще в дитинстві. Можна сказати, що я виріс на його іграх. В цьому плані у нас все добре.

«Макуана – найшвидший гравець, з яким я тренувався»

– У складі Полісся грає дуже яскравий футболіст Макуана, як можете оцінити вашого партнера?

– Якщо він продовжить у тому ж дусі – він перейде в топ-чемпіонат. У нього гарно вийшло стартувати в УПЛ. Він до нас з Монпельє приїхав, але там голів мав мало, а тут одразу Вересу забив. 

Краще зробити один крок назад, а потім два вперед. Тому я бажаю йому лише успіхів та наснаги, нехай його куплять за хороші гроші у нас, ми будемо тільки цьому раді.

– Це найшвидший футболіст, з яким ви грали?

– Так. Це – найшвидший гравець, з яким я тренувався. Але проти Мудрика я грав, не працював з ним в одній команді, тому, чи швидший він за нього, мені важко судити.

– Як йому вдалося влитися в колектив, немає проблем з комунікацією?

– У нас є перекладач, який, як тінь, ходить за Макуаною. Але футбол ‒ це така річ, де і особливо розмовляти не потрібно. Він потроху вже вчить українську мову. Я думаю, що ми його навчимо.

Фото: ФК Полісся

– Спостерігаючи за ним, складається враження, що це дуже веселий хлопчина, чи були вже веселі історії пов'язані з Макуаною?

– На початку я менше працював із командою через відновлення, тому мені важко сказати. Приємний та смішний хлопець. Він не знає мови і йому дещо складно, але він намагається постійно комунікувати з партнерами через перекладача. Думаю, у нього все вийде.

«Морозку нарди подарували, а в мене нічого подібного немає:)»

– Хочеться більше дізнатися про нову базу Полісся. Можете провести екскурсію та розповісти більше про неї?

– База – топ-рівень. Думаю, не у всіх європейських команд є такі. А так, звичайні кімнати, але з розвиненою інфраструктурою. Дрібниці багато чого вирішують. Це як автомобіль, ніби всі їздять однаково, але у новіших є свої фішки, моніторчики та багато чого іншого, що підвищує комфорт.

Так само і наша база. Сучасна та комфортна. Ми були на зборах на базі Руху і наші люди переглядали їхню базу, щоб щось покращити у нас або перейняти. База – це чудово, особливо для приїжджих хлопців. Вони тут живуть і для них тут все влаштовано чудово.

– У відео про вашу базу Євген Морозко похизувався своїми іменними нардами, чи маєте такі або якийсь схожий сувенір? 

– Здається, йому ці нарди подарували, а в мене нічого подібного немає:) Насправді у нас на базі у нас є багато розваг — більярд, нарди, шахи та багато чого іншого. Там не сумно, є чим зайнятися.

– Це найкраща база серед усіх клубів, в яких ви виступали?

– Хоч в мене і не було багато клубів, але ця база – однозначно найкраща.

– Геннадій Буткевич ‒ гарний президент клубу?

– Казати можна все, що хочеш, а от робити... Я коли був в Олександрії, здається, президент таке сказав, що треба доказувати все справами, а не словами. Це дуже влучно описує Буткевича і його дії.

Він не прийшов сюди говорити, Буткевич постійно щось робить. Це подобається не тільки футболістам, а й усім мешканцям Житомира. Якби у нас було більше таких президентів, то чемпіонат суттєво додав би у своєму рівні. Зараз іде війна і про це складно мріяти, але навіть в таких умовах є легіонери, команди розвиваються.

– Які головні риси Буткевича, саме як людини?

— Він часто буває із командою. Він багато свого часу нам приділяє. Навіть не тільки, коли поряд з нами, а й у від’їзді завжди на зв'язку, телефонує, цікавиться чи всього вистачає. 

Буткевич – гарна людина, я думаю, важко знайти такого президента, який так сильно піклується про свою команду. Він завжди готовий допомогти, в курсі усіх справ команди. Мені це дуже подобається.

– У вас клубі багато молоді. Як вважаєте, є перспективи у Мустафаєва, Назаренка та Крушинського дорости до збірних?

