«Премії від Буткевича? На вихідний гравці зреагували не менш радісно»: Ашур назвав два фактори перемоги Полісся над Шахтарем

Переглядів 3234
Даниіл Вереітін Даниіл Вереітін
5 голосів
«Премії від Буткевича? На вихідний гравці зреагували не менш радісно»: Ашур назвав два фактори перемоги Полісся над Шахтарем
Імад Ашур і Геннадій Буткевич, колаж: «Український футбол»
Полісся сенсаційно перемогло чинного чемпіона України у 2-му турі УПЛ. Для житомирян це був третій офіційний матч поточного сезону і лише перший у чемпіонаті України. Головний тренер Полісся Імад Ашур розповів «УФ», як вдалося виграти в Шахтаря.

Імад Ашур очолив Полісся у літнє міжсезоння. 36-річний фахівець ще не мав досвіду роботи головним тренером на рівні дорослих змагань Прем’єр-Ліги. Але вже у першому ж своєму матчі на чолі Полісся в УПЛ створив сенсацію та переміг Шахтар. 

Сайт «Український футбол» поспілкувався із головним тренером житомирського клубу про:

  • секрет успіху в матчі з Шахтарем,
  • кадри Полісся та ментальний блок,
  • Олександра Усика, який допоміг команді перед другою грою з Олімпією.

«Нам треба навчитися домінувати, коли ми страждаємо»

— Імаде, зараз, коли після перемоги над Шахтарем минув певний час, чи проаналізували ви те, що сталося? У чому секрет цієї перемоги?

— Я не можу сказати, що станом на зараз (ранок 12 серпня) ми встигли щось проаналізувати. Процес аналізу триває. Це якщо ми говоримо про професійний аналіз нашим штабом. Після гри вчора було ментальне виснаження. Було важко спати, я нещодавно прокинувся і на аналіз ще не було часу. 

Але ми не зможемо всю гру намагатися нав’язувати те, що ми хочемо. Це нормально, бо цьому заважатимуть дії суперника. Також важливу роль відіграє і наш фізичний стан. Вчора він дав про себе знати, але у першому таймі було багато епізодів, де хлопці робили те, про що ми говорили. Ми розуміли, що супернику це дуже не подобається. У другому таймі контекст трохи змінився, нам довелося намагатися домінувати, але вже за іншої гри, ближче до наших воріт. Коли я прийшов у клуб, я казав, що нам треба навчитися домінувати, коли ми страждаємо. Це можливо. 

Полісся обіграло Шахтар, фото: УПЛ

І вчора ці два фактори далися взнаки. Перший: це коли ми нав’язали те, що хотіли супернику. Другий: коли суперник почав нав’язувати свою гру через те, що ми в пошуку своїх оптимальних кондицій, то ми з честю відстраждали та перемогли.

— Ви акцентували увагу на фізичних кондиціях. Коли, на вашу думку, команда зможе вийти якщо не на пік форми, то принаймні, на оптимальний рівень?

— Тут який момент: у нас зараз змінився тренувальний процес з точки зору вимог ментальних і з точки зору вимог фізичних. Це два взаємопов’язаних процеси. Бо ми не зможемо робити безперервні фізичні поштовхи, якщо ми ментально до них не готові. Тут не йдеться про зміну чогось, що було у попередньому сезоні. Йдеться про зміни того, до чого гравці звикли впродовж усієї своєї кар’єри, починаючи з дитячого футболу. За півтора-два місяці змінити те, що накопичувалося роками, достатньо важко. 

У моєму попередньому досвіді у нас достатньо тривалий час ішов на те, щоб вийти не на пік, як ви казали, а на постійну оптимальну форму. Ми не хочемо грати на піку, щоб після того у нас стався спад, з якого ми вже не виберемось. Як це зазвичай відбувається у циклічному тренувальному процесі. 

Декілька місяців ми будемо відчувати себе інакшими, це нормально. Ми не маємо відчути пік, просто для нас він стане нормою. Ми граємо з високою інтенсивністю. Якщо вчора, після 60-ї хвилини нам довелося десь відступити від наших позицій через фізичні кондиції, то ми хочемо прийти до того, що за рахунок інтенсивності, яку ми будемо підтримувати весь матч, відступати вже буде суперник. На 30-й, 60-й хвилині, до кінця гри. Але до цього треба прийти, щоб в це повірили хлопці. Науково доведено, що організм адаптується до всього. Це результат не лише досліджень, а й історії людства. Людина адаптується до всього.

«Перша гра з Олімпією показала, що у нас величезний ментальний блок»

— Вчора на післяматчевому включенні вас запитували про Козака та Будківського, яких переведено до другої команди. Чи варто ще чекати нових кадрових рішень «на вихід»? І чи потребують ці гравці заміни у першій команді?

— Наразі більше кадрових рішень не планується. Клуб має вирішити, враховуючи інтереси інших клубів, куди рухатися цим гравцям. Наразі більше про поповнення та відхід гравців ми не говоримо.

