Оцінки за матч Динамо – Шахтар: «Найкращий матч Біловара». Дулуб – про перше Класичне в сезоні

Переглядів 1300
автор Олександр Карпенко Олександр Карпенко
4 голоси
Олег Дулуб. Колаж: УФ
Колишній наставник Карпат, Чорноморця, ПФК Львів, ЛНЗ, Олег Дулуб ексклюзивно для «УФ» розібрав центральний матч 11 туру УПЛ Динамо – Шахтар.

У неділю, 27 жовтня, Динамо та Шахтар не змогли визначити сильнішого в першому Класичному цього сезону. Столичній команді вдалося зберегти наявний шестиочковий відрив від чинного чемпіона, врятувавшись від поразки на останніх хвилинах завдяки виходу гравця, з яким однозначно вгадав Шовковський. Пушич був близьким до третьої мінімальної перемоги в Класичному.

Журналіст сайту «Український футбол» Олександр Карпенко поспілкувався з відомим фахівцем Олегом Дулубом, аби отримати фахову оцінку по грі наших грандів, виснажених після єврокубкового тижня.

«Два дні переваги Шахтаря на відновлення виявилися золотими»

– Який післясмак залишило по собі Класичне?

– Тільки позитив. Гра тримала в напрузі до кінця. Результат міг хитнутися в один і інший бік. Те, що зіграли 1:1 – цілком закономірно.

– Рішення Шовковського поберегти лідерів Динамо у Римі виправдало себе?

– Ніколи не вгадаєш, маючи дуже щільний календар. Якщо ми беремо по конкретній грі, провідні гравці Динамо отримали відпочинок, але сам Шовковський після гри розповів, з якими пригодами Динамо поверталося додому, то ясно було, що команда була не свіжою. Михавко, Попов, Біловар, які відіграли матч із Ромою, вийшли на Шахтар, що могло спричинити м'язову травму в Дениса.

Дуже важко було собі уявити, що два молодих центрбеки в особі Біловара і Михавка вийдуть на Класичне, і не варто забувати про Ярмоленка, який однією своєю присутністю впливає на гру. У купі з переїздами, нові поєднання гравців і перевага Шахтаря у двох днях відновлення,

все це дало фору Шахтарю в першому таймі.

Те, що Динамо не вистачило свіжості – незаперечний факт. Останній рік кияни грають динамічно, використовуючи швидкісні якості своїх гравців, а швидкість передбачає стан свіжості.

– Два дні переваги у Шахтаря мали великий вплив на результат?

– Один з ключових в домінуванні Шахтаря до вилучення Криськіва. Побутова травма Шапаренка дуже сильно послабила центр поля Динамо. Програш в опорній зоні, наклавши ігрову систему обох команд, перевага у команди, яка краще грає 1 в 1. Це сильно впадало в око на перших хвилинах, коли робив підходи Шахтар і Зубков в поперечину влучив і Судаков пробивав здалеку. Поправте мене, якщо не помиляюся, але Динамо раніше не виходило в поєднанні Бражка, Андрієвського та Буяльського.

«Вилучення Криськіва перевернуло Класичне на 180 градусів»

– Вилучення Криськіва не виглядало єдиною доступною опцією для зриву атаки Динамо?

– Аж ніяк. Гра після цього перевернулася на 180 градусів. Згадайте момент у молодшого Педрінью, який міг побачити перед собою червоне світло за фол проти Дубінчака кількома хвилинами пізніше. Для нього це непритаманно.

– Брак досвіду на позиції шостого номера у Криськіва міг датися взнаки?

– Ця позиція дозволяє відбирати м'ячі, відкриватися в напівфланзі. У Дмитра достатньо непоганий відбір м'яча, бачення поля, футбольний інтелект. Саме те, що вімагається від нижнього опорника в системі гри Шахтаря.

– Хто в складі обох команд сподобався найбільше?

– Бражко, Дубінчак, Караваєв у динамівців. У Шахтаря варто відзначити Зубкова, Коноплю та Бондаренка.

– Але давайте детальніше та з аргументами.

