«Перед переходом у Шахтар порадив Мар’яну: “Добре подумай”»: Василь Швед ‒ про Йовічевича та голи сина в ЛЧ

Переглядів 24586
Даниіл Вереітін Даниіл Вереітін
5 голосів
«Перед переходом у Шахтар порадив Мар’яну: “Добре подумай”»: Василь Швед ‒ про Йовічевича та голи сина в ЛЧ
Мар’ян та Василь Шведи. Колаж: УФ
В ексклюзивному інтерв’ю «УФ» батько Мар’яна Шведа ‒ Василь Васильович ‒ розповів про перехід сина в Шахтар і свою пораду про це.

Нападник Шахтаря Мар’ян Швед здобув нагороду УЄФА як найкращий гравець матчу з Лейпцигом і потрапив у більшість символічних збірних стартового туру групового етапу Ліги чемпіонів. Що не дивно – після двох голів у ворота сильного німецького клубу. 

Кореспондент сайту «Український футбол» Данило Вереітін поговорив із батьком Мар’яна Шведа про перехід до Шахтаря, конфлікт із тренером Мехелена та історію про затримання гравця поліцією. 

«Я не був прямо вражений грою Мар’яна з Лейпцигом, бо якраз такої й чекав»

– Пане Василю, які ваші враження від перших матчів Мар’яна за Шахтар? Дубль у ворота Лейпцига у Лізі чемпіонів, гол у ворота Чорноморця – ліпше дебюту і не придумати, чи не так?

– Однозначно, враження позитивні, якими ж вони можуть бути від такої гри як команди в цілому, так і самого Мар’яна. Чи думав я, що він так зіграє? Я знаю, що він хороший гравець, який має високий клас. Я за всіма його іграми слідкую, дивився їх і в Бельгії. 

Тому я не був прямо вражений його грою, бо її я якраз чекав. А от голи – це дуже приємно, тим паче у Лізі чемпіонів. Я не очікував прямо такої результативної гри, але, дякувати Богові, Мар’яну вдалося забити. 

– Коли Мар’ян йшов з Мехелена до Шахтаря, у нього було певне непорозуміння із головним тренером. Той звинуватив Мар’яна у тому, що він не тренується з командою та й взагалі думками вже в іншій команді. Що вам відомо про це?

– Відверто скажу: до кінця усіх нюансів я не знаю. Але цей тренер, який прийшов зараз, дуже хотів Мар’яна. Він розраховував на нього, як на основного гравця основного складу. Він говорив ще й раніше, що він на Мар’яна розраховує. І Мар’ян перші ігри грав у складі без замін. 

Які саме непорозуміння сталися – я не знаю на 100%. Однозначно, коли тренер таке говорить, то певне, якесь непорозуміння було. Але Мар’ян хотів грати у команді, яка грає у Лізі чемпіонів. А такі можливості випадають не кожен день.

«У Селтіку Мар’ян десь він не відчув довіри від тренера»

– З Ігором Йовічевичем ви давно знайомі?

– Так, я Ігора дуже давно знаю. Ми грали в одній команді, в Карпатах. Я добре його знаю і як тренера, і як людину, і як гравця. 

– Перехід Мар’яна до Шахтаря – прерогатива Йовічевича?

– Я думаю, що так, тому що Ігор йому телефонував. Мар’ян казав, що був дзвінок і від Ігора, і від Юри Беньо. Я думаю, це Ігор запропонував підсилитися Мар’яном, він добре знає його можливості, адже ще коли йому було 17 років, то Ігор забрав його до першої команди і він там заграв. 

Ігор ‒ такий тренер, що він добре розкриває молодих гравців, добре бачить потенціал. Він побачив потенціал Мар’яна і повірив в нього. І на даному етапі, знаючи Мар’яна, Ігор вирішив, що він допоможе Шахтарю. Як показали перші ігри, Мар’ян виправдовує ці надії.

– Завтра Шахтар грає проти Селтіка у Лізі чемпіонів. Кілька років тому Мар’ян виступав за цю команду. Як ви думаєте, що не склалося у хлопця у Шотландії? Наскільки для нього сьогодні принципова гра буде?

– Запрошуючи Мар’яна у Селтік, тренери розраховували на нього, бачили його потенціал. Що не склалося, мені важко сказати, бо мене там не було. Але, дивлячись по тому, як він тоді стартував у кваліфікації Ліги чемпіонів, забив м’яч, напевне, йому треба було дати шанс після цієї гри. А він майже не грав, хіба один-два рази виходив на заміну. 

Десь він не відчув довіри від тренера. А тепер у нього є шанс довести Селтіку, що вони помилились, не даючи йому ігрового часу.

«Мар’ян ніколи не захоплювався спиртними напоями»

– 2018-го року сталася неприємна історія: Мар’ян став фігурантом справи із нібито водінням у нетверезому стані. Але потім він виграв суд. Як було насправді?

– Скажу одне: Мар’ян ніколи не захоплювався спиртними напоями. Мені здається, що та історія була більше надуманою. 

– Що б вам хотілося, щоб виграв Мар’ян у своїй кар’єрі? Як на клубному рівні, так і на рівні збірної?

– Яка мрія може бути в батька на рахунок сина? Щоб він в життєвому плані став хорошою, доброю людиною, а в спортивному плані досяг найвищих результатів. Це ігри у Лізі чемпіонів, матчі за збірну України на чемпіонатах Європи та світу, і звісно ж, у всіх цих турнірах забивати голи. Це бажання кожного батька, але і його в тому числі. У професійного гравця тільки такі цілі мають бути перед собою. А наша справа – вболівати, переживати та молитися до Бога, щоб все було добре.

– Ви задоволені, що Мар’ян повернувся до України та виступає за український клуб на досить хорошому рівні?

– Перед тим як ухвалити рішення переходити до Шахтаря, він мені передзвонив і я йому сказав: «Добре подумай». Мар’ян дорослий хлопець і сам приймає рішення. Сталося як сталося, він вирішив для себе ось так і я його підтримую. Тим паче, що не робиться, то на краще. Він вже довів собі, що ухвалив правильне рішення. А я буду вболівати і за Мар’яна, і за Шахтар.