«Поки 100 млн коштувати не будеш, тебе не відпустять»: сенсація Лехії Хлань – про успіх у Польщі та ситуацію з Зорею

Переглядів 2999
Андрій Шевченко Андрій Шевченко
2 голоси
«Поки 100 млн коштувати не будеш, тебе не відпустять»: сенсація Лехії Хлань – про успіх у Польщі та ситуацію з Зорею
Максим Хлань. Фото: ФК Лехія
21-річний український півзахисник гданської Лехії Максим Хлань в ексклюзивному інтерв’ю для «УФ» розповів про свою аномальну результативність в Польщі та не тільки.

Вінгер Максим Хлань після зимової паузи досить потужно стартував після зимової перерви у Першій лізі Польщі – аналог української Першої ліги. Після перерви Лехія з українцем провела три матчі і у всіх святкувала перемоги не без допомоги українця – він робив результативні дії в кожній грі:

Щоб дізнатися більше про адаптацію Хланя після його скандального відходу з Зорі, журналіст сайту «Український футбол» Андрій Шевченко (не Миколайович) зв’язався з Максимом та поспілкувався на наступні теми:

  • Причини аномальної результативності Хланя в Польщі;
  • Адаптація в Лехії після українського футболу;
  • Українська інтервенція – вже четверо наших гравців у команді;
  • Про взаємодію з українськими гравцями на полі;
  • Свіжі новини про спір з Зорею;
  • Плани на майбутнє після Лехії;
  • Шанси Хацкевича на збереження прописки в Першій лізі з Заглемб’єм (Сосновець).

«Топ-футболіста відрізняє вміння грати за будь яких обставин»

– У вас шість результативних дій в останніх трьох матчах, раніше ви стільки за сезон не оформлювали. Із чим пов'язуєте таку результативність?

– Я навпаки вважаю, що результативність могла бути кращою. Багато моментів створюється і більшість з них втрачається. Але, тим не менш, у мене зараз непоганий результат. Пов’язую це з тяжкою працею і роботою над деталями не тільки на футбольному полі, а у всіх аспектах підготовки. Механізм без маленької деталі працювати не буде.

– Зимові командні збори на це якось повипливали?

– Так, на зборах можна приділити більше уваги слабким сторонам і покращити фізичну форму.

– Як ви оціните свій рівень адаптації до польського футболу? Вона вже завершилась?

– Думаю, так. Потрібно вміти користуватись своїми сильними сторонами в будь-якій лізі світу. Топ-футболіста відрізняє вміння грати при будь яких обставин.

Максим Хлань. Фото: ФК Лехія

«Бонусів за індивідуальні нагороди від команди немає»

– Вас було визнано найкращим гравцем 22-го туру польської Першої ліги. Ваша команда і клуб якимось чином вас вітали? Чи є якісь бонуси, преміальні від Лехії за подібні індивідуальні визнання?

– За індивідуальні, на жаль, немає (сміється, – прим. А.Ш.).

Зате вітали найбільше фанати, і мені дуже приємно. Але не можна втрачати концентрацію і багато думати про успіх. Кожного дня потрібно підтверджувати свій рівень. 

– Польська преса після останнього вашого матчу виходила з наступними заголовками: «Легія Варшава не хотіла його, але тепер він виблискує в іншому місці». «Козак, який розвалить цю лігу». «Чудовий трансфер». Погоджуєтесь, що розриваєте?

– Дивлячись з ким порівнювати – якщо з Ерлінгом Холандом або Беллінгемом, то ні. Завжди є куди покращуватись. Але є результат і команда виграє, це головне.

«Завжди приємно виходити з клубу через передні двері»

– Яке місце прогнозуєте для Лехії в кінці сезону?

– Прогнозувати не можу. Ми з командою хочемо тільки першого місця й усе робимо для цього.

– У вашій команді з’явився ще один українець – Богдан В’юнник. Спілкувались вже з ним? Слідкували за його складною історією відходу з Шахтаря в Лехію?

– Так, спілкувався. Я не знаю деталей, але можу сказати, що завжди приємно виходити через парадні двері. На жаль, в Україні, поки 50-100 мільйонів коштувати не будеш, тебе нікуди не відпустять і не продадуть.

– У команді разом із вами вже четверо українців. Це ваш клуб взяв курс на свідому українізацію? Чим можна пояснити таку кількість наших гравців в одній команді?

– Можливо, тут справа в тому, що українські футболісти показують гарний результат за кордоном і багато клубів зацікавлені в нас. Лехія не виняток.

– Із Желізком і Сарнавським ви граєте вже більше чим півсезону. Оцініть вашу зіграність на полі за цей час.

– Желізко вже асистував мені, ось чекаю асисту від Сарнавського (голкіпер Лехії, – прим. А.Ш.). І тоді можна сказати що зіграність на високому рівні (сміється, – прим. А.Ш.).

«Зоря не пропонувала мирової угоди»

– В УАФ прийшла нова влада та сформовано нові футбольні органи правосуддя. Ці зміни підуть на користь вашій справі з Зорею?

– Поки немає. Я вірю що правосуддя буде за будь-якої влади УАФ, і я не переживаю за це, тому що захищаю свої права як людини і футболіста.

– Зоря якимось чином спробувала вийти з вами на зв’язок, щоб укласти якусь мирову угоду?

– Ні, ніхто на зв’язок не виходив.

– В телеграм-каналі «Футбол з вертольоту» повідомлялось, що між вами та Зорею є спір на кілька мільйонів євро компенсації, і нібито кожна сторона заявляє одна до одної такі вимоги. Чи правдива ця інформація?

– Такої вимоги з моєї сторони не було. Мої вимоги були прості: дати займатись улюблено справою.

«Особливих умов для трансферу з Лехії в інший клуб в мене немає»

– Де ви бачите себе в майбутньому? Який чемпіонат вам імпонує?

– Іспанія, Англія – це найвищий рівень. Звісно, там хотілось би спробувати свої сили. Я вірю, що досягну того рівня, мені просто потрібно трохи часу.

– Чи домовлялись ви з клубом про якісь особливі умови для переходу в якийсь конкретний клуб з якогось іншого чемпіонату?

– Ні, таких домовленостей не було. Лехія, незважаючи на перебування в Першій лізі, – це великий клуб, багато дітей у Польщі мріє грати за неї. Тому тут дуже великі амбіції і, в першу чергу, їх цікавить досягнення власних цілей.

Максим Хлань. Фото: ФК Лехія

– Через тур вам грати проти Заглемб’я (Сосновець) – команди екс-тренера Динамо Олександра Хацкевича. Як ви оцінюєте його роботу в Польщі? Чи є в нього шанси на збереження прописки в цьому сезоні?

– В нього було мало часу, аби підготувати команду і залишається не так багато до кінця сезону. Тому буде тяжко зберегти прописку. Але я бажаю йому перемог і удачі, крім нашої зустрічі (сміється, – прим. А.Ш.).