«Ми ще не досягнули своєї мети»: Шандрук – про рестарт Вереса в УПЛ та прийдешню гру з Інгульцем

Переглядів 1290
Аватар Олександр Карпенко Олександр Карпенко
6 голосів
«Ми ще не досягнули своєї мети»: Шандрук – про рестарт Вереса в УПЛ та прийдешню гру з Інгульцем
Олег Шандрук, колаж: «Український футбол»
Головний тренер Вереса Олег Шандрук в інтерв’ю «УФ» проаналізував рестарт в УПЛ та розповів про підготовку до стартового матчу 22-го туру УПЛ проти Інгульця.

Верес в перших офіційних матчах здобув три перемоги в чотирьох матчах, що наблизило народну команду до омріяного завдання уникнути перехідних матчів. Міжнародна пауза стала хорошим приводом поговорити про трансформації ментальності аутсайдера до міцного середняка.

Сайт «Український футбол» напередодні стартового матчу 22 туру УПЛ Інгулець – Верес поспілкувався з головним тренером червоно-чорних Олегом Шандруком:

  • розповів останні новини з табору рівнян
  • пояснив секрети успіху Інгульця Кобіна
  • зізнався, як готує команду до повітряних тривог у Кривому Розі
  • ухитрився в інтерв’ю про УПЛ згадати Сульшера, Чічаріто та Жезуса ¯\_(ツ)_/¯

«Інгулець – не той, що в першому колі, і ось чому»

– Пауза на збірні була своєчасною для Вереса?

– На це питання можна буде відповісти після гри з Інгульцем😊 Насправді, паузу можна використати в інтересах команди, адже ми делегували у збірні тільки Кожухаря і Годю. Є час дещо підтягнути в фізичному і тактичному плані на цьому етапі. Більше проблем у тих клубів, які багато гравців делегують у збірні.

– Далі на вас чекає матч з Інгульцем в Кривому Розі. Ваше резюме майбутнього опонента?

– Ми з хлопцями почали розбирати суперника і цифри все за себе говорять. Останні шість матчів Інгульця: 3 перемоги, 3 поразки. 6:4 різниця м'ячів. Це свідчить про те, що команда знайшла свою гру і почала справно набирати очки. 

Василь Кобін омолодив склад. Це вже не та команда, яка була в першому колі. Вони добре починають матчі. З перших хвилин виглядають бадьоро, енергійно, поступившись Руху з Поліссям лише в один гол. Команда вольова, з характером. Молоді хлопці виходять з бажанням заявити про себе в УПЛ. Для них кожен матч зараз як фінал. Легко нам точно не буде. Робимо акцент на тому, що це буде одна з найважчих ігор.

– У Кривому Розі декілька матчів залишаються недограними. Готові до форс-мажору?

– Не можна це натренувати. Тільки донести до гравців і сподіватися, що паузи будуть нетривалими. Це може бути один з таких факторів, що безпосередньо впливає на гру. Лише гра покаже, наскільки ми добре підготувалися реагувати на події і повертатися в гру. 

Олег Шандрук, фото: НК Верес

– По перших матчах навесні у тренерського штабу Вереса були приводи для стурбованості?

– Ми більше прив'язуємось до аналізу ігор. Не все виглядало райдужно, попри хороший результат в плані набору очок. Ми бачили проблеми у виграшних іграх.

– Сподівалися на такий успішний відрізок після зборів?

– Насправді ми не розраховували на 9 балів всередині тренерського штабу. Задача перед командою стоїть уникнути перехідних матчів. Враховуючи минулий досвід математично ми ще не досягнули своєї мети.

Лівий Берег клацнув вас по носі і ми побачили кардинально інший футбол у грі проти Полісся

– Ламати насичену оборону нам важкувато. Розуміємо, що потрібно над цим попрацювати, в тому числі і в це міжнародне вікно. Якщо говорити про гру з Поліссям, це був наш день, коли гра давалася і було внутрішнє передчуття, що цю гру ми вже не віддамо, чого не було в попередніх іграх зокрема восени.

«Вересу потрібно додавати у всьому»

– Який із перших чотирьох матчів Вереса в новому році вам найбільше сподобався?

– Як би не прозвучало банально, але гра з Поліссям (перемога 5:1). Так, нервозність в діях наших гравців була присутня, але в різних фазах гри нам вдавалося перегравати більш статусного суперника. Я відчував, що команда гру не віддасть. Не оберігали результат, а старалися забити ще більше. Це не може не радувати. 

