«Емблему та кольори Локомотива придумали не у москві»: керівник клубу Єгоров – про дебют залізничників у Другій лізі

Переглядів 6060
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
6 голосів
«Емблему та кольори Локомотива придумали не у москві»: керівник клубу Єгоров – про дебют залізничників у Другій лізі
Футболісти Локомотива. Фото: ФК Локомотив
Керівник ФК Локомотив (Київ) Олександр Єгоров дав ексклюзивне інтерв'ю «УФ». Команда з понад сторічною історією повертається в професійний футбол після 36 років очікування.

26 червня «Укрзалізниця» оголосила про те, що київський Локомотив, яким опікується державна компанія, отримав статус професійного клубу та з наступного сезону гратиме в Другій лізі.

Команда, яка складається з працівників «Укрзалізниці» та вихованців Локомотиву різних років, вже на повну готується до старту на професійному рівні. В суспільстві сформувалася певна думка, що кошти Кабміну, виділені «УЗ», підуть на фінансування професійного клубу під час війни. Не додає прихильників клубна символіка, яку асоціюють з московським Локомотивом.

Сайт «Український футбол» поспілкувався з керівником київського Локомотиву. Олександр Єгоров розповів нам про перші кроки клубу залізничників у професіоналах, відповів хейтерам на звинувачення у фінансуванні клубу з бюджету та зробив невеличкий екскурс в історію Локо.

 «В майбутньому Локомотив складатиметься на 90% з місцевих вихованців»

– Як проходитиме передсезонка Локомотива?

– Зараз активно переглядаємо футболістів, зіграємо контрольні матчі з клубами Другої та Першої ліги. Отримали запрошення від Чорноморця провести з ними спаринг.

– Перед стартом у Другій лізі Локомотив змінив головного тренера. Чому вибір пав на Богдана Кондратюка, який замінив Валерія Гаврилова, котрий працював з командою в аматорах?

– За взаємною згодою сторін та результатами роботи. Кондратюк має достатньо досвіду та ДНК Локомотиву, тому що він не лише був вихованцем клубу, але і пропрацював в клубі більше восьми років. Для нього Локомотив – це велика частина життя.

– Скільки гравців залишиться з аматорського складу Локомотива?

– 30-40% з попереднього складу отримають шанс проявити себе в Другій лізі.

– Локомотив завжди славився своєю школою, через яку пройшло багато відомих широкому загалу футболістів. Розглядаєте можливість їх залучити в новому сезоні?

– Такі розмови ведуться, але всіх деталей поки не озвучуємо. Перемовини тривають, адже Локомотив свого часу виховав футболістів, які грають по всій Україні та за її межами. Ми дуже раді, що отримання професійного статусу дозволить нам їх залучити, а також утримувати команду майстрів за рахунок платежів солідарності ФІФА.

Дуже пишаємось тим, що Локомотив за понад сторічну історію виховав таку кількість талановитих футболістів. І зараз вони повертаються, щоб підтримати клуб, в якому вони розпочали свій шлях. Моя мрія, що в майбутньому Локомотив складатиметься на 90% з місцевих вихованців.

– На які позиції Локомотив шукає гравців?

– Нападника. Одного латераля ще переглядаємо. Для загострення конкуренції розглядаємо гравців, заточених на атаку. Захист більш-менш в порядку.

– Локомотив цікавлять гравці, які можуть дати результат тут і зараз, чи команда потребує довгої лави запасних на рівні Другої ліги?

– Це буде мікс, тому що стратегія клубу передбачає ставку на власних вихованців та розвиток своїх футболістів. Академія Локомотива досить велика, і талановитих футболістів ми випускаємо багато. Без професійної команди раніше вони розліталися по інших клубах. Багато з них кажуть, що хочуть грати за Локо в Другій лізі та дуже раді, що команда здобула статус професійного клубу.

– Вас не турбує, що на аматорському рівні Локо був найменш успішним за всіх дебютантів, виключаючи ЮКСА?

– Це неправда. Локомотив досить добре себе проявив у 2021/22 рр., коли тільки зайшли в аматорську лігу. Достатньо поглянути на результати (5 поразок у 5 матчах, останнє 10 місце в Групі 1, ‒ прим. «УФ»). Ми зіграли внічию із Дружбою (двічі в сезоні 0:0 із однією з найсильніших команд аматорського футболу, ‒ прим. «УФ»), Штурм, Зірку та всіх інших ми перемагали (1:0, 2:0, ‒ прим. «УФ»). Команда демонструвала непогану результативність. Можливо, дещиці забрало зачепитися за друге місце, але мені не соромно за жодну гру. 

Якщо брати показники, ми входимо у трійку найкращих команд. ААФУ відзначила Локомотив, як успішного дебютанта та рекомендувала нас до участі в Другій лізі. Так само ми отримали схвальні відгуки від ПФЛ. Всі члени федерацій, які голосували, вони відзначили, що клуб, який достойний переходити в професійний футбол

Маючи таку академію, в якій займаються 800 дітей, з яких 350 – ВПО, діти-сироти та напівсироти, Локо давно повинен був грати на профі-рівні. Досить поширена соціальна історія.

– Які завдання поставлені перед Локомотивом у Другій лізі?

– Ми ставимо собі за мету рухатися вперед. По таймінгу, за рік-два хочемо піднятися у Першу лігу та пробиватися до еліти нашого футболу.

«Локомотив не витрачає кошти «Укрзалізниці», заробляє на трансферах власних вихованців»

– Ваше ставлення до хейту «УЗ» за рішення витрачатися на профі-клуб?

