«Можемо переглядати гравців тільки в Україні»: Кузнецов пояснив, чому юнацька збірна не взяла лідера Боруссії U-19

Переглядів 14896
автор Андрій Піскун Андрій Піскун
7 голосів
«Можемо переглядати гравців тільки в Україні»: Кузнецов пояснив, чому юнацька збірна не взяла лідера Боруссії U-19
Олег Кузнецов, фото: УАФ
Головний тренер юнацької збірної України (U-19) Олег Кузнецов в ексклюзивному інтерв’ю «УФ» пояснив, чому не викликав у команду півзахисника юнацької команди дортмундської Боруссії Данила Кревсуна.

Олег Кузнецов викликав у юнацьку збірну України на матчі відбору Євро 21 гравця. Серед них не знайшлося місця Данилу Кревсуну, який виступає Боруссію U-19 і з шістьма голами входить у число її найкращих гравців.

Мати Кревсуна не стримала емоцій в соцмережах і поскаржилась на несправедливість щодо її сина з боку головного тренера України U-19.

Сайт «Український футбол» зв’язався з Олегом Кузнецовим, щоб дізнатись, чому все таки не викликали Кревсуна. 

«Ми не можемо всіх викликати, бо заявка складається лише із 21-го футболіста»

– Олег Володимирович, учора мама Данила Кревсуна написала у себе в фейсбуці щодо невиклику її сина у юнацьку збірну України. Читали?

– Ні, не читав.

– Вона написала, що Данилу не дають шансу проявити себе в юнацькій збірній, хоча за дортмундську Боруссію U-19 він забив шість голів і віддав один асист за десять турів. Що можете на це відповісти?

– Ну а що тут коментувати?

Данило Кревсун, фото: ФК Боруссія Дортмунд

– Ну ви слідкуєте за Данилом Кревсуном?

– Інформація про цього футболіста надійшла буквально два тижня тому. Ми чисто фізично не можемо за всіма слідкувати. У мене на олівці, щоб ви розуміли, 25 футболістів, які грають і Польші, і в Чехії, і в Німеччині, і в Італії, і в Литві. Ми їх всіх чисто фізично не можемо переглянути особисто. Дивимось тільки нарізки, де мало що видно, які нам присилають в скаутську службу.

Особисто ми можемо переглядати футболістів тільки в Україні. Якщо б нам хтось подзвонив і сказав, подивіться на такого футболіста, то ми б переглянули, а так просто немає можливості. Я ж не можу особисто поїхати в Німеччину і проглядати Кревсуна.

– Ну а зараз вже будете за ним дивитись?

– Звичайно, будемо. У нас був турнір в Південній Кореї, туди потрібно було оформляти візи. Ми не збирались півтора року, тому довелося проглядати в основному хлопців з України, які у нас під рукою. 

Дай Бог нам вдало виступити на Мальті, і на еліт-раунд ми постараємося викликати Кревсуна. 

– Кревсун грає у центрі півзахисту. Хто його конкуренти у юнацькій збірній?

– Той же Ващенко із Олександрії, який вже встиг пограти в УПЛ. Є Віталій Михайлів, який постійно грає за Минай. Це непоганий хлопець, з яким можна працювати, мені він сподобався на турнірі у Південній Кореї. Зараз дуже прибавив Роман Саленко із Динамо і ми його викликали. Також у нас є на прицілі гравці Шахтаря. Але ми не можемо всіх викликати, бо заявка складається лише із 21-го футболіста. 

Стараємося за всіма слідкувати, хто грає. Так, може Кревсуна пропустили, але це не наша вина, бо чисто фізично не встигаємо всіх дивитись. 

«Вся робота юнацьких збірних, навіть вправи на тренуваннях і виклик гравців, буде побудована для допомоги головній команді Реброва»

– Щоб я зрозумів, УАФ не виділяє вам людей для перегляду наших легіонерів?

– Тільки коли в головну збірну прийшов Ребров, він призначив Мельгосу відповідальним за всі юнацькі збірні. В серпні Унаї збирав усіх тренерів юнацьких збірних в Ужгороді і за кожною командою закріпив скаута, який допомагає слідкувати за гравцями.

Унаї Мельгоса, фото: УАФ

Але можливості у них також обмежені. Скаути – це молоді хлопці, які не можуть виїхати за кордон, щоб переглядати гравців. Поки що робота наших скаутів орієнтована по Україні. Скаутська робота у нас тільки налагоджується. Прізвищ у нас є дуже багато на олівці, будемо слідкувати.

– Що вам казав Мельгоса на зустрічі, яке враження він на вас справив?

– Він надав нам дуже корисну інформацію. Вся робота юнацьких збірних, навіть вправи на тренуваннях і виклик гравців, буде побудована для допомоги головній команді Реброва. Як єдина цілісна вертикаль. Це європейський підхід, – щоб усі гравці сповідували одні і ті ж принципи, і якщо їх викличуть у першу команду, то вони розуміли, що від них хоче Ребров.

Мельгоса показував нам відеоматеріали, ми багато спілкувались. Вчитись ніколи не пізно. 

– Що Мельгоса розказував про принципи футболу Реброва?

– Це контроль м’яча, як виходити із оборони в атаку. Там багато моментів. Може для нас, професіоналів, це і не нове, але корисно було нагадати. Мельгоса нам розповів, як ми повинні будувати свою роботу в юнацьких збірних.

– Ребров з вами спілкувався, як з тренером юнацької збірної?

– Поки що ні.