«Характер Ярмоленка подобається більше, ніж Шевченка, коли він повертався в Динамо»: експерти про ‒ повернення легенди

Переглядів 117886
Артем Жилінський Артем Жилінський
11 голосів
«Характер Ярмоленка подобається більше, ніж Шевченка, коли він повертався в Динамо»: експерти про ‒ повернення легенди
Андрій Ярмоленко. Фото: ФК Динамо
Андрій Ярмоленко знову гратиме за київське Динамо. Після натяків столичної команди щодо повернення легенди київського клубу, 27 червня, було офіційно представлено капітана збірної України футболістом Динамо.

Років десять років тому Андрій Ярмоленко вважався одним із найперспективніших українських футболістів. Хтозна, в яких клубах виступав би капітан національної збірної України, якби Динамо своєчасно відпустило гравця до європейського чемпіонату. Хай пізніше, ніж міг, Ярмоленко все ж встиг спробувати свої сили в німецькій Боруссії (Дортмунд) та англійському Вест Гемі, а також спробував свої сили в ОАЕ, зігравши за Аль-Айн. Тепер вінгер повернувся до Динамо, яке зробило його тим, ким він сьогодні є.

Сайт «Український футбол» поспілкувався із екснаставником Таврії Олегом Федорчуком, відомим журналістом Артемом Франковим і колишнім гравцем Дніпра, Карпат, Шахтаря і збірної України Артемом Федецьким. Експерти пояснили, для чого Ярмоленко повернувся в Динамо, які завдання будуть у досвідченого гравця в команді Луческу та чим ця історія схожа на повернення Шевченка та Реброва.

«Із матеріальної точки зору Динамо не можна рівняти з Європою та на Сходом»

— На вашу думку, трансфер Ярмоленка правильне рішення від клубу та футболіста?

Федорчук: Для стратегічного розвитку клубу це — не дуже правильне рішення. Але Динамо зараз у кризовому стані, такий футболіст може на короткому проміжку часу підсилити склад команди. Але хочу застерегти вболівальників, що Ярмоленко не буде паличкою-виручалочкою.

За характером Андрій ‒ це лідер і, мабуть, перші ігри на емоціях та почуттях він може витягнути самотужки. У футбольному плані важко буде потім. Динамо зараз має проблеми в усіх ланках. Ярмоленко може додати в атаці, але в захисті є також проблем. Він не зможе закрити собою всі діри. Думаю, що в першу чергу допоможе команді психологічно.

Олег Федорчук. Фото: Google

Франков: Мені складно сказати про мотиви Ярмоленка. Річ у тім, що з матеріальної точки зору прихід в Динамо не може порівнюватись з його періодом в Європі та на Сході. 

Що стосується можливості пограти та закінчити у себе в клубі, який дав тобі путівку у життя, зрозуміло, що до Києва у Андрія був етап у рідному місті ‒ Чернігові, і Динамо – не перший його клуб. Також не треба забувати про патріотичний мотив: все-таки пограти у себе трішки вдома. 

Складно сказати, чому Ярмоленко приїжджає зараз саме в Україну, а не в якийсь спокійний і більш оплачуваний чемпіонат. Це тільки сама людина вам зможе розповісти, наскільки йому це вигідно, правильно, життєво необхідно. Я тільки можу порадіти, що такий гравець повернувся в Україну.

Федецький: Я вважаю, що в першу чергу це було рішення Ярмоленка. Як не крути, Андрій багато пограв за межами батьківщини ‒ в Європі та Азії, але рано чи пізно тебе почне тягнути додому.

Ярмоленко міг спокійно собі залишитися в Європі, але він зробив справжній вчинок. Цей перехід варто розцінювати як підтримку України та народу. Він зробив хорошу справу. Варто відзначити і його бажання, адже в Динамо він починав і закінчити в цьому клубі було б чудово.

«Хотілось би мені, щоб це був Ярмоленко з Вест Гема, а не Ярмоленко з Аль-Айну»

— Ярмоленко в своєму віці може допомогти Динамо не тільки в УПЛ, але й у єврокубках?

Федорчук: Більше буде допомагати тренерському штабу. Бачив останні новини, що Ярмоленко буде працювати потім в клубі. Він – як Мальдіні та Дзанетті для міланських клубів. Думаю, що рік-два пограє і допоможе молодим стати на ноги. Мені подобається характер Андрія. 

Він, звичайно, особливий по-своєму, але простий у спілкуванні. Нехай не ображається Шевченко, але ця риса у Ярмоленка краща. Я з оптимізмом дивлюся на цей перехід. У нього була дуже непроста кар'єра, він в академії Динамо навіть не був у списку найперспективніших гравців. 

Ми бачимо, що він все довів, працював і отримав заслужене визнання. Він – боєць, і це мені імпонує, ці якості допоможуть йому не тільки в футболі, але й у менеджменті. Ярмоленко навіть може змінити на краще менеджмент киян завдяки своєму зарубіжному досвіду.

Франков: У будь-якому випадку, він для Динамо — легенда. Проте хотілось би мені, щоб це був Ярмоленко з Вест Гема, а не Ярмоленко з Аль-Айну. Звісно, мені хочеться, щоб Ярмоленко був максимально сильним, щоб він максимально комфортно себе почував і демонстрував найвищий рівень, а не щось посередині. 

Артем Франков. Фото: Google

Федецький: Я вважаю, що підтримка України та його футбольні якості йдуть допоможуть на всіх напрямках. Це гравець, який має багато досвіду, тому він зможе допомагати і в УПЛ та єврокубках. У нього є порох в порохівницях, і ми бачимо це в матчах за збірну. Пенальті не рахуємо, з кожним може трапитися. Він топовий гравець і зробив вчинок, щоб підтримати українців, тому, думаю, всі в плюсі.