– Звичайно, я б цього їм і побажав. Всі одразу хочуть, щоб молоді грали за свої національні збірні. Думаю, що все попереду. Вони викладаються на тренуваннях і якщо продовжать це робити так само, то це лише питання часу, коли потраплять у головну команду країни. Той самий Назаренко гарно себе не молодіжному Євро проявив і був одним із тих, хто приносив результат.

«В голову можуть лізти погані думки, що арбітри і справді роблять помилки на користь однієї з команд навмисно»

– Як гадаєте, чи ми можемо побачити у цьому році нового чемпіона, а не звичні Шахтар та Динамо?

– Цілком можливо. Думаю, що так. З Шахтарем буде важкувато. Динамо взагалі минулий чемпіонат на четвертому місці закінчило. Тому все можливо, всі команди ростуть і через це чемпіонат України буде цікавішим.

– Останнім часом почали дуже багато скаржитися на суддівство в УПЛ. Це роблять і футболісти і тренери. Які ваші думки стосовно цієї ситуації?

– Судді також люди. На мою думку, в них багато помилок. Але також у них є керівники – італієць Луччі. Вони можуть зробити помилку, але якщо ця помилка повторюється в інших матчах, то їх хіба не навчають, чи вони роблять це навмисно. Якщо так трапляється постійно, то в голову можуть лізти погані думки, наприклад, що арбітри і справді роблять помилки на користь однієї з команд навмисно.

 Я не хочу виправдовувати арбітрів, але їх теж треба розуміти. Вони - безкарні. Помилилися і нічого, зробимо правильні висновки і підемо далі працювати. Якби були б штрафи, то, можливо, помилялися менше.

«Кажуть, що суддівство витягнуло Полісся»

– У вашому останньому матчі з Оболонню було суперечливе пенальті на останніх хвилинах гри. Арбітр прийняв правильне рішення? 

– Момент з Оболонню. Кажуть, що суддівство витягнуло Полісся. Кажуть, що захисник зелено-білих дивився на м'яч, ну і що? Тепер можна збивати футболістів і казати, що на м'яч дивився? Чому це не пенальті? Я вважаю, що це однозначне пенальті.

– Якраз після вашого матчу Оболонь заявила, що не хоче грати з ВАР.

– Я цього не розумію. Всі команди навпаки хочуть мати ВАР на своїх матчах, адже він допомагає. А Оболонь каже, що їм принципово не потрібне ВАР і все. Чим вони кращі або гірші за інші команди?

 А потім цей клуб каже, що ВАР їм не допомагає або, що допомагає комусь іншому. Я скептично ставлюся до їх слів та рішень щодо цього. ВАР створений, щоб полегшувати життя арбітрам.

Фото: ФК Полісся

– Що можете сказати про вашого наступного суперника ‒ Чорноморця, з яким ви вже зіграєте у суботу?

– Я дивився їхні матчі й мені сподобалася ця команда. Видно, що колектив намагається грати у футбол, а не бий біжи. Тренерська команда, яка виконує те, що хоче Григорчук. Щось виходить, а щось – ні. Тому, я думаю, що гра буде дуже цікавою в Одесі.

– Чи не буде тиснути на арбітрів цього матчу останні скарги Григорчука на суддівство?

– Цей тиск, емоції та зарядженість є постійно, коли команди виходять на поле і хочуть перемогти. А те, що суддівство під час матчу загострює обстановку, то таке може бути. Але якщо під час гри тільки бігати за суддею та постійно балакати з ним, то в першу чергу це завадить лише футболісту. Сперечатися з рефері немає сенсу, адже він не змінить рішення, якщо ВАРу немає. 

А щодо Григорчука, то я думаю, що він так команду свою налаштовує, мовляв, що граємо не тільки проти суперника, а ще і суддів. В мене таке в кар'єрі було і я знаю, що це таке, коли тренер каже, що в суперниках сьогодні не 11, а 14 гравців. Це його підхід і він так намагається мотивувати свою команду, а як це сприймуть хлопці, то побачимо.

