«Мудрик у Шахтарі — то вже історія. Грали без нього й пройшли собі далі»: Маркевич дав прогноз на другу частину сезону УПЛ

Переглядів 17981
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
8 голосів
«Мудрик у Шахтарі — то вже історія. Грали без нього й пройшли собі далі»: Маркевич дав прогноз на другу частину сезону УПЛ
Мирон Маркевич, фото: ФК Рух
Легендарний український тренер Мирон Маркевич дав ексклюзивне інтерв'ю сайту «Український футбол». Чесно та однозначно Богданович висловився про Ротаня, Мудрика, Довбика та інших особистостей вітчизняного футболу.

Великий футбол повертається на українські стадіони. Догравання перенесених матчів першого кола УПЛ ознаменувало відновлення внутрішньої першості, яка виходить зі сплячки після кількох місяців затишшя.

Колишній тренер Карпат, Металіста, Дніпра та збірної України відповів на запитання анкети сайту «Український футбол» та поділився своїм баченням розвитку подій в чемпіонаті України.

«Основна проблема Дніпра-1 – ось у чому»

– Дніпро-1 стане чемпіоном, якщо ні – то чому?

– Основна проблема ‒ лавка запасних мала. Довбик випав ‒ і вже проблеми, а по ходу другого кола може ще хтось. То є основна проблема. Я бачу то так.

– Адаптація новачків відіграватиме визначальну роль?

– Ви правильно сказали про адаптацію. То не так просто. Хотілося, щоб Дніпро-1 рухався вперед, як в першому колі. Буде важко їм закріпитися на першому місці. Динамо та Шахтар не стоять на місці. Хотілося, щоб була інтрига до кінця.

– Динамо може вперше з часів Блохіна опуститися нижче зони Ліги чемпіонів?

– Пішли досвідчені футболісти. Є школа, когось ще доберуть. Надія на то, що Луческу знає, як працювати. Буде важко. Забарний та Циганков були визначальними гравцями. Важко їм буде боротися за місце в ЛЧ.

«Металіст ‒ то для мене болюче питання»

– Шахтар дійсно так легко компенсує Мудрика, як можна було сподіватися після першого матчу з Ренном?

– Поки що їм то вдається. Як воно буде далі – побачимо. Грали без Мудрика зараз, пройшли далі. Треба дивитись вперед. Мудрик ‒ то вже історія. Потрібно рухатися вперед.

– Хто стане найкращим бомбардиром?

– Довбик зможе то зробити, якщо не буде травм. Зараз його не було з АЕКом, вже команда погано виглядала. Бажаю йому здоров'я, щоб він швидше відновився і грав так, як в першому колі.

– Хто вилетить?

– Рівні шанси в багатьох. Важко сказати. Львів вже списали, а вони поміняли практично весь склад.

– Закупка Львова допоможе втриматися в УПЛ, зважаючи на складну ситуацію?

– Можливо, то допоможе, а якщо вони поміняли шило на мило, то воно непотрібно.

– Хто буде розчаруванням сезону?

– Я б не хотів, щоб вилетів Металіст. То для мене болюче питання. Є молодь, непоганий тренерський штаб. Я думаю, що вони до того не допустять.

«Ризикне Кучук всіх залучити? Не знаю»

– Хто з гравців став найбільшим відкриттям/розчаруванням?

– Я бачу, що ті хлопці з Шахтаря прогресують. Бондаренко, Судаков, Криськів. В Динамо я сподіваюсь на Ваната. Він щось, схоже на нападника. Дуже великий брак футболістів якісних. 

Я не заздрю зараз нашим тренерам, які страждають від кадрового дефіциту. Потреба в більш-менш якісних футболістах. Вони їздять з клубу в клуб, а толку ніякого. Хочеться бачити більше молоді, тренери ризикували ставити. Особливо в командах, які ні на що не претендують. В основному там досвідчені футболісти, які поміняли по 5-6 команд, а толку ніякого. 

– На яку з команд варто звернути увагу навесні?

– На Рух. Дуже важливо, щоб та молодь гармонійно інтегрувалася в основний склад. Якщо більшість з них не гратиме, толку ніякого не буде. Вони повинні бути в складі, щоб своєю грою довели, що вони можуть грати на тому рівні.

З точки зору турнірної ситуації має вирішувати тренерський штаб, але хочеться, щоб ті пацани скорше подорослішали. Я покладаю надію на них. 

«Ротань ‒ хлопець добросовісний. Не потрібно було йому то пропонувати»

– Молодь Руху прогресуватиме під керівництвом Кучука, чи потрібно довірити першу команду Віталію Пономарьову, який виховував їх змалечку?

– То, напевно, не до мене питання. Логіка підказує, що молодь потрібно активно залучати. Зараз складається ситуація, що треба зберегти присутність в УПЛ. Ризикне Кучук всіх залучити? Не знаю. Не все так просто.

– Чия тренерська робота імпонує найбільше?

– Напевно, Йовічевича, якому вдалося провести серйозну роботу з Шахтарем. Повністю поміняти склад, грати з сильнішими командами на рівних в Європі – це серйозний показник, а решта то все таке.

– Ротань зможе бути успішним на трьох посадах одночасно?

– Я не думаю, що Ротаню потрібно було приймати національну збірну Треба займатися молодіжкою серйозно. Я вважаю, що це основне для нас змагання. Ми ніколи не грали на Олімпіаді, давно не потрапляли в фінальну частину Євро U-21. В Олександрії також люди на щось розраховують. 

Не знаю всіх обставин, мене то не цікавить. То неправильно взагалі, ні в якому сенсі. Я розумію, що він хлопець добросовісний. Не потрібно було йому то пропонувати.