Олег ЛУТКОВ: До туреччини не полетимо, у нас і в криму чудові умови для тренувань»

Переглядів 185
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Головний тренер «Титана» підсумовує перший збір своєї команди

— Олеже Анатолійовичу, в інтерв’ю «УФ» понад місяць тому ви сказали, що взимку матимете вдос­таль часу, аби підібрати тих гравців, яких хочете бачити в своїй команді. Наскільки великий карт-бланш ви отримали від керівництва в цьому питанні?

— Від керівництва отримав повний карт-бланш. Нам у всіх питаннях ідуть на поступки. Тож цей підготовчий період має бути дуже продуктивним.

— На перший навчально-тренувальний збір із вами вирушило 28 гравців, 11 з яких — новачки. З часу його початку минуло вже майже два тижні. Принаймні хоч хтось із новобранців вам приглянувся?

— Скажу навіть більше, встигли вже й підписати контракти. Офіційно можу повідомити, що повноцінними новачками «Титана» стали Анатолій Масалов (останній клуб «Суми»), Денис Ситник (останні чотири роки грав у чемпіонатах Ісландії і Румунії). Сьогодні (розмова відбулася в середу. — О. Т.) мають поставити свої підписи під угодами Сергій Сибіряков (останній клуб «Буковина»), Андрій Гайдаш (останній клуб запорізький «Металург») й Андрій Бацула, якого орендуємо у «Ворскли». До решти новачків поки приглядаємося, й не виключено, що невдовзі ще з кимось будуть підписані угоди.

— За цей час ви встигли зіграти й п’ять контрольних матчів. Чим зумовлена така активність, адже це лише перший збір?

— Через велику кількість прибулих виконавців ми й провели стільки спарингів, аби якомога краще розгледіти їхні можливості на полі. Остання контрольна гра на цьому зборі відбудеться 31 січня із дублем «Ворскли», після чого матимемо ще більше конкретики стосовно гравців. Хтось нам підходить, і як я сказав вище, ми підписуємо угоди, когось одразу відпускаємо, а є й група виконавців, які поїдуть з нами на другий збір, після чого визначиться їхня подальша доля. Загалом, проведеною роботою я задоволений. А те, що провели, як ви кажете, забагато спарингів, то в «Шахтаря» перший збір був не менш насиченим…

— Переглядаючи скупувату інформацію про ваші контрольні матчі, відзначив, що голевою активністю у цих поєдинках відзначався один із новачків. Що це за такий результативний нападник у вас?

— Є у нас такий гравець. Щодо його майбутнього ми поки не визначилися, переговори щодо трансферу тривають, тож і прізвище поки назвати я вам не можу.

— Антон Муховиков, Любомир Гальчук і Олександр Тарасенко залишили команду вже під час зборів. Чому вони не пішли з основ­ною групою виконавців, яка залишила «Титан» одразу по завершенні першої частини сезону?

— У Муховикова закінчився контракт ще по закінченні першої частини чемпіонату. Ми не полишали спроб вмовити його залишитися, однак від вирушив до Казахстану, де намагався працевлаштуватися в одному із місцевих клубів. Навіть не знаю, чи йому це вдалося. Тарасенко ж до нас приїхав 15 січня і сам попросив розірвати з ним угоду, мотивуючи це тим, що також хотів би пограти десь за кордоном. А ось із Гальчуком ми розійшлися за обопільної згоди сторін.

— Відверто можна говорити, що ці виконавці були у вашій команді на провідних ролях. Чи вдасться знайти принаймні рівноцінну їм заміну?

— Для цього ми й проводимо масштабну селекційну роботу й упевнений, гідну заміну їм знайдемо. Більше того, можу сказати, що вже вимальовується певна ігрова схема. Майже сформований кістяк команди. До поновлення змагань, гадаю, підійдемо як слід укомплектованими.

— Спарингом 31 січня ваша команда завершить перший навчально-тренувальний збір. Який його короткий підсумок?

— Виконали великий обсяг бігової роботи. До тренерського штабу приєднався тренер із фізпідготовки Едуард Прокопенко, який раніше працював зі мною в запорізькому «Металурзі». Його досвід став нам у пригоді в підготовці. Відповідно, все, що планували на цьому етапі, нам повністю вдалося виконати. Дякувати Богу, цьому сприяли й погодні умови. Ось і зараз тренуємося за сонячної погоди…

— Які подальші плани підготовки «Титана»?

— Після кількаденного перепочинку знову зберемося на базі «Скіф» у Новопавлівці 4 лютого, де вже більше уваги приділятимемо роботі з м’ячем. У планах провести ще чотири контрольні поєдинки. Спробуємо також підсилити кілька позицій.

Не плануєте вильоту до теплої Туреччини?

— У нас і в Криму чудові умови на тренувальній базі «Таврії», й особливої потреби їхати до Туреччини я не бачу.

— Зимувати ви пі­шли на 13 місці. Завдання від керівництва на сезон — 8 місце, про це ви вже неодноразово говорили. За рахунок чого зможете потіснити п’ять команд, котрі перебувають перед вами в турнірній таблиці?

— Почати варто з того, що не така вже й велика прірва між восьмим і тринадцятим місцями — лише троє очок. Відповідно, покладаємо великі надії на нових гравців, які мають нам у цьому допомогти. З кожним перед підписанням контракту проводимо серйозну розмову, тож вони усвідомлюють, які завдання стоять перед командою на весняну частину чемпіонату…

Олександр ТРАВЯНКА.

X