Макс Валеф і Рибак пішли. Волинець пережив травму. Що робити Максимову з воротарями Дніпра-1?

Переглядів 155328
Дмитро Чорнобай Дмитро Чорнобай
5 голосів
Макс Валеф і Рибак пішли. Волинець пережив травму. Що робити Максимову з воротарями Дніпра-1?
Євген Волинець, фото: Суспільне
Колишні голкіпери збірної України Юрій Вірт, Максим Левицький та Богдан Шуст розібрали для «УФ» ситуацію щодо воротарів у дніпровському клубі: припинення контракту Валефа з Дніпром-1, травма Волинця, повернення ветерана Юрчука, перспективи гравця молодіжної збірної Кінарейкіна.

Дніпро-1 продовжує прощатися зі спадщиною Краснікова та Кучера – за літо та початок осені клуб залишили Бланко, Матарріта, Пеґлоу, Амаш і Макс Валеф. Так, той самий, напевно, найбільш неоднозначний воротар УПЛ – сміливий у грі ногами та на реакції, часто безпорадний на виходах і при, здавалося б, простих прицільних ударах. 

Ще раніше Дніпро-1 повернув у Металіст молодого Рибака, підписав багаторічного лідера Колоса Волинця та дав дебютувати молодому Кінарейкіну. Ми все ще не розуміємо, чого тепер уже Юрію Максимову чекати від воротарської бригади Дніпра-1. 

Дніпро-1 має тепер на кого покластися? Можливо, варто боротись за оренду Луніна взимку? Чи має такий голкіпер такого типу, як Валеф, право на життя в українському футболі?

З цими та іншими питаннями журналіст сайту «Український футбол» Дмитро Чорнобай звернувся до колишніх воротарів національної збірної України:

  • Юрій Вірт ‒ колишній головний тренер рівненського Вереса, який нині працює телевізійним експертом;
  • Максим Левицький ‒ колишній воротар Таврії, який зіграв за сімферопольський клуб майже півтори сотні матчів;
  • Богдан Шуст, який встиг зіграти за Карпати, Шахтар, Зорю, Металіст та інші українські клуби, а нині працює з воротарями Інгульця. 

«Якщо легіонер приїжджає за хороші гроші, то він повинен бути одним із лідерів»

- Дніпро-1 припинив співпрацю з найбільш неоднозначним голкіпером УПЛ. Воротарська техніка сумнівна, зросту не вистачало, при цьому сміливо діяв на виходах і добре грав ногами. Можна сказати, що воротаря такого стилю у нас ще не було. Тому перше питання таке: такий стиль, як у Валефа, мав право на життя?

Юрій Вірт: Ну чому ж не має права на життя? Звичайно, що має! Були матчі в Дніпрі-1, де Валеф показав високий рівень гри. Не можна сказати, що його перехід був геть провальним. Він багато виручав свою команду, як в матчах УПЛ, так і в єврокубках.

Звичайно, були і помилки, навіть багато. Але ж не помиляється, той хто нічого не робить. Проте з іншої сторони: якщо легіонер приїжджає за хороші гроші та на гарну зарплату, то він повинен бути одним із лідерів, особливо на рівні УПЛ та в Дніпрі-1. А він ним не став...

Валеф, фото: СК Дніпро-1

Щодо профайлу, то я не можу сказати, що в нас не вистачає хороших воротарів в УПЛ. Це не проблемна позиція для українського чемпіонату. Клуби рівня єврокубків повинні брати собі голкіперів високого рівня, щоб змагатись на рівні у Європі. А трансфер Валефа – неоднозначне підсилення, перехід 50 на 50.

Максим Левицький: Має право на існування будь-який стиль гри. Головне для воротаря – не пропускати. Яким чином це станеться – немає значення. До мене не звертались за порадою, коли такого гравця закликали до Дніпро-1, тому важко відповісти на запитання щодо якостей, на які звертали увагу, що дозволили зробити такий вибір...

Щось мені підказує, що рішення приймали люди, які до футболу не мають відношення. Тренерів просто поставили перед фактом. Я з таким стискався, коли грав на росії – для існування клубу таке погано закінчується.

Богдан Шуст: Це питання до головного тренера, він обирає гравця під свою модель. Якщо обрав воротаря, який добре грає ногами, значить, хотів грати через короткий та середній пас з використанням воротаря для кількісної переваги. Це необхідно, аби легко могти вийти з-під високого пресингу суперників та ефективно розпочинати і розвивати свої атаки.

Не всі воротарі однаково можуть грати, як у низькому блоці, так і з високою лінією оборони, де потрібно вміло переміщатися, відкриватися та грати ногами не гірше польового гравця.

- Валеф — гравець рівня українського представника в єврокубках чи ні?

Юрій Вірт: Складне запитання. Якщо Дніпро-1 шукав підсилення на цю позицію, то можна було придбати набагато кращого та якіснішого воротаря. Але тут все питання у грошах. За скільки його купили, яка його зарплата? Якщо він прийшов за невелику суму, то такий трансфер має право на життя.

