«Коли сказали, я не повірив»: Сторчоус – про виклик у молодіжку з аматорів, Довбика та неприємний відхід з ЛНЗ

Переглядів 71002
Павло Клименко Павло Клименко
3 голоси
«Коли сказали, я не повірив»: Сторчоус – про виклик у молодіжку з аматорів, Довбика та неприємний відхід з ЛНЗ
Андрій Сторчоус. Фото: ФК ЛНЗ
У кінці січня черкаський ЛНЗ оголосив про припинення співробітництва з досвідченим півзахисником Андрієм Сторчоусом, який виступав за команду з 2020 року.

Вихованець черкаської ДЮСШ Дніпро-80 Андрій Сторчоус в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» розповів про причини відходу з ЛНЗ, плани на майбутнє, про Миколенка та Довбика і про найкращих тренерів у своїй кар’єрі.

«Було не по собі, що так сталося»

– Андрію, ви ще восени забивали важливі м'ячі за ЛНЗ, а взимку з вами попрощалися. Чому так трапилося?

– Восени я мало грав, здебільшого, виходив на заміни. Коли давали ігровий час, то я старався викладатись на всі 100 відсотків. Десь щось виходило, десь не дуже, але я завжди хотів допомогти команді забити голи або зробити якісь результативні дії.

За 2,5 роки у команді я віддавався на повну і хотів допомагати команді, як говорив Саня Насонов: «Старий – це джокер Черкас» (сміється, ‒ прим. «УФ»).

Після першого міні-збору мене викликали в офіс, де головний тренер та спортивний директор клубу сказали, що на мою позицію є футболісти, які будуть грати, а вони не хочуть, щоб я сидів на заміні.

Чесно, мені було не по собі, що так сталося, але це футбол. Хотілося дограти цей чемпіонат, виконати найбільшу мрію Черкас і вийти в Прем‘єр лігу! Я в команді був ще з аматорів, тому хотілось зробити це подвійно.

– Які у вас плани, чи вже є варіанти продовження кар’єри?

– Поки підтримую форму індивідуально, стараюсь бути в тонусі. Конкретних варіантів немає.

«З Довбиком грали разом, а з Миколенком та Бондаренком особливо не перетиналися»

– Що скажете про черкаських зірочок — Миколенка, Бондаренка, Довбика, Танчика? Застали їх молодими і які враження від їх виступів?

– З Артемом Довбиком ми були разом в Славутичі, з Володимиром Танчиком ми тільки тренувались, а з Віталієм Миколенком та Артемом Бондаренком особливо не перетиналися.

Артем ще тоді подавав великі надії, він великий молодець, талант плюс працьовитість. Зараз це найкращий форвард Прем‘єр-ліги і гравець збірної України. Я вірю, що у нього все вийде.

– Ви викликалися з аматорської команди в молодіжну збірну України. Які враження, що найбільше запам’яталося?

– Чесно кажучи, не очікував такого. Коли мені сказали про це, то я не повірив. Але було приємно і досить хвилююче.

Після перебуванння в тій атмосфері, де були найкращі молоді гравці України, це мені допомогло і ще більше було бажання працювати.

«Після відставки Бакалова кардинально нічого не змінилося»

– Що можете сказати про новий формат Першої ліги?

– Формат дуже незвичний і непростий.  Було б краще, щоб у всіх команд які вийшли у вісімку найкращих було по нуль очок і все вирішувалося на футбольному полі. Така моя думка з цього приводу.

– Охарактеризуйте Олександра Ковпака як тренера. Вже відчувається, що у нього є свій стиль, чи команда догравала на багажі Юрія Бакалова?

– Ковпак – молодий тренер і, я думаю, у нього все вийде.

Після відставки Бакалова кардинально нічого не змінилося, але Ковпак доносив нам свої думки і доповнював їх.

– Чому насправді Бакалова прибрали, як ви вважаєте?

– Без коментарів.

– Взагалі, хто найкращий тренер із тих, з ким у Черкасах працювали?

– Всі тренери давали мені щось нове, своє бачення футболу. Я старався вчитися і брати для себе інформацію. Але відзначу Юрія Бакалова та Ігоря Столовицького, я їм дуже вдячний.

Хочу подякувати всім партнерам по команді, адміністрації, керівникам які багато роблять для команди і я впевнений все у них вийде і команда буде в УПЛ!