У нас із цим були певні проблеми, коли Верес веде в рахунку, гравці починають прокрастинувати, ніби це щось екстраординарне. Можна грати по результату, але робити це класно і яскраво, як приклад – сьогоднішній Атлетіко. 

– Можна говорити про те, що Верес навчився реагувати на невдачі і не впадати в фрустрацію?

– За останній рік у нас виріс відсоток вольових перемог. Це хороший маркер для нас і я можу тільки потішитись за гравців, як вони прокачались ментально. Ми над цим працюємо, формуємо характер. Невдалі дні бувають завжди. Найголовніше – як ти реагуєш на невдачі. Так не згадаєш, що в нас було кілька поспіль невдалих ігор, що могло спричинити паніку всередині колективу. Гравці розуміють, що ми можемо зіграти невдало, але навчилися правильно на це реагувати в наступному матчі.

Якщо гравець на заміні – це не означає, що він гірший за тих, хто грає зі старту. Найголовніше – бути готовим допомогти підсилити гру в будь-яку хвилину і своїми діями принести для команди потрібний результат.

Гравці Вереса, фото: НК Верес

– А як у вашій команді вдається шукати спільну мову, хто незадоволений обмеженим часом на полі? 

– Всі команди через це проходять. Ми – не виключення. Залежно від психотипу людини, наскільки він готовий конкурувати, бути частиною колективу, чекати свій шанс. Сьогоднішня молодь може не пам'ятати Сульшера, але він зробив себе суперзапасним, що дозволило йому не один рік бути частиною МЮ при Фергюсоні.

– Сульшера, може, й ні, але є приклад Чічаріто, Жезус часів Манчестер Сіті.

– Можливо, хоча Чічаріто був менш результативним за Сульшера. 

– У Вереса досить цікава турнірна ситуація, де втрата очок конкурентами дозволятиме більш комфортно себе почувати. 

– Це свідчить про те, що команда спрогресувала, але не є стабільною. Потрібно додавати у всьому. Щоб у майбутньому бути конкурентними, необхідно вести посилену роботу в кадровому плані, мати потужну фінансову базу та інфраструктуру в міру тих можливостей, які у нас є.

«Дуже тішить, що Верес не залежить від одного з гравців»

– Яку характеристику можете дати команді за підсумками зборів в Туреччині?

– Навантаження, які ми запропонували, показали, з якою мотивацією гравці працювали на тренуваннях. Ми задоволені тим, що побачили. Ніхто не ставив під сумнів роботу. Для нас не було пріоритетом виграти всі матчі на зборах, але та робота, яку ми виконали в Туреччині, забезпечила нам хороший рестарт чемпіонату. І я бачу, що ми можемо ще більше прогресувати. 

Кожна гра для нас є своєрідним викликом: як команда витримує відповідальність за результат, як футболісти дають раду стресовим ситуаціям на полі. Гравці повинні бути ментально готовими показувати максимум в кожному матчі, який залишився.

– Як інтегруються в гру команду зимові новачки?

– Верес розпочав перебудову влітку. Ми розуміли, для чого це робимо. Нам потрібно було омолодитися. Турбулентність, яка була на старті чемпіонату, була прогнозована. Я розумів, що ми свої очки візьмемо. Гравці через тренувальний процес засвоювали інформацію і поступово це дало свої плоди. 

Взимку ми підсилювались точково. Були трошки недоукомплектовані, але крайньої потреби в пошуку нових гравців не було, адже в нашому розпорядженні є хлопці, для яких не проблема закрити декілька позицій. Якщо ми беремо футболіста, то такого, який нас точно зробить сильнішим, виходячи з наших економічних реалій.

– Збоку не скажеш, що продаж основного півзахисника Яго в ФК Рига якось вдарив по команді.

– На місце Яго прийшов Харатін і з Ігорем ми стали ще сильнішими. Яго здорово проявив себе у Вересі і в цій історії виграли всі сторони. За Ігоря говорить його послужна біографія. Питання було в мотивації грати на високому рівні. Він із системоутворюючих гравців, адже для наших ігрових принципів центральна вісь є однією з ключових.

Ігор Харатін, фото: НК Верес

Харатін із його досвідом і професіоналізмом є прикладом для інших гравців, особливо для молоді, коли поруч тренуєшся з людиною, яка була в збірній, грала в ЛЧ, вигравала титули в Європі. 