Валеф, фото: СК Дніпро-1

Максим Левицький: На таке запитання важко відповісти. Цьому гравцю випало мало часу, щоб себе проявити. Він не застав різних тренерів, щоб робити висновки щодо його ролі в різних стилях. Футбол – це колективна гра. Завжди програє та виграє вся команда. Як виявилось, увесь Дніпро-1 не зміг довести, що вони клуб рівня єврокубків, на жаль. За таких обставин і Валеф, і інші гравці, були залежними від виступу клубу в цілому, від нестабільності всього Дніпра-1.

Богдан Шуст: Мені важко говорити про воротаря, з яким не працюю. Потрібно розуміти, за які якості його брали, його роль в колективі... Загалом можу сказати, що легіонер повинен буде сильнішим за свого конкурента. Ті воротарі, які є в Дніпрі, як мінімум не поступаються Валефу.

«Позиція воротаря в Дніпрі не є проблемною, оскільки там є кваліфіковані воротарі»

- У Дніпрі-1 є тепер на кого покластися? Адже в Волинця була травма, та й у Колосі він багато років провів на одному місці, неясно, як зміни перенесе. Мисака відпустили. Кінарейкін – надто молодий, щоб зберігати стабільність. Словом, позиція воротаря в Дніпра-1 тепер проблемна?

Юрій Вірт: Звичайно, у Дніпра-1 є воротарські резерви. Досвідчений Волинець повернувся після травми, є молодий Кінарейкін. Команда, крім матчів в Україні, більше ніде не змагається, оскільки вони вже вилетіли з єврокубків. Думаю, що їм буде достатньо двох воротарів, аби закрити цю позицію. 

Проблем не повинно бути, тим паче, що євротурнірів в дніпровського клубу в нинішньому сезоні вже немає. Матчі в УПЛ та Кубку України дадуть досвід Кінарейкіну, який є молодим та перспективним воротарем. З часом Яків стане серйозною бойовою одиницею Дніпра-1, тому я не думаю, що їм варто шукати ще одного голкіпера. Проблем з голкіпером у Дніпра-1 не повинно бути.

Яків Кінарейкін, фото: СК Дніпро-1

Максим Левицький: Наразі є Волинець, до того ж, повернули досвідченого Юрчука. Часто довіра тренера та гравців допомагає молодому гравцю дуже швидко прогресувати, тому я звернув би увагу на Кінарейкіна. У футболі завжди існувало правило: незамінних немає. Хлопець грає за молодіжну збірну України. Задатки є. Хай прогресує.

Богдан Шуст: Позиція воротаря в Дніпрі не є проблемною, оскільки там є кваліфіковані воротарі: досвідчений Волинець, який стабільно грав в Колосі протягом багатьох років, та молодий Кінарейкін. 

Останній, до речі, справив дуже позитивні враження. Це воротар з сучасною манерою гри, який активно грає у полі та зберігає баланс. Активна гра на початку і в розвитку своїх атак... Кінарейкін також добре діє у підстраховці своїх захисників. Хлопець має гарний потенціал, тому зупиняти обертів немає часу.

- Як вважаєте, хто з молодих українських воротарів може посилити Дніпро-1? 

Юрій Вірт: У них є свої молоді, навряд чи треба шукати деінде.

Максим Левицький: Потрібно враховувати клубну стратегію. Що декларує керівництво, чого воно дійсно прагне... Якщо метою є повторити успіхи часів фіналу Ліги Європи восьмирічної давнини, то на «авралі» таке неможливо. Якщо ж завдання скромніші – повторюся, варто розвивати Кінарейкіна, який уже є.

Богдан Шуст: Є керівництво клубу, є тренерський штаб. Потрібно розуміти, які цілі ставляться в клубі. Які для того створені умови. І тільки тоді запрошувати гравця відповідної кваліфікації для вирішення завдання.

«Запрошення Луніна в Дніпро-1 виглядає на рівні фантастики»

- Чи варто Дніпру-1 боротись за оренду Луніна взимку?

Юрій Вірт: Давайте реально дивитись на речі. В теперішній час, коли в країні війна... Сюди ніхто з голкіперів високого рівня не поїде, навіть за великі кошти. Я думаю, що зараз недоречно шукати воротаря з-закордону. Не варто говорити й про Луніна та інших наших за кордоном.

Андрій Лунін, фото: Getty Images

У Дніпра-1 є досвідчений Волинець. Мені подобається, як він грає, оскільки це стабільний гравець, який показує рівень. Є молодий Кінарейкін, тому для Дніпра-1 поки хватить двох голкіперів. 

Дай Бог, все буде добре в країні, то тоді можна буде замахнутись на воротаря високого рівня з-закордону. А поки є два воротарі, які поєднують досвід та молодість.

Тому, якщо Дніпро-1 вирішить тратити кошти на трансфери, то краще звернути увагу їм на інші позиції, де дійсно є проблеми. Та ж група атаки. Шукати десь нападника, щоб забивав голів.

Максим Левицький: Про гравця рівня Луніна можна розмірковувати та вступати у перемовини, але, на мій погляд, це марно для обох сторін. Найкраща стратегія зараз – шукати та виховувати «власного Луніна».

Богдан Шуст: На сьогоднішній день запрошення Луніна в Дніпро-1 виглядає на рівні фантастики.