«Масштаб руйнувань катастрофічний»: Санін розповів про бомбардування та знищення спорткомплексу ФК Маріуполь

Переглядів 1348
Артем Войцеховський Артем Войцеховський
2 голоси
«Масштаб руйнувань катастрофічний»: Санін розповів про бомбардування та знищення спорткомплексу ФК Маріуполь
Андрій Санін. Колаж: УФ
Андрій Санін розповів «Українському Футболу» про долю інфраструктури рідного клубу і назвав ім’я єдиного гравця, який досі залишається на контракті з Маріуполем.

Нормальне життя Маріуполя на невизначений час поставлене на паузу. Красиве місто на березі моря зруйноване окупантами і потерпає від екологічної та гуманітарної катастрофи. 

Не може функціонувати і футбольний клуб, який тривалий час представляв азовський мегаполіс в еліті українського футболу. І хоча УПЛ на невизначений термін зберегла за ФК Маріуполь, як і за чернігівською Десною, місце в найвищому дивізіоні, повернення буде важким.

Про це та інше «Український Футбол» поговорив з віце-президентом азовського клубу Андрієм Саніним.

«Дітлахи на пропагандистських заходах у нашому спорткомплексі бігають у формі, яку окупанти вкрали у нас зі складу»

- В Маріуполі перестали стріляти, і у місцевих жителів тепер є можливість більш-менш спокійно подивись на те, що накоїли окупанти за той час, протягом якого вони намагалися взяти наше місце. В якому стані інфраструктура ФК Маріуполь?

- В нашому офісі майже нічого не залишилось. Тільки стіни. Все що могли зруйнувати, зруйнували. Все, що могли вкрасти, вони вкрали. Винесли все – батареї, електричні розетки, кондиціонери, меблі та інше обладнання. Саранча. 

- Будівля офісу сильно постраждала від обстрілів?

- Ми нарахували чотири прильоти. Зруйнований дах, стіна. Було влучання у серверну кімнату, внаслідок чого постраждали всі наші бази даних. Відкриті всі сейфи – шукали, мабуть, гроші чи щось таке – звісно, нічого не знайшли. Коли повернемося до Маріуполя, доведеться відбудовувати все з нуля. 

- Як щодо іншої інфраструктури клубу?

- Кожне тренувальне поле отримало від чотирьох до восьми чи то артилерійських, чи то мінометних прильотів. Спортивний комплекс «Іллічівець» стоїть зруйнований. 

Немає зовнішнього освітлення. Було до десяти влучань у дах, внаслідок чого рясні дощі заливали штучне поле, яке не здатне витримувати стільки вологи і яке тепер теж непридатне для використання.

Наш стадіон теж зруйнований. Ми використовували гібридний газон, для нормального функціонування якого потрібен регулярний полив. Через те, що в місті протягом чотирьох місяців не було води, поле померло. Не обійшлося і без прильотів.

Масштаб руйнувань катастрофічний, але точний підрахунок завданого нівечення ми зможемо зробити лише після нашої перемоги із залученням експертів.

- Ці всі об’єкти стоять покинуті чи окупанти якось їх використовують?

- Наш спортивний комплекс завжди був візитівкою Маріуполя, бо ніде в країні більше нема такого критого стадіону, і тому орки не марнують нагоди використовувати його у своїх пропагандистських цілях. 

Проводять якісь дні фізкультурника. При цьому дітлахи, які приймають участь у цих заходах, бігають у нашій формі, яку окупанти теж вкрали з нашого складу. 

«Не знаю, звідки Transfermarkt бере інформацію, але там дуже багато «лівих» даних»

- Як багато співробітників клубу залишається в окупованому місті?

- Це досить делікатна тема, я не хотів би її чіпати, щоб не нашкодити тим, хто зараз в Маріуполі. 

- Що сталося з гравцями, які грали за юнацьку команду ФК Маріуполь?

- Контракти майже з усіма футболістами було розраховані до 30 червня, тому вони отримали від нас статус вільних агентів і почали шукати нові команди. 

Щодо першої команди, то у нас на контракті після 30 червня залишалося декілька гравців, питання по яким вже вирішено.

- Розкриєте подробиці?

- Центрбек Олексій Биков знаходиться в оренді в польському клубі Заглембе Сосновець. Правого захисника Кирила Меліченка ми продали у німецьке Динамо з Дрездену. 

Опорний півзахисник Микита Петерман і лівий захисник Петро Стасюк отримали від нас статус вільних агентів. Останній вже підписав контракт з азербайджанським Сабаїлом. Хавбек Данило Літовченко поки ще залишається у нас. 

- Ви кажете, що клуб отримав гроші за трансфер Меліченка, а на Transfermarkt пишуть, що він пішов з Маріуполя вільним агентом. Де правда?

- Я би на вашому місці обережно ставився до інформації, яку публікує цей портал. Не знаю, звідки вони її беруть, але там дуже багато «лівих» даних. Меліченка ми продали. Суму трансферу не назву, бо це комерційна таємниця, але клуб за нього отримав гроші.

- Російські ЗМІ наполегливо розганяють тему про те, що машину дочки пропагандиста Дугіна підірвала українка Наталя Шабан, яка колись буцімто працювала у вашому клубі. Можете сказати щось з цього приводу?

- В останні дні до мене намагаються прорватися представники руснявих ЗМІ. Я їх всіх посилаю слідом за їхнім кораблем. Є офіційна позиція української влади щодо цього, треба її дотримуватися. Не будемо підігравати черговому маренню фашистської пропаганди.

Артем ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