«Казати, що я молодець, займав третє місце в УПЛ, мені не подобається»

– Ви дебютували у професійному футболі в складі Кривбасу в 2007 році, тодішня УПЛ була краща?

– Однозначно сильнішим був тоді чемпіонат. Сильні легіонери, більше грошей в клубах та суперництво з командами робили УПЛ цікавим чемпіонатом. 

Пам'ятаю, як виходив за дубль Кривбасу і проти нас грали такі люди, що в Лізі чемпіонів повинні виступати. Мілевський, Алієв та Рінкон – це лише ті, хто першими спали на думку. Я просто в шоці був тоді, а це дублі, уявіть, що тоді відбувалося в УПЛ. Але зараз чемпіонат потрохи набирає обертів.

– Так сталося що тоді у вашій команді були Василь Сачко та Руслан Костишин, які згодом стали тренерами, чи немає у вас бажання спробувати себе у цій ролі після закінчення кар’єри?

– Ви знаєте, я про це навіть не думав. Зараз найголовніше – це Полісся і я в якості гравця цієї команди. А те, що були такі знакові партнери, то це прикольно. Ми з ними спілкувалися і в той час і зараз буває іноді. Час покаже, що буде далі.

– Знаковим етапом вашої кар'єри стали дев’ять сезонів в Олександрії. Що запам’яталося найбільше?

– Вихід в Лігу Європи та бронзові нагороди чемпіонату України. На жаль, я тоді мало зіграв, адже посеред чемпіонату отримав тяжку травму, що завадило допомоги хлопцям. Це, мабуть, мої найкращі спогади з Олександрії.

– На мою думку, дуже сумним моментом у вашій кар’єрі є травма, через яку не зіграли жодного матчу у груповому етапі Ліги Європи в сезоні 2019/20, як себе почували тоді?

– Звичайно. Мені дуже хотілося дебютувати саме в груповому етапі Ліги Європи і я навіть відновився. Я пропустив через травму два матчі, а потім, як виявилося, мене просто не заявили на матчі групи. 

Вони тоді грали з Гентом в другому турі, ми зіграли 1:1, і після гри до мене підійшов Володимир Шаран і сказав: «Якби я знав, що ти швидко відновишся, то грав би зараз». Він не очікував, що відновлюся швидше термінів, тому і не заявили. 

Я б ще міг зіграти в групі останні три матчі й, може, б допоміг команді покращити результат. Не судилося, але зараз виведемо Полісся і там вже повноцінно дебютую.

– Бронзові медалі з цим клубом – ваше найкраще досягнення у кар’єрі?

– Я б цим дуже пишався, але я всередині відчуваю, що мало зіграв, мало допоміг команді. Я провів лише десять матчів, тому вважаю, що це заслуга хлопців, які це зробили.

 Для мене найбільшим досягненням є те, що Олександрія представляла Україну на міжнародній арені в груповій стадії Ліги Європи і мої виступив кваліфікації, адже я там брав активну участь, але в останньому раунді ми вилетіли від БАТЕ. А казати, що я молодець, займав третє місце, мені так не подобається, адже я вніс мало вкладу в цей результат.

– Ви провели 240 матчів у цьому клубі чи вважаєте себе легендою Олександрії?

– Як я можу себе називати легендою? Це вже до людей та вболівальників питання. Я думаю, що за ці дев'ять сезонів я зробив щось корисне для клубу і люди це цінують. Ми ось нещодавно їздили в Олександрію, то багато зустрів людей, які мене пам'ятають.

– Ви стали другим гравцем в історії ФК Олександрія за кількістю матчів та забитими голами, чому змінили вже рідний клуб? 

– Це більше питання до Володимира Шарана. Вирішили робити зміни в клубі. Тоді казали, що будуть омолодження складу проводити, але зсередини це так не виглядало. Все закінчується. Було важко після стількох років залишити команду, особливо на початку.

Одні двері зачиняються, а інші відчиняються. Мені складно ще й було, адже я тільки відносився після травми і мені, так сказати, кажуть завершити кар'єру в Олександрії. Це було важко. Тільки відновився, а мені кажуть дякую і до побачення, але це вже минуле.