Перші перемоги Луческу та Кучука, прем’єрний хет-трик Руху в Прем’єр-лізі від Таллеса. Підсумки 4-го туру УПЛ

Переглядів 13016
Артур Валерко Артур Валерко
3 голоси
Перші перемоги Луческу та Кучука, прем’єрний хет-трик Руху в Прем’єр-лізі від Таллеса. Підсумки 4-го туру УПЛ
Динамо Київ. Фото: Динамо Київ
Дніпро-1 єдиний без втрат очок, Шахтар закамбечив у кінцівці голом, що здивував Циганика, Динамо перервало затяжні невдачі: «УФ» підсумовує черговий тур УПЛ.

Четвертий тур залишив тільки одну команду, яка все ще не втрачала очок – і це не Динамо чи Шахтар. В УПЛ вже забивали всі, крім команди, від якої очікували боротьби за вищі місця. А непереможний до цього лідер поступився команді, яка провалила старт сезону. УПЛ – у всій її парадоксальності та непередбачуваності. 

Сайт «Український футбол» розбирає головні тенденції, факти та парадокси чергового туру Прем’єр-Ліги України. 

4-й тур

09.09.2022

Рух

3 : 1

Зоря

Звіт про матч

10.09.2022

Кривбас

0 : 1

Верес

Звіт про матч

Шахтар

2 : 1

Чорноморець

Звіт про матч

11.09.2022

Дніпро-1

3 : 0

Металіст 1925

Звіт про матч

Колос

1 : 0

Металіст

Звіт про матч

Динамо

1 : 0

Львів

Звіт про матч

12.09.2022

Ворскла

0 : 0

Олександрія

Звіт про матч

Інгулець

1 : 2

Минай

Звіт про матч

• Сенсація туру: Рух перервав триматчеву програшну серію, перегравши лідера

Будемо відверті – якість футболу, який демонстрував Рух, і переконливі результати, які мали в стартових турах луганці, видавали очевидного фаворита стартового матчу 4-го туру. Тим не менш, мотивація львів’ян перевершила – саме Рух виграв, перервавши свою 3-матчеву програшну та 5-матчеву безвиграшну серію в чемпіонаті. 

Зіграла свою роль загальна рівність турніру, де всі однакові в своїх слабкостях і труднощах. Зоря, в якої основна обойма складає від сили 13-14 футболістів, та ще й наповнена нерівномірно, отримала необов’язковий перший гол, відразу після перерви пропустила з пенальті, а коли трохи оговталася – не мала можливостей перевернути цю гру. Тому гол Русина залишився єдиним від гостей, а Рух методично довів справу до перемоги.

Таллес Бренер – один із небагатьох легіонерів, які відважилися повернутися в чемпіонат воюючої країни. Зараз він дає Руху те, що потребує львівська команда – мобільність, техніку та «хитринку». Якщо в стартових турах бразилець фрагментами радував своїми фінтами та загостреннями, то проти Зорі він видав бенефіс, забивши три м’ячі в різному стилі – з добивання після невдалого сейву Мацапури, з заробленого ним же пенальті та після хорошої передачі Климчука. 

• Крах туру: Вірт переграв Вернидуба, Юрій Миколайович «втомився вітати колег»

У типовому українському футболі – сповненому боротьби та атлетизму – Верес виявився більшими мужиками, аніж законодавці «мужицької» моди. Рівняни в виїзному матчі зіграли гостріше та небезпечніше за номінальних господарів. Окрім невлучного удару Вернидуба-молодшого після кутового, а також кількох не доведених до логічного завершення моментів, Кривбас не створив нічого такого, що могло б перенапружити такого врівноваженого воротаря, як Когут.

Красивий гол Дахновського після скидки Гайдучика приніс перемогу рівнянам, а Кривбас знову залишився без очок і голів. Правий Артем Гагарін: «потрібен час, щоб з'явилися ті мужики, про яких усі говорять». Але не можна виключати й такої можливості, що вже під час міжнародної паузи криворізький клуб змушений буде звернутися на трансферний ринок – і там, серед вільних агентів, можна буде знайти тих, хто краще використає свій шанс в УПЛ, ніж гравці, підписані влітку.

• Розв’язка туру: Шахтар забиває за xG, яке зашкалює

Після розгрому Лейпцига «гірники» зіткнулися в УПЛ із протидією, якої навряд чи очікували. Чорноморець вів у рахунку, і молодий Брагару міг забивати ще. Неначе вперше побачивши молодого гравця, преса вже розганяє чутки про його швидке запрошення провідними клубами. А між тим, Максим не вперше видає такі бенефіси зі зміщеннями з флангу та разючими ударами. Молодець, Григорчук: знайшов стрімкому вінгеру правильне застосування, хоча на старті роботи навіть ставив його правим захисником. 

А Шахтар, тим часом, зіткнувся з проблемами: створював моменти, та ніяк не міг забити. Добре, що Йовічевич угадав із запрошенням Шведа – Мар’ян діє часом парадоксально, проте саме це його вміння з’явитися нізвідки ставить у глухий кут захисників і Чорноморця, і навіть Ред Буллу. Замкнувши навіс Михайличенка, Швед забив напрочуд важливий м’яч. Пора говорити, що цей гравець – особливий, визначальний у тренерській кар’єрі Йовічевича.

Ну, а другий гол – наслідок значно більшої варіативності складу, яка є в Шахтаря навіть на сьогоднішній день. Після удару Очеретька м’яч зрикошетив від Траоре, і рефері мав велику турботу ‒ на кого в підсумку записати авторство. Вирішив, що рикошет від африканця мав вирішальне значення – і ми з ним згодні. Чергова перемога «гірників» ‒ всупереч місцями логіці, місцями – статистиці. Ну що ж, такий графік іноді й називають «чемпіонським».

