«Після Полісся співпраця зі Смайлічуком завершена, мій агент – Зозуля»: Кравець жорстко розібрав свої останні переходи

Переглядів 6193
Ігор Лисенко Ігор Лисенко
11 голосів
«Після Полісся співпраця зі Смайлічуком завершена, мій агент – Зозуля»: Кравець жорстко розібрав свої останні переходи
Василь Кравець. Колаж «Український футбол»
Василь Кравець прокоментував для «УФ» своє прощання з Поліссям, варіанти подальшої кар’єри, а також агентську заміну – Смалійчука на Зозулю.

Нещодавно Полісся офіційно повідомило про дострокове розірвання контракту з Василем Кравцем. Василь приєднався до Полісся у березні 2024-го року, перейшовши з Дніпра-1. Захисник встиг провести лише 7 матчів за житомирян (усього 483 хвилини на полі) й не зміг продовжити співпрацю з житомирянами, проте ще зовсім недавно, у минулому сезоні, називався в числі найкращих гравців УПЛ. 

Наш кореспондент Ігор Лисенко зв’язався із уже колишнім гравцем Полісся Василем Кравцем та отримав від нього ексклюзивні коментарі для сайту «Український футбол». Крім самого розірвання контракту, мова зайшла про агента гравця – Олега Смалійчука, трансферні чутки довкола Василя, а також про шалені 12 місяців Кравця, впродовж яких він може приєднатися вже до четвертого за рахунком клубу. 

 «Мені сказали, що Василь Кравець Поліссю не потрібний»

– Чому не вдалося закріпитися у Поліссі? Як взагалі оціните цей період кар’єри?

– Коли приходив у Полісся, то все спочатку було добре. Проговорили деталі, що мене чекає у команді, почув думку керівництва на рахунок того, що треба і що не треба. Все було класно до певного моменту. 

Після цього мені сказали, що Василь Кравець Поліссю не потрібний, майбутній тренерський штаб мене не бачить у команді, тому прощаємось.

– Що це за момент і хто повідомив це рішення? 

– Коли конкретно все змінилося, сказати не можу, а рішення мені повідомив віцепрезидент Полісся – Володимир Тесля – наприкінці сезону. 

«Співпраця зі Смайлічуком завершена, зараз мій агент – Роман Зозуля»

– Ви перетинались з Імадом Ашуром під час вашого перебування у Дніпрі-1?

– Ні, він був у нас аналітиком. 

– З’явилась інформація, що ви можете перейти у Металіст 1925, на якій стадії зараз перемовини?

– Чесно кажучи, я цих моментів не знаю. Коли у мене відпустка, то не хочу розмовляти з клубами та доручаю це довіреній людині. Раніше це був Олег Смалійчук, але після Полісся наша співпраця завершилась. Він сам сказав, що на цьому наші шляхи розходяться – і я погодився. Зараз працюю з Романом Зозулею, тому моменти по трансферах більше відомі саме йому.

– Металіст 1925 у Першій лізі не буде зниженням рівня, особливо після Ла Ліги?

– Ні, Перша ліга – це теж ліга. В Іспанії я грав у Сегунді, по суті та ж сама Перша ліга. У нас у Першій лізі також хороші футболісти, гарний рівень футболу. Якщо ми говоримо про Металіст 1925, то це навпаки буде для мене виклик, щоб довести, що я хороший футболіст і ця команда спроможна швидко повернутися до УПЛ. Після того можна повернутися до більш серйозних завдань. Як-то кажуть: «Треба спочатку торкнутися дна, щоб потім вище стрибнути». Металіст 1925 – для мене цікавий проєкт.

Василь Кравець. Фото: Полісся

«Я не хотів іти з Ворскли, мене вмовили»

– За календарний рік харківська команда може стати вже четвертим клубом для вас. Можете прокоментувати таку непостійність?

– Все це було пов’язано з Олегом Смалійчуком. Коли я був у Ворсклі, то не хотів іти з команди, мене вмовили. Коли був у Дніпрі-1, то вже сам хотів піти – з’явився варіант з Поліссям, і я погодився.

– З Дніпром-1 залишились якісь невирішені фінансові питання?

– Ні, немає боргів. Ми поговорили з Русолом, потиснули руки. Вважаю, що розійшлися дуже добре. Андрій – приємна людина, колишній футболіст, тоді займав у Дніпрі-1 високу посаду, з повноваженнями справлявся, тому ми все відкрито обговорили і розійшлися. Дніпро-1 мені нічого не винен.

– З агентом Романом Зозулею обговорювали інші варіанти, крім Металіста 1925? Можливо, закордонні?

– Так, такі варіанти лунали. Це іспанські клуби, але не можу сказати, чи досі у них є інтерес. Це треба запитати у мого агента.

«Я так і не зрозумів, чи хотів мене бачити Калитвинцев у команді»

– Яким чином вдалося Поліссю потрапити в останній момент в єврокубки?

– Це, безумовно, запам’яталось мені, як емоційна історія. Всі були дуже раді, що клуб вперше зіграє в єврокубках. Дуже стрімкий прогрес: ще рік тому Полісся грало у Першій лізі, а наступний сезон вже гратиме в єврокубках. У цьому плані все було класно, чудові емоції.

– Чому звільнили Калитвинцева?

– Якщо чесно, то не знаю. Він попрощався з командою через два дні після того, як я прийшов. Ми навіть не провели разом жодного тренування. Хотілося, але не склалося. 

– Вас запрошував у Полісся саме він?

– Там все дуже закручено, бо одні люди мені казали, що Калитвинцев хотів мене бачити у команді, а інші – що ні. Я так і не зрозумів, чи хотів мене бачити тренер. Це все трансфер керівництва та агентів.

Юрій Калитвинцев. Фото: Полісся

«Часи у Ворсклі – це одні з найщасливіших моїх років у футболі»

– Впродовж сезону, виходить, що без вашого особливого бажання ви перейшли спочатку у Дніпро-1, а потім в Полісся? Немає образи на агента через це?

– Так і було. Образи немає. Руки не тиснули, бо все це було у телефонному режимі. 

– Не шкодуєте, що повернулися в УПЛ свого часу?

– Ні, часи мого перебування у Ворсклі – це були одні з найщасливіших моїх років у футболі.