— Його будуть використовувати як правого вінгера, чи можливі сюрпризи?

Федорчук: Це велике питання. У збірній ми побачили, що Ребров змінив йому функції і позицію. Але це вирішувати доведеться Луческу. А він гоноровий такий тренер, румунський наставник не буде випускати Ярмоленка просто так або через його велике ім'я в Україні. Луческу неочікуваних рішень не приймає і ми можемо його прогнозувати. Мені, здається, що все-таки Андрій буде фланговим гравцем.

Франков: Я думаю, що позиція, яка зараз звільнена Циганковим, просто почекає на Ярмоленка.

Федецький: Це вже буде вирішувати Луческу. Ярмоленко такий гравець, що здатний зіграти на будь-якій позиції в атаці. У нього є техніка, розуміння та досвід, що може допомогти грати навіть не на рідній позиції. Він має лідерські якості та чарівну ліву ногу, тому я не думаю, що для нього буде проблемно зіграти на іншій позиції в атаці.

«Його доля цікавить мене набагато менше ніж інших»

- У двері першої команди стукають Волошин і Лєднєв. Є ще легіонери Беніто та Перріс. Прихід Ярмоленка ‒ кінець для них чи вони можуть розкритися на інших позиціях?

Федорчук: Це конкуренція. Такі розбіжності завжди будуть. У клубі розуміють, що таке підписання – удар по молодому гравцю, але він буде вчитися та конкурувати із зіркою. Найголовніша ціль Ярмоленка в Динамо - психологічний підйом команди із депресії, в яку воно потрапило. Мені здається, що клуб брав його саме із такою метою, а час знайдеться і для молодих.

Назар Волошин. Фото: Динамо

Франков: Звісно, ні. По-перше, наприклад, Беніто ‒ не наш вихованець, тому мене його доля цікавить набагато менше, ніж інших. Що стосується молодших футболістів, то для них знайдеться місце на полі. Річ у тім, що у Динамо є проблеми в атаці, які можуть призвести до того, що Ярмоленка використають як нападника. Позицій на полі вистачить усім.

Федецький: Ярмоленко може показувати свої найкращі якості та клас, а молодь буде споглядати за цим та вчитися. Вони будуть тягнутися за ним і розвиватися. Якщо Ярмоленко буде грати, а молоді - ні, то вже вони повинні задавати собі питання. Мабуть, не дотягують і тому це спонукатиме їх до прогресу. 

З такими гравцями, як Андрій, всі футболісти будуть прогресувати. Це абсолютно виграшний варіант для всіх. Динамо отримує чудового виконавця, який може вирішувати долю моментів і підтягувати молодих гравців, а Ярмоленко ‒ чудову казку із поверненням до рідної команди.

«Всі вікові гравці наступають на одні і ті ж самі граблі»

— Вам не нагадує це повернення часи, коли Шевченко прибув у Динамо після Мілану та Челсі? 

Федорчук: Ярмоленко в останні два роки мало грав на високому рівні. Тільки матчі в збірній були яскравими у його виконанні. Всі вікові гравці наступають на одні і ті ж самі граблі. Не потрібно себе переоцінювати та чекати постійно нових звитяг. 

Йому потрібно грати в Динамо як у збірній. Він там пахає і в основі, і на заміну ‒ все одно віддається на всі сто. Шевченко повернувся в Динамо більш знервованим. Варто дивитися правді у вічі і розуміти, що з кожним роком ти не молодієш.

Франков: Це мені нагадує повернення не тільки Шевченка після Мілану та Челсі, а й Реброва після Тоттенхема та Вест Хему. В будь-якому випадку, це добре, коли наші повертаються. І погано, коли заважають. Я сподіваюсь, що це матиме тільки позитивний ефект, коли старше покоління виступає наставниками і мудрими вчителями у роздягальні. 

Дуже сподіваюсь, що Андрій Ярмоленко, на мою думку, дуже позитивна людина, тільки допоможе в цьому плані молодим гравцям Динамо.

Федецький: Так, це цілком схоже. Як би не грав Ярмоленко, він все одно запам'ятається, як нам запам'яталися Шевченко та Ребров. Ярмоленко мав безліч чудових миттєвостей в київському клубі і таким чином він хоче віддячити команді за те, що вони фактично дали йому шлях до дорослого футболу. 

Я не думаю, що Шевченко та Ребров провалилися після повернення. Ці футболісти грали на шаленому рівні в Європі і все одно повернулися до рідної команди.

Артем Федецький. Фото: Google

«Його характер подобається мені більше ніж той, що був у Шевченка»

— Динамо ‒ останній клуб Ярмоленка?

Федорчук: Так. Думаю, Ярмоленко зважив всі за і проти. Він дуже чудова людина за межами поля. Допомагає своєму рідному місту, влаштовує турніри в Чернігові, вкладає гроші в спортивну школу.

Чесно кажучи, мені його характер подобається більше ніж той, що був у Шевченка, коли зірка повернулася в Динамо. Тому думаю, що у Ярмоленка все вийде.

Франков: Думаю, що так.

Федецький: Я чув, що після завершення контракту Ярмоленко може отримати посаду спортивного директора, але це не точна інформація. Я ще з Андрієм не спілкувався, тому не знаю. Можливо, він ще продовжить свій контракт, важко загадувати, як воно буде насправді. Повернення Ярмоленка до Динамо – плюс для клубу, гравців та інтересу до нашого чемпіонату. Андрюша – молодець, все вірно зробив.