«Кудрівку розглядатимуть, як борця за виживання, але...»: Баранов – про перемогу над Ворсклою та дебют в УПЛ


- 01 Що відчуває Баранов перед стартом в УПЛ? «Прем’єр-ліга для Кудрівки – це буде нове та навіть незрозуміле»
- 02 Кого можна виокремити за минулим сезоном? «Епіцентр заслужено посів перше місце завдяки якості гри та організації»
- 03 Чи не боялися зв’язуватися з Інгульцем по трансферах Козака, Мельничука та Шершня? «Поворознюк там чи не Поворознюк...»
- 04 Завдяки чому Кудрівка пройшла Ворсклу у плей-оф? «Буде некоректно говорити, що ми перемогли лише завдяки везінню»
- 05 Які очікування від новачка Шаповала? «В нього є дуже гарні якості, як для захисника»
- 06 Чому в команді не заграв Зубков? «Там дуже непросте ушкодження. Знадобилося багато лікарів та консультацій»
- 07 Чи продовжить виступати за Кудрівку Гагун? «Це складна дилема»
- 08 Якою є трансферна політика Кудрівки? «Металіст 1925 може змінювати по десять гравців у кожне вікно»
- 09 Що Баранов думає про новий сезон УПЛ? «Динамо, Шахтар та Полісся будуть розігрувати призові місця»
- 10 Яким буде завдання Кудрівки на сезон? «Нас будуть розглядати як борців за виживання»
Василю Баранову, який минулий сезон розпочинав у ролі асистента головного тренера Кудрівки Романа Локтіонова, випала місія підхопити команду у стані турбулентності вже по ходу кампанії.
Для багатьох несподівано 45-річний спеціаліст, що лише дебютував на рівні Першої ліги, досить швидко зумів вирівняти ситуацію. Спочатку він вивів Кудрівку з першого місця в групі Б в групу Чемпіонська, а потім зміг втримати її там у топ-4, обійшовши цілий ряд заможних та амбітних клубів.
Кульмінація сезону для Кудрівки розгорнулася у плей-оф за право виступати в УПЛ, де на її шляху стала іменита Ворскла, яка раніше жодного разу у своїй історії не вилітала з елітного дивізіону. За таких розкладів ФК Кудрівка вважалася абсолютним аутсайдером пари, однак незворушний Баранов знову довів, що для нього немає авторитетів, й разом зі своєю командою вирвав історичну путівку до УПЛ.
В ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» Баранов проаналізував минулий неймовірно успішний сезон для Кудрівки, а також поділився, як проходить підготовка команди з однойменного невеличкого села Сосницького району до дебюту у Прем’єр-лізі.
Що відчуває Баранов перед стартом в УПЛ? «Прем’єр-ліга для Кудрівки – це буде нове та навіть незрозуміле»
– Василю Анатолійовичу, які емоції ви переживаєте менш як за місяць до дебюту Кудрівки в УПЛ?
– Звичайно, ми розуміємо, що для нас це буде дуже нове та навіть незрозуміле. Однак почали збори та працюємо так само як й коли грали у Першій лізі. Зрозуміємо, мабуть, де ми перебуваємо, коли стартують спаринги з командами Прем’єр-ліги та проведемо перший тур. Зараз немає ніякого мандражу або ажіотажу. Готуємося до сезону у звичному режимі.
– За підсумками минулого сезону одразу чотири команди Першої ліги піднялися в УПЛ й, відповідно, чотири представники еліти понизилися у класі. Що ви думаєте про такий доволі несподіваний підсумок у переході між дивізіонами?
– Напевне, в кожній команді, яка понизилася у класі, були якісь проблеми по сезону й в останніх іграх. Це їхні питання. Те, що чотири клуби Першої ліги потрапили до Прем’єр-ліги, показує, що спортивний принцип працює й ніякі зовнішні фактори на це не впливають.
– Це сила Першої ліги чи слабкість УПЛ?
– Тяжко казати. Дві команди вилетіли напряму внаслідок того, що не дуже добре виступали у Прем’єр-лізі, а клуби, які посіли перше та друге місця у Першій лізі, заслужили піднятися напряму. Металіст 1925 та Кудрівка у двох конкретних матчах плей-оф виявилися сильнішими за своїх суперників. Порівнювати ліги, я думаю, буде не дуже коректно. Сталося так, як сталося. Подивимося, як ми будемо виступати у Прем’єр-лізі та як команди, які понизилися у класі, відчуватимуть Першу лігу.