«Бондаренко – найбільш недооціненний гравець чемпіонату України»

Дмитро Різник – 7.5

Олег Дулуб: Діма на останньому рубежі класно себе проявив, продемонструвавши психологічну стійкість після курйозного голу від Арсеналу. Коли Динамо прибрало ініціативу до власних рук, саме його гра дозволила Шахтарю не програти.

Педро Енріке – 6.0

Олег Дулуб: Хороший перший тайм у його виконанні. Хотілося побачити від нього більш якісних дій. У нього за гру було чи не єдине зміщення в центр, порівнюючи з Коноплею.

Микола Матвієнко – 7.0

Олег Дулуб: Надійність в обороні. Хочеться, щоб їх дует в центрі оборони з Бондарем став системоутворюючим, щоб було більше загострень. Те, чого не вистачає.

Валерій Бондар – 7.5

Олег Дулуб: На пів бала більше за активну участь в гольовій атаці. Як показав останній чемпіонат Європи, більшість команд, які грали в контроль заради контролю, постраждали на ранніх стадіях, в тому числі і збірна України.

Юхим Конопля – 7.5

Олег Дулуб: Класна взаємодія на фланзі з Зубковим, активна участь в атаці, класно зміщувався в центр.

Дмитро Криськів – 5.0

Олег Дулуб: Така оцінка виключно за червону не потрібну картку. Достатньо непогано контролював м'яч, класно входив у напівфланг. Там не був абсолютно гольовий момент.

Георгій Судаков – 7.5

Олег Дулуб: Дуже активний матч провів. Єдине, що йому заважає, – постійне зміщення на фланг в пошуках м'яча. Судакову потрібно більше працювати між лініями, працюючи по ширині карного майданчика. З досвідом це прийде до нього. Це нормальний процес, коли ти не можеш постійно рухатися вгору для подальшого прогресу перед заходом на нову вершину.

Артем Бондаренко – 7.0

Олег Дулуб: Один з найбільш недооцінених гравців. Дуже високий інтелект, ліва нога, бійцівські якості. Все є, щоб стати висококласним гравцем. Дуже класна взаємодія з Коноплею та Зубковим. Права зона в Шахтарі являє найбільшу загрозу. За рахунок інтелекту Артем компенсує брак швидкості, але цього мало, щоб грати на високому рівні.

Егіналду – 7.5

Олег Дулуб: Двояке враження залишив. На порядок нижче за Зубкова, але взяв активну участь в гольовій атаці. Хочеться бачити від бразильця більше варіативної гри. Егіналду та Педро Енріке заповнюють фланг по вертикалі без зміщення всередину. Не знаю, що відбувається в Шахтарі, але Кевін на цій позиції набагато сильніше виглядає.

Олександр Зубков – 7.5

Олег Дулуб: Він був лідером, мав моменти, заходив всередину. В першому таймі все йшло від Зубкова. Саша виграє конкуренцію в Педрінью за рахунок бажання, швидкості, агресії. Класно заходить вліво. Якщо перекрито – йде вправо. Колосального прогресу Зубков досягнув у Шахтарі. От тільки на два тайми його не вистачило.

Данило Сікан – 6.5

Олег Дулуб: Видно, що йому досить важко після операції. Ніяк не може подолати больові синдроми. Добре тримав в напрузі захист суперників і заміна його на Траоре була помилкою тренерського штабу Шахтаря.

Оцінки резервістів Шахтаря:

• Педрінью – 6.0
  • Тарас Степаненко – 5.5
  • Лассіна Траоре – 5.0
  • Бартол Франьїч – 5.0
  • Марлон Гомес – 5.0

«Не впевнений, що ми побачили б Михавка після Роми, якби всі центрбеки Динамо були здорові»

Георгій Бущан – 8.0

Олег Дулуб: Бущан до моменту з голом Шахтаря в кількох схожих ситуаціях виручив Динамо. Потягнув удар Зубкова під поперечку. Його досвід додає спокою парі молодих центрбеків.

Владислав Дубінчак – 8.0

Олег Дулуб: В першому таймі Динамо не до кінця розібрався, як тобі діяти проти великої групи гравців суперника. Зате взяв участь у результативній атаці в відповідь.

