Найкращий тренер квітня у Першій лізі Лупашко: «Інгулець повинен домінувати на футбольному полі»

Переглядів 520
Анатолій Янголь Анатолій Янголь
2 голоси
Найкращий тренер квітня у Першій лізі Лупашко: «Інгулець повинен домінувати на футбольному полі»
Владислав Лупашко. Фото: Інгулець
«УФ» спільно з прес-службою ПФЛ визначає найкращих гравців і тренерів кожного місяця. Перша ліга в квітні 2024 року віддала тренерську номінацію наставнику Інгульця Владиславу Лупашку.

Тільки дві команди Першої ліги змогли набрати в квітні 2024-го по 9 очок – це Карпати та Інгулець. Причому, петровський клуб зумів виграти у Львові, завдавши «левам» першої від початку сезону домашньої поразки. Найбільш досвідченого фахівця дивізіону Мирона Маркевича переграв на 35 років молодший Владислав Лупашко – наймолодший головний тренер у чемпіонаті. 

Тож у квітні спільним рішенням «УФ» і прес-служби ПФЛ у Першій лізі лауреатом став головний тренер Інгульця Владислав Лупашко – його підопічним вдалося перемогти Карпати, гарантувати собі медалі та за три тури до завершення мати солідну перевагу в боротьбі за прямий вихід в УПЛ

Найкращий тренер квітня у Першій лізі Владислав Лупашко дав інтерв’ю сайту «Український футбол»:

  • проаналізував виступи Інгульця
  • наголосив на важливості дотримання ігрової філософії
  • привідкрив секрети свого тренерського штабу

«Всім тренер ніколи не може бути задоволеним. Інгулець повинен домінувати на футбольному полі»

– Наскільки несподіваним та приємним для вас є визнання найкращим тренером квітня у Першій лізі?

– Безумовно, приємно, коли тебе відзначають, але це нагорода всього тренерського штабу. Я не відчуваю себе героєм. Всі члени тренерського штабу заслуговують на це визнання.

– Команда не надто вдало почала весняну частину сезону – після мінімальної перемоги в Івано-Франківську пішли нічия вдома з Кудрівкою-Нивою та поразка в один м’яч у Волочиську (яка, до речі, викликала справжню полеміку між вами та Чижевським). У чому, на вашу думку, причина таких результатів?

– Ми розуміли, в чому проблема, і намагалися щоденною роботою досягнути прогресу. Важливо, що навіть у найбільш складних ситуаціях ми продовжували дотримуватися своєї стратегії та філософії. Наш тренерський штаб рухається згідно зі своїм планом.  

Владислав Лупашко. Фото: Інгулець

– Які слова шукали, щоб достукатися до футболістів, залишити їм віру в вашу філософію гри?

– Хлопцям говорили, що варто продовжувати грати у свій футбол і результат прийде. Розуміли, що якщо гратимемо простіше, то зможемо легше набирати очки, але це не наш шлях. Ми повинні грати в яскравий футбол, який буде подобатися глядачам. Щасливий, що наші старання були недаремними. Хлопці нам довірили, повірили в наші ідеї і за рахунок цього вдалося чотири тури поспіль виграти.

– Який матч Інгульця за останній місяць був близьким до ідеального? Напевно, протистояння з Карпатами (2:1 у Львові), адже вдалося повністю нівелювати всі сильні сторони суперника?

– Ідеальних матчів не буває. З кожного матчу можна обрати позитивні та негативні моменти. Тренер ніколи не може бути всім задоволеним. Ми концентруємося не на нівелюванні сильних сторін суперника, а намагаємося дотримуватися свого стилю. Інгулець повинен домінувати на футбольному полі. 

«Футболіст, який залишився у запасі, повинен не ображатися, а виходити й доводити свою конкурентоспроможність»

– Гравці, які виходять на заміни суттєво підсилюють гру Інгульця – у вас 9 результативних замін (більше тільки в Лівого берега – 10). Майстерність у роботі з кадрами – це одна із найбільш сильних ваших сторін як тренера?

– Намагаюся в однаковій мірі працювати над фізикою, психологією, технікою та тактикою своїх підопічних. Над цими компонентами ми працюємо кожного дня. Вважаю, що футболіст, який залишився у запасі, повинен не ображатися, а виходити й доводити свою конкурентоспроможність. З перших хвилин гратимуть лише найсильніші. Якщо в гравця буде мотивація та позитивне налаштування, то все вийде.

– Валерій Сад приєднався до команди взимку, але зараз його можна вважати одним із лідерів Інгульця. Які сильні сторони цього хавбека насамперед можете відзначити?

– Валерій Сад –  розумна і чемна людина, яка досить голодна до навчання. Він дуже добре просуває м’яч на футбольному полі. Всі наші футболісти прагнуть прогресувати і допомагати команді. Всі успішні команди сильні, насамперед, своїм колективом. Вважаю, що наразі всі розуміють, що вони проживають свої найкращі часи у футболі. 

– Інгулець використовує базову тактичну схему 4-1-4-1, яка забезпечує реалізацію задумів тренерського штабу. На вашу думку, взаємодія у цій тактичній схемі вже доведена до автоматизму? 

– Розуміння тактичної схеми у футболістів на досить високому рівні, але наш тренер Ігор Єрмаков говорить, що працювати нам ще дуже багато:) Після тренування кожного вечора у нього є до мене претензії щодо тактичної підготовки футболістів:) 

Гравці Інгульця. Фото: Інгулець

– Ваша команда – найкраща в дивізіоні за кількістю та якістю створених моментів, кількістю ударів у середньому за матч. Наскільки для вас важливі ці статистичні дані, адже говорять, що цифри у футбол не грають?

– Цифри дуже важливі, і наш аналітик Сергій Вертіль мені дуже у цьому допомагає. Ми ретельно аналізували першу частину сезону і після цього змінили деяким нашим гравцям позиції (наприклад, півзахисник Козиренко став фланговим оборонцем, – прим. «УФ»). Навесні ці футболісти стали ключовими у побудові гри Інгульця. 

Намагаємося завжди використовувати сильні сторони своїх футболістів. Розуміли, в яких зонах ця ефективність вийде на інший рівень. Наша робота приносить свої плоди. Головне – кожного дня працювати на максимум, і тоді буде результат. Є такий вислів: «Тяжко грати у такий футбол? Ні, тяжко тренуватися, щоб так грати».