Василь Баранов, фото: ФК Кудрівка
Я думаю, що між командами Прем’єр-ліги нижче 10-12 місця та клубами, які посіли високі місця у Першій лізі, дуже великої різниці за рівнем гри немає. Звичайно, є різниця за футболістами, але це командна гра. Наприклад, у Ворскли, з якою ми зустрілися у плей-оф, були якісні виконавці, але за командною грою, вважаю, ми заслужили більше на те, щоб виступати в еліті.
Кого можна виокремити за минулим сезоном? «Епіцентр заслужено посів перше місце завдяки якості гри та організації»
– Яке загальне враження у вас склалося про минулий сезон Першої ліги?
– Гарна Перша ліга, я думаю. Для мене це також був перший досвід роботи з командою на цьому рівні, і я подивився на усе це із середини. В цьому чемпіонаті грають простіше, вертикальніше й, звичайно, він вирізняється дуже великою кількістю боротьби. В даному компоненті необхідно перемагати, щоб заробляти очки.
У Першій лізі, мабуть, є вісім-десять команд, які більше заслуговують грати на цьому рівні. Старожили виступали краще. Також є клуби, які вилетіли, хтось знявся по ходу чемпіонату (у вересні 2024 року з дистанції зійшов ФК Хуст, – прим. «УФ»). За своїм фінансовим становищем – це більше рівень Другої ліги. Я не хочу нікого ображати, але так склалося.
Думаю, що зараз Перша ліга стане ще сильнішою та цікавішою. Напевне, в нас був трохи легший формат (у попередні три сезони у Першій лізі на початковому етапі команди розподілялися на дві групи за географічним принципом, а на другому – на групи Чемпіонська та Вибування, – прим. «УФ»). Зараз буде важче, адже 16 команд зіграють кожна проти кожної у 30 турів.
– Які команди за підсумками минулого сезону Першої ліги ви могли б виокремити?
– Напевно, я окремо виділю Епіцентр. Вони більш рівно пройшли по сезону та якісно виступили в групі Чемпіонська. Ця команда перемагала завдяки якості свого футболу та організації, тому заслужила посісти перше місце.
Металіст 1925 можна виокремити за дуже гарними футболістами, як для рівня Першої ліги, що були там зібрані. Це фінансово потужний клуб. По ходу сезону в них були якісь свої моменти, коли двічі змінювався головний тренер. Якби вони не вийшли до УПЛ зі своїми можливостями, то, мабуть, було б дуже прикро, але це вже питання до них (Металіст 1925 у підсумку посів третє місце в групі Чемпіонська й у плей-оф за право виступати в УПЛ здолав Лівий Берег – 1:0, 1:0, – прим. «УФ»).
Інші команди у нашій групі були приблизно рівними. Так само в Буковини хороше фінансове становище, але не можу сказати, що за якістю гри вони переважали усіх інших. Можливо, в групі Чемпіонська ще могла опинитися Вікторія.
– Можливо, хтось найбільше здивував?
– Мабуть, Агробізнес, хоча ми й не грали проти них восени. Вони дуже здорово почали сезон, однак потім провалили другу частину через якийсь спад (Агробізнес стартував в групі А з дев’яти перемог поспіль, однак в підсумку команда стала лише п’ятою в групі Чемпіонська навесні, – прим. «УФ»).
Чи не боялися зв’язуватися з Інгульцем по трансферах Козака, Мельничука та Шершня? «Поворознюк там чи не Поворознюк...»
– Що стало ключовим фактором у тому, що Кудрівка все ж посіла четверте місце в групі та у плей-оф здолала Ворсклу (1:2, 1:0, пенальті 4:3)?
– Переломних моментів було багато. Розпочинали ми сезон з одним тренером [Романом Локтіоновим], а потім команду прийняв я. Десь тяжко починали перші ігри й мали дуже багато нічиїх. З усім тим хлопці набрали й видали гарний переможний відрізок, завдяки чому виграли групу.