– Як тільки ця новина пролунала, ми отримали чимало позитивних відгуків. Багато людей почало телефонувати. Дуже було приємно бачити інтерес до нас.

За логікою хейтерів, все повинно стояти на паузі, бо в країні війна? А що тоді ми скажемо дітям, які в нас займаються? Тільки в одному Києві у нас 800 дітей, а є ще філіали у Кривому Розі, Дніпрі, Харкові, Одесі, Чернівцях. Найближчим часом бренд Локомотив буде функціонувати у Львові, Івано-Франківську, Чопі. Може, навпаки, потрібно показувати, що навіть під час війни ми продовжуємо жити?

Ми почали брати під своє крило дітей переселенців. Ні Динамо, ні Шахтар їх до себе не запрошували. Ми – перші, хто сказав, що беремо всіх дітей. Незалежно від того, який в них рівень футбольного розвитку. Ми витрачаємо гроші наших партнерів. Гроші, які надходять за трансфери наших вихованців.

У нас дуже тісна співпраця з міжнародними фондами, які розуміють, що виховання дітей – це наше майбутнє. 

Можу вас запевнити, що жодної копійки коштів «УЗ» на це не пішло.

Для будь-якої держкомпанії соціальна функція є важливою, тому що «УЗ» – не лише про вагони та перевезення. Це величезна компанія, в якій працює майже 250 тисяч людей, які теж мають право на якійсь відпочинок. Локомотив, як спортивний клуб, створювався для того, щоб залізничники та їхні родини могли мати такий відпочинок, з точки зору спорту. І футбольні команди спортивного товариства Локомотив, нагадаю, існували в різних містах і ці ДЮСШ залишаються.

Керівництво держави та «УЗ» думає про завтра. Що буде з тими талановитими дітьми та членами родин залізничників, які з ризиком для життя займаються перевезенням та відновленням інфраструктури? 

Локомотив запрошує вас на екскурсію, а потім вже будете писати пости.

Ніхто ж не думає, що за цим стоїть кропітка робота великого колективу професіоналів. Ми йшли до професійного клубу чотири роки, відбудовуючи академію, набираючи дітей, працюючи з тренерами та іншими клубами-партнерами. Домовлялися з європейськими клубами, які допомагали нам планувати календар.

У нас підписані меморандуми про співпрацю з Малагою та Атлетико (Мадрид), які надають певну допомогу та досвід. Ми дуже тісно співпрацюємо з СК Дніпро-1, який допомагає нам певними речами. 

Чому ми маємо сидіти і чекати, коли війна закінчиться? Ми ж ні в кого не вкрали ці гроші. Ми ж не дістаємо кошти, які йдуть на ремонт вагонів.

«УЗ» допомагає нам із перевезенням команд та може надати для розміщення футболістів кімнати для відпочинку на залізничних вокзалах та своїх пансіонатах. В бюджеті «УЗ», який затверджується Кабміном, немає статті видатків на професійний клуб Локомотив та його участь в Другій лізі.

Замість того, щоб сказати: які ви дійсно круті, що в такий важкий час, знаходити сили та можливість шукати меценатів на спонсорів та всі ці благодійні фонди, в тому числі міжнародні, люди починають шукати десь зраду. Краще цю енергію спрямувати на підтримку країни і на те, щоб вона розвивалася.

Невже ми хочемо, щоб ці діти поїхали за кордон та ніколи не повернулися в Україну? Хай вони з батьками їдуть в Чехію, Польщу, Іспанію, як це було у перші місяці війни? Ми втратили 20% футболістів, які продовжили займатися футболом в академіях Андерлехту, Атлетико (Мадрид), Словані, починаючи з 9 років. Деякі з них вже є капітанами у своїх вікових групах. А коли Локомотив виїжджає на турніри за кордон, чомусь саме наш клуб повертається з першим місцем, а не вищезгадані Андерлехт, Атлетико та Слован.

«Локомотив Київ на три роки старший за московський. Вони забрали в нас емблему та кольори»

– Багато було критики на вашу адресу стосовно використання емблеми та кольорів Локомотива з московії.

– Це також мало місце, але всім цим людям ми пояснювали, що київський Локомотив був заснований на три роки раніше за московитський. Цю емблему та кольори придумали працівники київського залізничного вокзалу, а зелений та червоний – колір семафору.

Потім вже москва, при створенні свого центрального клубу, почала забирати гравців з Києва, а за старою звичкою, вирішила нічого не вигадувати на рахунок емблеми та кольорів. Бажаю їм ніде не грати, крім своїх боліт. Максимум – матчі з такою ж кінченою Білоруссю, щоб вони пішли у забуття.

Локомотив має повернути своє історичне право називатися залізничним клубом №1. Ми плануємо підняти цю тему в міжнародному суді для того, щоб відстояти право на бренд.

– Деякі зі співробітників «УЗ» грали за Локомотив в аматорах. Можете розповісти, як вони поєднують футбол з роботою на залізниці?

– Так, за Локомотив виступають гравці, які працюють в компанії та стають тепер професійними футболістами. Притримаємо інтригу до офіційної презентації Локо. Серед футболістів-залізничників є робітники соцдепартаменту та ті, хто працюють на ВСП.

Це молоді люди віком 25-27 років. Дитячі тренери, які працювали у Харкові та Львові. Це абсолютно різні люди. Дуже пишаємось тим, що Локомотив за понад сотню років історії об'єднав навколо себе різних людей.