«Локомотив переглянув 80 футболістів за 10 днів»: новий тренер залізничників Уманець ‒ про підготовку до дебюту в Другій лізі
Київський Локомотив готується до дебютного сезону в Другій лізі. Команда залізничників вирішила зробити ставку на фахівця з досвідом, який до цього ні дня не пропрацював головним тренером у дорослих командах. 47-річний Руслан Уманець довгий час перебував в структурі донецького Олімпіка, працюючи асистентом Ігоря Климовського, а згодом допомагав йому у тернопільській Ниві.
Сайт «Український футбол» поспілкувався з новопризначеним коучем Локомотива. Руслан Геннадійович докладно розповів про підготовку команди до старту в Другій лізі, своє тренерське бачення футболу та повний карт-бланш з боку правління «Укрзалізниці».
«Гравці Локомотива, які були в аматорах, отримають шанс в Другій лізі»
– Як взагалі виник варіант з Локомотивом?
– Надійшла пропозиція від керівника клубу (Олександра Єгорова, з яким «УФ» поспілкувався в червні, – прим. «УФ»). У нас із Олександром Олександровичем була зустріч. Я почув від нього, які вимоги Локомотив ставить перед тренерським штабом: розвиток клубу, підтягувати вихованців до першої команди. Потім розповів про власне бачення. На цьому і зійшлися.
– З іншими клубами було спілкування щодо потенційної співпраці?
– Я спілкувався з Тростянцем на предмет того, щоб очолити команду. Ми на контакті з Ігорем Петровичем Климовським, якому час від часу надходять запрошення.
– Ви отримали повний карт-бланш від керівництва Локомотива?
– Є повна підтримка та довіра з боку «УЗ». Ми на постійному контакті з паном Єгоровим. Він постійно цікавиться справами в клубі. В жодні рамки нас не ставили в роботі. Ми спільно формували наш штаб.
– На який термін підписано контракт?
– На один рік.
– На кого розраховує тренерський штаб Локомотива після минулого сезону?
– Розраховуємо на Козія та Жукова, як на гравців основи. Решта гравців також отримає свій шанс. Поки триває перегляд, нічого конкретного сказати не можу. Протягом тижня визначимося, хто остаточно залишиться в Локомотиві. Всім гравцям та вихованцям школи будемо приділяти максимальну увагу. Залишаться ті, хто найкраще себе проявить.
Тренування гравців Локомотива. Фото: Facebook
– Скількох гравців зараз переглядаєте?
– Поки ми зупинилися на 23-25 гравцях, з яких обиратимемо вже більш ретельно – по одному, по двоє на кожну позицію. За десять днів ми переглянули 80 осіб.
– Які позиції потребують підсилення в Локомотиві?
– На кожну позицію. Якщо потенційний новачок покаже, що він сильніший за гравців, які в нас є – готові розглядати. Є повна довіра до футболістів, з якими працюємо, але готові до конкуренції
«Новий сезон Другої ліги буде більш конкурентним»
– Локомотив має хорошу школу, за рахунок чого кадровий дефіцит у нижчих лігах не так відчувається. Наскільки важко стало знаходити гравців на внутрішньому ринку?
– Я не вважаю, що це проблема. Ми не боїмося працювати з молоддю. Впевнені, що ми на правильному шляху. Нам потрібно трохи часу, щоб зробити команду боєздатною.
– З ким Локомотив встиг провести спаринги?
– ФСК Маріуполь (4:0), бузівською Нивою (2:4) Кудрівкою (1:2), Денгоффом (2:2), Оболонню U-19 (3:3). Перші два спаринги були переглядовими, а з третьої гри ми вийшли з тими гравцями, які нам підійшли.
– З ким команда ще зіграє до старту в Другій лізі?
– 22 числа проти СК Полтава.
– Як оцінюєте рівень ваших майбутніх суперників?
– Додалися команди, на відміну від попереднього сезону. Це дуже класно. Заходять другі команди Руху та Карпат. Залишилися Металург-2 та Кремінь-2. Я вважаю, що це хороший крок для розвитку дитячо-юнацького футболу, адже вибудувана структура для планомірного переходу від юнацького футболу до дорослого.
Ми плануємо рухатися тим самим шляхом. Академія Локомотива також працює, даватимемо шанс нашим вихованцям, щоб вони відчули дорослий футбол, переступили цю сходинку.
На мій погляд, рівень Другої ліги підвищується. Цьому дуже посприяло рішення відновити футбол під час війни. Те, що я бачу в інших командах: гравці прогресують, додається перспективна молодь. Цей сезон Другої ліги буде більш конкурентним. У всіх команд є амбіції. Клуби, які зайшли, однозначно посилять Другу лігу.
«Від мене чекають результату та прогресу футболістів»
– Локомотив – ваш перший клуб, який ви очолюєте самостійно. Яким тренером бачить себе Руслан Уманець?
– Хочеться, щоб футболісти розуміли малюнок гри, були добре навчені тактиці, технічне виконання, ігрова дисципліна. Ми хочемо грати в атакувальний, комбінаційний футбол, який тішитиме наших вболівальників. Я та мої помічники докладемо максимум зусиль, щоб футболісти Локомотива зростали, вдосконалювалися в технічному і тактичному плані, отримували нові знання та були затребуваними більш статусними клубами.
– З якими очікуваннями ви починаєте свій тренерський шлях самостійно?
– Від мене чекають турнірного результату та прогресу футболістів. Я до цього готовий. Намагатимусь передати весь свій досвід та знання на благо клубу. Залишається тільки доводити своєю працею, рости самому та бути корисним Локомотиву.
Довідка УФ: хто увійшов до тренерського штабу Локомотиву?
- Марк Володимирович Присяжнюк (асистент). В минулому вихованець Металурга Д, тренер ФК Шахтар в місцевому філіалі.
- Станіслав Миколайович Тищенко (тренер воротарів). Працював асистентом Романа Санжара в Олімпіку та Карпатах, а потім допомагав Ігорю Климовськоиу (Олімпік, Нива Тернопіль).
– Кого із суперників по Другій лізі ви вже переглядали?
– Я спілкуюся з багатьма тренерами: Чорнієм (Миколаїв-1920), Жабченком (Нива Бузова), Шаповаловим (ФК Тростянець). Побачили у справі Кудрівку, яка готується дебютувати. Решту суперників вивчаємо.
– Які завдання в Локомотива на дебютний сезон в Другій лізі?
– Ми зробимо все, щоб команда відповідала амбіціям керівництва, яке націлене піднятися вгору в максимально короткі терміни. Для цього потрібно зробити величезний обсяг роботи в плані результату, селекції, фінансових можливостей. Особисто я не хотів би забігати наперед, а рухатися крок за кроком.
– Що б ви могли побажати вболівальникам Локомотива, які дочекалися повернення команди в професійний футбол.
– Перемоги на фронті, а в плані футболу, щоб вони цікавилися клубом, підтримували та отримували задоволення від гри.