Далі була, мабуть, перша настільки тривала зимова перерва (перерва між останнім матчем першої частини сезону та стартовим поєдинком другої – для Кудрівки склала майже п’ять місяців, – прим. «УФ»). Команди готувалися до чемпіонату довше, аніж грали. Десь це вплинуло. Ми зібралися, провели непогані контрольні ігри, не програвши жодної, але приблизно за тиждень до рестарту в нас випало шість-сім людей через травми. Це призвело до гойдалок з результатами навесні. У першій зустрічі з Буковиною (0:1) ми не впізнали самі себе, й гра у нашому виконанні вийшла блідою.
Василь Баранов, фото: ФК Кудрівка
Знову ж таки, хлопці опанували себе. Ось що значить колектив. Вони були згуртовані довкола спільної мети та йшли до неї, попри все. Саме останні дві гри плей-оф, на мою думку, показали, що в нас є команда. Завдяки колективу та бажанню ми заслужено підвищилися у класі.
– Під час перерви Кудрівка зробила класний трансферний хід, підхопивши з Інгульця опальних Михайла Шершня, Олександра Козака та Максима Мельничука. Наскільки великим виявився їхній вплив на підсумковий результат?
– Звичайно, вони додали нам конкуренції у своїх ланках, принесли свої якості та досвід. Однак, мабуть, їм було тяжко, бо в команді вже були лідери, які впливали на нашу гру восени. У перших турах вони нам не змогли допомогти. Десь на них були великі сподівання тренерського штабу, і я вважаю, що вони впоралися не в усіх іграх та не адаптувалися до того, що потрібно одразу брати на себе лідерські функції. В цьому плані спрацювали на 60-70%. Хтось міг випасти, не зіграти. До тренувального процесу ставлення було дуже граним. Все ж їхні якості, на сам перед, на тренуваннях, допомогли нам у ключових матчах. Вони підсилили нас у цьому компоненті.
– Чи не боялася ФК Кудрівка зв’язуватися з Інгульцем та Олександром Поворознюком з приводу цих гравців?
– Та не я ж цим питанням не займався, а керівництво. Я подивився футболістів, їхні якості та зрозумів, що вони нас підсилять. Звичайно, щодо юридичних питань клуб звертався до відповідних фахівців та працював над цим. Ми питали, які відносини в цих гравців з Інгульцем, й чи можемо їх заявити. Коли усі ці моменти були з’ясовані, й ми отримали позитивну відповідь, то навіть не вагалися.
Поворознюк там чи не Поворознюк... Наскільки я володію інформацією, то напряму з клубом ми вирішували лише по Шершню. Інші хлопці самі розв’язували свої питання.
Завдяки чому Кудрівка пройшла Ворсклу у плей-оф? «Буде некоректно говорити, що ми перемогли лише завдяки везінню»
– Прохід Кудрівкою Ворскли у плей-оф – це випадковість, збіг обставин чи закономірність?
– Елемент фарту є в будь-якій грі. Особливо, коли команда Першої ліги перемагає представника Прем’єр-ліги. Повторюся, вони мали більш досвідчених футболістів. З усім тим везіння потрібно заслужити.
Я б розділив наше протистояння на чотири тайми. У першій грі стартові 20 хвилин ми входили у матч та пристосовувалися. Десь у хлопців був мандраж. Ворскла створила гарний момент на п’ятій хвилині. Саме створила, а не скористалася нашою помилкою. Ми у відповідь створили свій момент. Потім через якусь невпевненість пропустили зі стандартів. Не скажу, що ми навесні грали на стандартах ідеально, але такого, щоб в одній грі пропустили з них двічі – не було.
В другому таймі, я вважаю, ми змусили суперника більше оборонятися. Так, в них були виходи віч-на-віч, але усе це приходило з наших простих помилок, коли просто віддавали супернику м’ячі в ноги. Не можна сказати, що вони створили, саме створили, ці моменти завдяки комбінаціям. Проте у той день майстерність нашого воротаря [Антона Яшкова] виявилася вищою за їхніх нападників. Останні 30 хвилин завдяки тиску та дуже гарній роботі з м’ячем ми провели на їхній половині поля, й вони практично не переходили центр. В хлопців Ворскли вже були судоми. Це їхнє питання фізичної підготовленості. Ми в цьому компоненті перемагали. Наша лава була довшою. Однак це також питання до них, чому в них не було такої лави.