• Слова туру: Циганик натякає на вирішальне значення «офсайдного» голу Траоре

А тим часом Циганик Live вміє в конспірологію – авторська передача відомого телеведучого звернула увагу на скандальний момент із переможним голом Шахтаря, який щойно вийшов у лідери. 

«Я не маю переконання, що там не було офсайду, а цей гол може стати вирішальним. Загалом у чемпіонаті. На 90+6-й хвилині йде удар від Очеретька, м'яч потрапляє у Траорі та залітає у кут воріт. Ось немає жодного повтору, який сигналізував би про те, що там немає порушення правил, офсайду. Потрібно стоп-кадр робити», ‒ заявив Ігор Циганик.

Нарешті повертається УПЛ, якою ми її любимо! Плітки-скандали-розслідування, теорії змови, суддівський фактор як чорна мара, що зримо впливає на розподіл місць… Запасаємося попкорном і чекаємо панчів у відповідь.

• Повернення туру: Дніпро-1 перервав вдалу серію Кривенцова

Металіст 1925 на старті виглядав переконливо, проте тур за туром змушений був відступати. Перегравши Ворсклу в куражному матчі, харків’яни пропустили свої перші м’ячі в новому чемпіонаті. Поступившись Дніпру-1, обірвали свою безпрограшну серію. Принциповий суперник, знайомий ще з нижчих ліг, руками й думками харківського менеджменту та штабу розгромив підопічних Кривенцова.

Хоча, тут треба віддати належне «25-м», вони довго трималися й гідно витримували тиск Дніпра-1. Але нинішній лідер «за втраченими» має свої, чітко окреслені, переваги. Перша з них – досвідчені гравці дуже здорово грають на стандартах. Адамюк замкнув кутовий Амаша, забивши з підключення другий тур поспіль. Ніхто не забив після стандартних положень більше за підопічних Кучера (три голи, і жодного поки з пенальті!).

Потім, коли гості змушені були розкриватися, Довбик відкрив лік своїм голам у цьому році. Артем загалом грав здорово, скинувши з плечей розчарування за трансфер, який не відбувся, і був винагороджений після скидки Гуцуляка та виходу один на один із воротарем. Крапка – гол Громова з пасу Когута – лише підтвердила, наскільки «якісна лавка» запасних зараз у Дніпра-1. 

• Гол туру: Колос підтвердив невдалий день харків’ян

У Ковалівці ми побачили ослаблений Металіст – травми та дискваліфікації гравців оборони змусили харків’ян навіть опорника Ралюченка опускати вниз, а в кінці гри ситуацію погіршив своїм необов’язковим вилученням ще й Каплієнко. Ні, Металіст створив проблеми господарям, і Колос відкрив рахунок тільки на 72-й хвилині.

Проте сам гол показує: Колос наразі вищий за суперників за технічно-тактичним оснащенням, і ці козирі дає група новачків. Ви тільки подивіться, як Мякушко забиває з пасу Болбата (на відео з 2:27): 

Майстерність, з якою діяли ці футболісти, стала визначальною в здобутті важливої перемоги. Колос – на рівні з Шахтарем співлідер турніру!

• Пенальті туру: підопічні Луческу видихають з полегшенням

Наразі Динамо життєво потрібний був такий суперник, як Львів. Ні, не маємо на увазі слабкість суперника – навпаки, команда Дулуба показувала й раніше свою чіпкість і наполегливість. Маємо на увазі, все ж, статус, досвід і укомплектованість. Навіть при численних кадрових проблемах кияни могли грати спокійніше, тим більше, кадрова ситуація в них виявилася вже не настільки апокаліптичною, як здавалося після перших повідомлень зі Стамбулу.

 Гол Буяльського з пасу Циганкова виявився єдиним у матчі, але це не повинно вводити в оману. Динамо справді виграло цей матч, як за володінням (62-38%), так і за кількістю ударів (5-2, з них 4-2 в площину воріт). Звісно, поки що нам не випадає вимагати від кризової команди якості гри та стабільності результатів. Але поступово кияни вирівняються, і тоді будуть радіти ті, хто трапився їм на початку сезону, а не в розпал змагань – коли Динамо набере хід.

• Форс-мажор туру: матч Ворскла ‒ Олександрія переривався через нефутбольні проблеми

Напевно, це буде прикро почути гравцям і особливо тренерам команд, але матч у Минаї запам’ятався більше не через гру (нуднуваті 0:0), як через скандал із вимушеною зупинкою. Здивовані глядачі на каналах офіційного транслятора побачили чорний екран. Думки та версії всякі були – від форс-мажорів воєнного часу до того, що, можливо, бува, творчу групу «Сетанти» «попросили» вже зі стадіону;)

Виявилося – через нестабільну роботу електромережі транслятору знадобився перезапуск Пересувної телевізійної станції (ПТС). УПЛ навіть виступила з окремою заявою з цього приводу. А сам матч виявився нульовим – мав хороші шанси дебютант полтавців Кравець, якого Скрипник використовував на позиції лівого півзахисника, проте каркас воріт підстрахував гостей. 

• Виступ туру: Хахльов-молодший видав бенефіс проти Інгульця

Асист під гол Твердохліба та власний смачний удар після навісу Гончара – син екс-президента Вереса видав топовий виступ на Кіровоградщині. Інгулець відіграв один гол лише в кінцівці, вже після вилучення воротаря гостей і штрафного від Козака, проте відігратися не зумів. Промовисті кадри трансляції: в VIP-ложі порожні крісла керівництва Інгульця. Минай тим часом здобув першу виїзну перемогу за час виступів в УПЛ!

Standings provided by SofaScore LiveScore
X