Якщо гравці калібру Харатіна і Степанюка вмотивовані, ми автоматично стаємо набагато сильнішими.

– Хто може стати наступним трансфером Вереса на вихід?

– Це може бути кожен, хто на що звертає увагу. Мене дуже тішить, що Верес не залежить від одного з гравців. Була зацікавленість до нападника Гайдучика, вінгерів Дахновського та Луана, але йому щось поки не щастить повернути свій рівень.

– Від'їзд форварда Мрвальєвича говорить про повну довіру до Гайдучика?

– Мені подобається відношення Колі, незалежно від конкурентів. Зараз він змагається лише сам з собою. Так, конкуренція важлива для зростання, але в спілкуванні з гравцями важливо розуміти, як гравець бачить своє майбутнє. Якщо кожен день ти покращуєшся – ти вже прогресуєш. На мою думку, Гайдучик має потенціал для подальшого зросту. Йому вдалося подолати бар'єр, не уникати агресивної боротьби на полі. Подорослішав

– Нападника Венделла в найближчих іграх ми не побачимо?

– Він з нами лише днів 10 тренувався. У Венделла буде 2 місяці проявити себе. Йому не потрібен час на адаптацію, пройшовши систему Дніпра-1 та Полісся. Є орендна угода до літа. Будемо дивитись, як він себе покаже у Вересі.

– Стосовно молодого захисника Балаби, це більше на втіху вболівальникам, які хочуть бачити місцевих вихованців в команді?

– Переглядаючи Назара, ми бачимо, що після системи Динамо у нього є якості далі прогресувати. Далі постає питання переходу в дорослий футбол. Ми зі свого боку максимально допоможемо, а далі все залежатиме від нього. 

– Ваш досвід роботи з U-19 тут стає в нагоді.

– Я розумію, що потрібно робити на цьому етапі. Гравці, які виховувались в Динамо або Шахтарі, не відчувають такого рівня спротиву і ростуть з завищеними очікуваннями від своєї гри. Якщо Назар готовий до реалій УПЛ, де буде потрібно дуже багато працювати, чекати шанс, він має все для того, аби вирости в якісного футболіста.

«Всім хочеться помріяти про щось більше»

– Залишається 9 турів до кінця чемпіонату. В таборі Вереса є передчуття, що перехідні матчі команді вже не світять?

– Однозначно ні. Я розумію, що всім хочеться помріяти про щось більше. Це все підігрівається вболівальниками, керівництвом клубу. На сьогодні стоїть чітке завдання. Два роки Верес доводив ситуацію до перехідних матчів. Зараз треба залишитися в УПЛ без плей-оф. Чим швидше ми це зробимо, тим психологічно команда зможе зміцніти, щоб спокійно дивитися в майбутнє. 

Олег Шандрук, фото: НК Верес

Є ще Кубок України, якщо пощастить пройти далі (2 квітня Верес у чвертьфіналі КУ зустрінеться з Поліссям, – прим. «УФ»).

– Президент клубу, наглядова рада, готові підкріплювати день завтрашній не на словах?

– В тих матчах, які залишилось, є можливість дати меседж своїми результатами. Я зі своїми помічниками не впадаю в ейфорію. Ми розуміємо, що є прогрес, але говорити про єврокубки можна говорити тільки, якщо гра паралельно зростатиме з можливостями клубу. Це фінансова складова, інфраструктура. Якщо, дасть Бог, ми вийдемо зі стану війни, команди почнуть більше витрачати, ми не повинні сидіти склавши руки.

– Який горизонт планування у вашому розпорядження в тандемі зі спортивним директором?

– Планування повинно бути, щоб потім не реагувати на ситуацію в авральному порядку. Ми постійно проговорюємо певні речі з Юрієм Вікторовичем [Габовдою].

– За рік тренерської роботи в УПЛ вдалося наростити товсту шкіру від хейтерів та необґрунтованої критики в бік Вереса?

– Найпростіша формула – не реагувати. Хоча реалізувати буває куди складніше. Це потрібно прийняти і навчитися виокремлювати важливе від неважливого. Я намагаюсь концентруватись на сьогоденні і в цьому плані мені легше. 

– Наскільки відчувається підтримка з боку керівництва?

– У нас із президентом вибудована хороша комунікація. Як мінімум, ми можемо обговорити всі питання. Не все може бути позитивно вирішено, але, як мінімум, нас чують. Багато що залежить від подачі, пріоритетності і можливостей під рукою.