Команда Кудрівки, фото: ФК Кудрівка
– Зазвичай тренери бояться матчу-відповіді на виїзді.
– Якщо говорити про другу гру, то ми вже були впевненішими. Я сказав хлопцям: «Ворскла вважає, що не заслужила на такий рахунок у першому матчі. Вони могли закрити гру й думають, що вдома дуже легко з нами впораються. Проте, якщо ми перенесемо на наступний поєдинок ту якість, яку продемонстрували наприкінці другого тайму, та моменти, які створювали, будемо більш впевненими. Ми вже перемогли їх психологічно». Ця впевненість передалася хлопцям.
Коли ми приїхали грати другий матч, то забили швидкий гол. Так, Ворскла завдала достатньо ударів по воротах, але не можу сказати, що усі вони були дуже якісними. Ми також мали моменти й влучили у поперечину. Грали вже більш організовано й розуміли, що рахунок 1:0 по ходу матчу нас влаштовує, щоб перейти в екстратайм. Розраховували десь знайти свій момент. За організацією ми в другій грі не поступилися. Пенальті – це завжди лотерея та везіння.
Звичайно, тяжко, враховуючи якість гравців. З усім тим не можна сказати, що ми завдали одного удару по воротах, а увесь інший час сиділи та відбивалися. Такого не було Ми десь грамотно грали проти м’яча. Ну, така майстерність гравців Ворскли, якщо вони не забили. В другій грі все ж вони не мали настільки забійних моментів типу виходів віч-на-віч, як у першій. Так, були удари з влучаннями у поперечину, але це таке. Тобто говорити, що ми перемогли лише завдяки везінню, буде некоректно.
– Взимку ФК Кудрівка також посилила свій штаб тренером воротарів Ігорем Шуховцевим, який у часи ігрової кар’єри вважався саме експертом з пенальті. Дрібниць у футболі не буває?
– Коли ми брали Ігоря Вікторовича, то не думали, що дотягнемо до серії пенальті у плей-оф:) Хотіли напряму вийти в УПЛ й мали для цього можливість, але не дуже гарно стартували навесні.
В нас звільнилося місце тренера воротарів, й ми запросили Шуховцева, щоб він передавав свій ігровий досвід. Проте це стосується не лише пенальті, а й загалом якостей, які необхідні голкіперам: реакція, гра ногами, гра на виходах. Усе це він відпрацьовував з хлопцями.
Звичайно, його досвід та психологія передалися нашому воротарю Роману Льопці у кінцевій грі. Він дав гравцю свої настанови, тому це також його велика заслуга. Більше це стосувалося не того, у який кут стрибати, а психології: як діяти, на що дивитися. Він сказав: «Усе йде від серця». І це спрацювало.
Ігор Шуховцев, фото: ФК Кудрівка
– Якою була реакція президента клубу Романа Солодаренка на ваш тріумф?
– Привітав команду та тренерський штаб. Я розумію, що для нього це була мета, до якої він прийшов за короткий термін. Спрацювала його наполегливість та підтримка команди. Були гарні емоції. Очікуємо на обіцяну премію. В цьому компоненті в нас дуже гарний президент.
Які очікування від новачка Шаповала? «В нього є дуже гарні якості, як для захисника»
– Щодо кадрової політики, то ФК Кудрівка поки оголосила про підписання одного новачка – лівого захисника Владислава Шаповала, який виступав за Лівий Берег. Чого ви очікуєте від цього гравця?
– Очікую, як і від кожного гравця, який приходить до нашої команди, що він її підсилить. В нього є дуже гарні якості, як для захисника, й він може закрити дві позиції: лівого центрального захисника та лівого захисника. В хлопця є досвід гри у Прем’єр-лізі. Він має гарний перший пас, лідерські якості в керуванні обороною та високий зріст (189 см, – прим. «УФ»). Плюс ми звертали увагу, що останній рік він був у тонусі та стабільно грав в основному складі, а не сидів на лаві.
Ми також дивимося на фінансові умови, які можемо запропонувати футболісту. В цьому компоненті збіглося наше бажання та бажання футболіста, й ми вийшли на це трансфер.