Тарас Михавко – 7.5

Олег Дулуб: Тарас показав психологічну стійкість після останніх матчів з купою помилок. Велике психологічне навантаження на фоні помилок, плюс новини про інтерес Порту… Ці всі дрібниці можуть вливати психологічно на молодого гравця, а перед нами – 19-річний хлопець. Я не впевнений, що ми побачили б Михавка після Роми, якби всі центрбеки Динамо були здорові.

Денис Попов – 7.5

Олег Дулуб: До травми це була гра високого рівня. Вийшов Біловар – і провів свій найкращий матч в Динамо.

Олександр Тимчик – 7.0

Олег Дулуб: Дуже активний. До гри я про себе подумав, що Тимчик для швидких флангів буде кращим вибором, щоб нейтралізувати Кевіна і досить непогано впорався з Егіналду.

Володимир Бражко – 8.0

Олег Дулуб: В першому таймі він ледь не самотужки намагався чинити опір Шахтарю. Спокійно перебудувався після заміни Андрієвського, встигав страхувати, тримати баланс.

Олександр Андрієвський – 6.5

Олег Дулуб: Достатньо непогано провів другий матч за тиждень плюс переїзд.

Владислав Кабаєв – 6.0

Олег Дулуб: Нижче свого рівня зіграв. Не вистачало свіжості, часу на відновлення, звідси – відсутність агресії з його флангу.

Максим Брагару – 5.0

Олег Дулуб: Дуже багато нервів, помилки в елементарних ситуаціях, що нехарактерно для нього. Не пішло з перших хвилин. Шовковський не вгадав.

Віталій Буяльський – 6.5

Олег Дулуб: Я отримую колосальне задоволення від його гри. Височенний футбольний інтелект. Йому потрібно грати стільки, скільки дозволяє здоров'я. Довго втягувався у матч та не до кінця скористався своїм потенціалом.

Владислав Ванат – 6.0

Олег Дулуб: Влад дуже залежить від обслуговування. Його найкращі матчі припадали на інший період – коли його оточували Ярмоленко, Буяльський, Волошин. Як тільки зв'язки порушуються, це дуже сильно впливає на Ваната. По такій грі він не міг за рахунок швидкості проявити себе. Переїзди, мало часу відновитись впливає на всі аспекти гри.

Оцінки резервістів Динамо:

• Крістіан Біловар – 7.5
  • Назар Волошин – 6.0
  • Едуардо Герреро – 5.5
  • Олександр Караваєв– 8.0

«Олександрія почала брати очки там, де раніше губила. Проте є в команди Ротаня єдина проблема…»

– Який вплив матиме нічия в Класичному на подальшу боротьбу?

– Як відомо, чемпіонати виграються в стартові 10 турів і програються в останні 10 турів. Я не думаю, що хтось третій зможе втрутитися в боротьбу. Вся боротьба ще попереду і під кінець чемпіонату Динамо та Шахтар в другому колі все між собою вирішать.

Ця нічия на користь Динамо, яке не дало Шахтарю підібратися до себе. Коли я почув, з якими пригодами Динамо добиралося додому з Італії, то стало зрозуміло, що в команди Шовковського далеко не ідеальний фізичний стан. Це нагадало мені матч проти ЛНЗ (1:0) перед вересневою паузою збірних. Настільки виснажена була команда переїздами і за рахунок командної гри здобули 3 очки.

– Не вірите в Олександрію, що вона потягається з грандами?

– Олександрія почала брати очки там, де раніше губила. Проте є в команди Ротаня єдина проблема – коротка лава, якої банально може не вистачити, якщо взимку не вдасться якісну селекцію пропрацювати. Як би не виснажували єврокубки Динамо та Шахтар, вони здобувають неоціненний досвід для боротьби на внутрішній арені в ігровому плані.

Якщо ми візьмемо цифри Transfermarkt, Шахтар за вартістю вдвічі переважає Динамо. Це говорить про те, що в команді зібрані якісні футболісти, яким потрібен час, щоб награти зв'язки, набрати ігрової нахабності вирішувати долю матчів.

Коли є такий досвід міжнародних ігор, де багато ідей, – це дає велику перевагу. От чому всі так рвуться в єврокубки.