– До вас з оренди у київському Локомотиві повернувся центрбек Олександр Ніколишин. Яка його доля в команді?
– Він належить нам і перебуває у тренувальному процесі. Працює добре й у перспективі ми на нього розраховуємо. Поки дивимося. Думаю, десь за тиждень вирішимо, чи залишати, чи віддавати в оренду, відповідно від того, які трансфери зможемо провести. В нього є непогані якості, але молодому хлопцю потрібно грати.
Перед нами стоїть завдання зачепитися у Прем’єр-лізі, тому, мабуть, більше будемо робити ставку на хлопців, які мають досвід виступів на цьому рівні.
– Окрім цих двох гравців, у вас ще є якесь поповнення?
– Ні. Зараз поки таких немає. Є гравці на перегляді. Нам дуже багато пропонують футболістів, й ми у пошуку. Триває спілкування й когось ми хочемо запросити. Однак на сьогодні більше ні з ким з новачків контракт не підписаний.
Чому в команді не заграв Зубков? «Там дуже непросте ушкодження. Знадобилося багато лікарів та консультацій»
– Вас покинув фланговий півзахисник Микита Тепляков, який у минулому сезоні провів 21 матч. З чим це пов’язано?
– В Микити закінчився контракт, й тренерський штаб та керівництво спільно ухвалили рішення його не продовжувати. В нього, звичайно, є якісь якості, але він не завжди використовував свої можливості протягом великого ігрового часу, який йому надавався. Не було стабільної гри. Вирішили, що, мабуть, у Прем’єр-лізі він нам не допоможе.
Помилилися ми чи ні покаже лише час. Краще хлопець розпочне шукати нові виклики для себе, аніж ми будемо тримати його та думати.
– У вас в оренді грав центрбек Юрій Потімков з Металіста 1925. Він залишиться в Кудрівці?
– Оренда закінчилася, але він з нами тренується. Я так розумію, є якісь юридичні питання. Зараз у стадії обговорення. Якщо підпишемо, то офіційно оголосимо.
Юрій Потімков, фото: ФК Кудрівка
– Вас також покинув нападник Ілля Зубков, який прийшов в команду лише взимку з ФСК Маріуполь. Наскільки відомо, в нього була травма.
– Ну, так вийшло. Він почав з нами тренуватися й десь через тиждень не зміг повноцінно продовжувати. В нього виникли якісь проблеми зі здоров’ям. Це не пов’язано з тренуваннями в нас, а було ще раніше. Дуже довго лікувався й пропустив усі збори, проте ми його й до заявки включили, бо не розуміли, наскільки це буде довго. Чекали та більше були на зв’язку з лікарем, щоб розібратися, що за травма. Ушкодження там дуже непросте. Знадобилося багато лікарів та консультацій.
Усе затягнулося, й в підсумку ми за обопільною згодою припинили співпрацю. Хоча, коли його брали, то думали, що він нам допоможе й розраховували, як на нападника.
Чи продовжить виступати за Кудрівку Гагун? «Це складна дилема»
– Згідно з даними Трансфермаркт, в Кудрівки вже зараз завершуються контракти з правим захисником Романом Гагуном та лівим вінгером Дмитром Коркішком. Яка доля цих футболістів?
– Коркішко працює з нами, й в нас є своя внутрішня домовленість. Якщо усе буде гаразд, то, я думаю, він залишиться. Ми будемо лише раді.
З Гагуном ми зараз вирішуємо, що робити далі, аби було добре і гравцю, і нам. Залежить від того, які трансфери зможемо зробити на цю позицію. Ми розуміємо, якості Роми, але, можливо, до нас прийде хтось сильніший, на думку тренерського штабу. Це складна дилема: залишити гравця, який вийшов з командою до Прем’єр-ліги, або взяти того, якого пропонують. Питання по Ромі поки відкрите. Ми з ним спілкувалися. Думаю, протягом двох-трьох днів ухвалимо рішення, чи залишиться він. Можливо він й сам захоче піти. Я ж не знаю.
– Чи є ще люди, окрім Теплякова, які на сьогодні вже остаточно покидають команду?
– Усі інші тренуються та працюють. Будемо дивитися, кого ми зможемо взяти на трансферному ринку. Також у нас є перспективні хлопці, але вони не були гравцями основного складу у Першій лізі. Тому думаємо, можливо, підшукати їм оренду, де вони зможуть зростати в ігровому плані. Просто сидіти на лаві та перебувати тут лише у тренувальному процесі – це не дуже добре. Особливо для молодих гравців.
Для півзахисника Данила Тузенка та вінгера Олександра Євтушенка шукаємо варіанти з орендами або повноцінними переходами в інші клуби. Хлопцям повідомлена ця інформація.
Якою є трансферна політика Кудрівки? «Металіст 1925 може змінювати по десять гравців у кожне вікно»
– Яка кількість новачків та на які позиції вам ще потрібна?
– Звичайно, потрібно, як мінімум, підсилення в кожну ланку. В нас вже є трансфер центрального захисника. Нам потрібен ще крайній захисник, опорник, вінгер, нападник. В нас є два дуже гарних воротарі з певним досвідом, і є молодий хлопець [Денис Зайченко]. Можливо, ми ще когось візьмемо, щоб підстрахуватися. Сезон довгий й можливо усе. Щоб була гарна конкуренція. Тобто й тут ми не відмовимося.
Працюємо в цьому компоненті й розглядаємо усі варіанти. Певний варіант в нас вже є у стадії обговорення. Незабаром, можливо, хтось з’явиться конкретно.
Потрібно, щоб усе збіглося: побажання по якостях тренерського штабу й найголовніше, щоб ми могли виконати вимоги футболістів, які хочуть грати не за тарілку супу. Варто забезпечити адекватну фінансову частину.
Василь Баранов, фото: ФК Кудрівка
– Чи не надто пасивно ФК Кудрівка поводиться на трансферному ринку?
– Звичайно, є різні підходи. Хтось виходить й одразу, маючи фінансові можливості, як той-таки Металіст 1925, змінює по десять гравців у кожне трансферне вікно. Це політика їхнього клубу. Вони можуть запросити хлопців на гарні фінансові умови й безболісно через пів року або рік попрощатися з ними.
В нас є свій бюджет, за який відповідають президент та генеральний директор. Відповідно, ми шукаємо гравців, які зможуть нас підсилити й перед якими зможемо виконати фінансові зобов’язання. Брати аби брати не хочемо. Нам дуже багато пропонують з команд, які вилетіли з Прем’єр-ліги, та клубів Першої ліги. Ми на це дивимося та аналізуємо. Часу ще дуже багато. Подивимося, що буде далі.
– Які критерії пошуку новачків в Кудрівки?
– Перш за все, дивимося на якості футболіста відповідно до свого амплуа. Потім, якщо хтось нам підходить за профайлом, дивимося на наявність досвіду у Прем’єр-ліз. Якщо це збігається – дуже гарно. Далі дивимося на фінансовий компонент.
Що стосується віку, то, звичайно, кожному тренеру хочеться, щоб футболіст був досвідченим і не надто старим, тобто середнього віку. Однак, знову ж таки, кожного розглядаємо окремо. Якщо гравець з іменем та граним досвідом у Прем’єр-лізі у 33-34 роки перебуває у тонусі, здатний витримувати цей рівень та хоче ще пограти, то чому ні? Звичайно, брати 34-річну людину з Першої ліги я сенсу не бачу.
– Якщо оцінювати ваш нинішній склад, то на кого з гравців ви покладаєте найбільші надії в новому сезоні?
– В Першій лізі в нас були хлопці, які виділялися, певний час впливали на гру й без них було тяжко.
Коркішко, коли був не травмований та перебував у тонусі, своїми якостями впливав на нашу гру. Плюс важливий його досвід у роздягальні. Півзахисник Сторчоус також дуже гарно провів осінню частину – забивав, віддавав й дуже виділявся. Проте через травму навесні десь трохи з цього рівня випав. З усім тим ми на нього розраховуємо. Є хавбек Вечурко, який, можливо, не так стабільно грав, але отримував ігровий час. Він допомагав формувати колектив та відігравав роль у роздягальні. Можу виокремити Яшкова. Опорник Думанюк у середині висікає та вигризає.
Усі ці хлопці виділялися та вели команду за собою. Зараз ми так само хочемо розраховувати на них. Подивимося, як вони себе покажуть вже на рівні Прем’єр-ліги. Сподіваємося, хлопці продовжать розвиватися та демонструвати свої якості, залишаючись лідерами.
– Хто у перспективі може бути активом Кудрівки на трансферному ринку?
– Зараз тяжко сказати. Коли грали у Першій лізі, то я не пам’ятаю, щоб ми могли когось продати. Зараз зіграємо у Прем’єрі-лізі, і я думаю, що хтось із хлопців може засвітитися. Тоді будемо розмовляти.
Звичайно, дуже тяжко продати за живі гроші футболістів, яким за 30 років. Напевне, в цьому плані більше надій на молодших хлопців. Зараз Потімкову, який добре себе проявив, 22 роки. 21-річний нападник Артем Лєгостаєв показав себе у Першій лізі. Якщо далі так продовжить й у Прем’єр-лізі, то може претендувати на підвищення.
– А чи бачите ви потенціал в комусь зі своїх підопічних у перспективі дорости до збірної України?
– У нас зараз немає гравців, які можуть потрапити до «молодіжки», бо усі старші за 21 рік. Щось загадувати... Можна на когось сподіватися, але треба зіграти у Прем’єр-лізі хоча б пів року. Після цього можна сказати, чи може хтось дорости до національної збірної.
Гравці Кудрівки, фото: ФК Кудрівка
В збірну переважно потрапляють гравці, які борються за найвищі місця у чемпіонаті та грають у єврокубках. Для Кудрівки на сьогодні це складно. Той-таки Єгор Твердохліб дуже гарно грає у Кривбасі, але його не викликають. Тому нашим хлопцям потрібно працювати та прогресувати.
Що Баранов думає про новий сезон УПЛ? «Динамо, Шахтар та Полісся будуть розігрувати призові місця»
– Що ви думаєте про новий сезон УПЛ, стосовно того, як він складається зараз?
– Майже в кожній команді змінилися головні тренери (дев’ять з 16 команд УПЛ влітку змінили своїх головних тренерів, – прим. «УФ»). При цьому до деяких клубів прийшли спеціалісти, які пропагують зовсім інший стиль у порівнянні з тим, у що намагалися грати їхні попередники. Дуже цікаво, особливо на старті чемпіонату, наскільки швидко тренери зможуть донести своє бачення до футболістів та прищепити свій стиль. Хтось у швидкі терміни зможе втілити це у життя, а комусь, можливо, знадобиться більше часу.
Якщо говорити про трансфери, то поки їх оцінювати важко. Віталій Пономарьов перейшов з Руху до ЛНЗ й намагається забрати зі своєї попередньої команди хлопців, у яких він впевнений та які можуть підсилити. Наскільки я розумію, цього літа ЛНЗ дуже багато грошей витратив на внутрішні трансфери. Раніше вони стільки витрачали лише на іноземців.
Що зараз буде з Поліссям? Чого очікувати? Звичайно, Руслан Ротань захоче гравців, які були з ним в Олександрії. Буде він і дивитися хто у Поліссі здатний грати у футбол, який він хоче поставити. До Шахтаря прийшов новий головний тренер Арда Туран. Поки великих трансферів немає. Буде працювати з хлопцями та спостерігати, як вони сприймуть його вимоги. Подивимося. Хтось розпочне більш успішно, а хтось менш успішно.
– Яку команду в УПЛ ви вважаєте найкращою?
– Динамо, враховуючи минулий сезон. Ця команда стала чемпіоном.
Якщо говорити про наступну кампанію, то, мені здається, Динамо, Шахтар та Полісся зі своїми фінансовими можливостями будуть розігрувати призові місця. Думаю, що Карпати можуть увірватися у боротьбу, дивлячись на те, як вони провели минулий сезон. Ось ці команди на сьогодні виділяються за грою та підбором гравців.
– Робота яких спеціалістів у нашому чемпіонаті вам найбільше імпонує?
– Враховуючи можливості, які Руслан Ротань мав в Олександрії, то назву його. Наші гранди та Полісся фінансово, припускаю, більш спроможні, але він побудував хороший футбол у своїй команді. В останньому сезоні вони грали вже більш раціонально та заслужили друге місце.
Також мені, думаю, як і усім, подобається гра Карпат Владислава Лупашка. Це був його лише перший сезон, але команда мала непоганий вигляд на дистанції та покращувалася від туру до туру.
Владислав Лупашко, фото: ФК Карпати (Львів)
Якщо говорити не про відкриття, то можна виокремити Олександра Шовковського. Він якісно спрацював з Динамо, й команда виграла чемпіонат, жодного разу не поступившись.
– А хто на ваш погляд, нині є найкращим гравцем УПЛ?
– Мені імпонують дуже багато гравців. В кожній команді є свої лідери. Зараз мені важко виокремити, хто чітко провів увесь сезон. Мабуть, назву Владислава Ваната. Все ж забив 17 голів та став найкращим бомбардиром чемпіонату.
Багато в кого були перепади. Той же Георгій Судаков, начебто, виділяється, але не скажеш, що зіграв надто яскраво. Хотілося б, що б він більше забивав (у минулій кампанії Судаков провів 13 голів у чемпіонаті, – прим. «УФ»).
Яким буде завдання Кудрівки на сезон? «Нас будуть розглядати як борців за виживання»
– Яким буде завдання Кудрівки на сезон?
– Звичайно, команді, яка вперше виходить до Прем’єр-ліги, важко говорити, що вона зараз почне розривати та буде у десятці чи п’ятірці. Я думаю, усе має відбуватися поступово. У стартовому сезоні нам потрібно залишитися у Прем’єр-лізі. Звичайно, будемо намагатися не потрапити до стикових матчів, але лише по ходу сезону стане зрозуміло, як воно складеться.
Думаю, ми будемо ставити завдання на кожну гру та боротися за очки та результат. При цьому наша ціль – це не просто зачепити якусь нічию. Ні. Ми будемо грати на перемогу, а потім дивитися, що вдалося, а що – ні.
– Кого на сьогодні ви бачите своїми головними конкурентами у боротьбі за це завдання?
– Зараз когось назву, а в мене потім спитають: «А чого ви нас записали у борці за виживання?». Нашими конкурентами є усі команди. Звичайно, до новачків Прем’єр-ліги нас, СК Полтава та Епіцентру будуть ставитися, як до борців за виживання. Від Металіста 1925 з їхніми фінансами та трансферами, можливо, будуть очікувати боротьби за трохи вищі місця. Однак це футбол. Подивимося.
– Чи знаєте ви місце Кудрівки в турнірній таблиці УПЛ за бюджетом?
– Та я не знаю. Для мене це зараз не головне. Звісно, коли є гарний бюджет, то ти можеш запросити більш іменитих та якісних гравців. Проте бюджети не грають у футбол. Це продемонструвала Перша ліга. Буковина, яка мала другий бюджет після Металіста 1925, не вийшла у Прем’єр-лігу. На полі грають люди та колективи.
Звичайно, є різниця між бюджетами Шахтаря та Динамо й Кудрівки, і це буде позначатися на підборі гравців. На сьогодні в нас такий бюджет, який є. Я до кінця поки не розумію, який він у нас. Сподіваюся, що протягом сезону він може покращуватися. Можливо, й зараз покращиться.
Не вважаю, що варто нас записувати в аутсайдери чи ще кудись лише через бюджет.
Ми беремо футболістів на свої умови. Який саме в нас бюджет – це питання до керівництва.
Повторюся, я хочу, що б нас був такий бюджет, який ми зможемо виконати та вчасно платити футболістам зарплату, а не так, щоб ми пообіцяли хлопцям золоті гори, а потім вони сиділи по три-чотири місяці без грошей. Так було в деяких команд, які вилетіли у Першу лігу. Ось це найголовніше.
– Як вже відомо, ви будете грати в УПЛ на стадіоні «Оболонь Арена», а чи є шанс, що в цьому сезоні село Кудрівка прийме хоча б Кубок України?
– Не знаю. Залежить від регламенту Кубка, на якому стадіоні можна буде грати. Якщо там можливо буде зіграти на якійсь стадії з якимись командами, то чому ні? Я думаю, що в президента є бажання привезти туди навіть якийсь кубковий матч.