Імад Ашур, фото: ФК Полісся

— Якщо з Шахтарем був ваш перший матч у чемпіонаті, то цього сезону ви вже встигли зіграти проти Олімпії у Лізі конференцій. На жаль, ці матчі не завершилися із позитивним результатом. Як ви пережили поразку у цьому протистоянні? Як це вплинуло на вас, як на тренера?

— Мене, як і будь-яку людину, може щось засмутити. Програти ми можемо навіть наступну гру. Ймовірність цього завжди присутня. Навіть давайте подивимося навіть на перші тури чемпіонату України. Можна й там знайти несподіванки. Це нормально. Але це несподіванки для людей, які чогось очікують. Мене більше може зачепити те, як саме ми програємо. 

Перша гра, звісно показала, що у нас був величезний ментальний блок. Я це сказав одразу після гри і наполягав на цьому. За тиждень ми не змінили щось радикально. Ми просто зрозуміли, що нам треба відкритися, робити те, про що ми домовлялися протягом хоч і нетривалого часу, але тим не менш.

Друга гра, на мою суб’єктивну думку, була зовсім інакшою. Я розумію, що є результат, але чомусь не завжди у суспільства є послідовність. Бо коли є результат і немає гри, це всіх влаштовує. А коли немає результату, інколи ми маємо зазирнути і подивитися на контекст. Коли ми побачили аналітичний звіт від Wyscout, то на це було ще більш боляче дивитися. На мою думку, гру ми повністю перевернули. Інше питання – наша реалізація і те, що ми дозволили супернику при їхньому мінімальному xG забити аж два м’ячі. Ще питання, що ми не давали їм зробити більше п’яти передач до відбору. Нам не вдалося скористатися цією статистикою. Але це футбол.

Перша гра, звісно, була важкою. І показала, що за п’ять днів нам треба щось терміново змінити в середині. А друга гра викликала у мене великі надії і ще більше переконала мене в тому, що ми рухаємося у правильному напрямку. Що казали навколо? Напевно, багато всього. Але я цього не знаю, бо це було моє рішення: абстрагуватися, щоб не псувати свій ментальний стан. Зараз у всіх людей є доступ до інтернету, це величезна зброя. І іноді ми цією зброєю розпоряджаємося не дуже етично.

Гравці Полісся і Олімпії, фото: ФК Полісся

— Після Олімпії Олег Кудрик ще отримає шанс у воротах Полісся?

— Чому таке питання?

— Бо його груба помилка призвела до другого пропущеного голу від Олімпії.

— У кожного є право на помилку. У нас все вирішує тренувальний процес і контекст суперника. На помилку кожен здатен. Покажіть мені людину, яка ніколи не помилялася.

«В Усика у футбольному плані все дуже непогано»

— Олександр Усик був у розташуванні команди перед другим матчем з Олімпією. Які у вас враження від нього, як від спортсмена, так і від людини?

— Попередньо ми не були знайомі. Я думаю, що враження як від спортсмена є не тільки в мене, а й у всього світу зараз. А як від людини… Енергія, яку він надав, зробив це щиро, команді, усім оточуючим, це щось, що робить його сильною особистістю, яка дозволяє йому здобувати титули впродовж спортивної кар’єри. 

Він дав нам дуже хороший імпульс і я можу подякувати Олександрові за це. Хоч і за короткий строк, але він вплинув на другу гру проти Олімпії. Не кажу про результат, а саме на гру. А ще, його участь у тренувальному процесі показала, що не тільки боксом єдиним цей спортсмен є сильним. В Усика у футбольному плані все дуже непогано. 

— Вчора Геннадій Буткевич зайшов до роздягальні після перемоги над Шахтарем та пообіцяв премію у п’ятикратному розмірі. Як це вплинуло на команду?

— Це відео вже розійшлося інтернетом. Ви бачили реакцію хлопців. Скажу відверто: на вихідний, який ми їм надали сьогодні, вони відреагували не менш радісно. Звісно, Геннадій Владиславович знає, що віддають хлопці задля того, аби відповідати амбіціям клубу і діставатися тих цілей, які ми хочемо. Він краще за будь-кого іншого знає, як стимулювати зовнішню мотивацію хлопців.

— За першими двома турами УПЛ, кого ви бачите найскладнішим суперником для Полісся в осінній частині?

— Відверто кажучи, я не бачив жодної гри, де були б якісь компроміси. Попри кінцеві результати, у кожній грі вистачало безкомпромісності. Я помітив, що дуже багато команд після втрати м’яча намагаються вмикнути контр-пресинг. Це додає проблем всім. Мені дуже важко сказати, хто буде найважчим суперником. Бо коли ти бачиш такі матч, як наприклад, Карпати - Кривбас, то все може статися на поле. Буде важко з кожним суперником. Якби ви мене запитали про це пару днів тому, я би більш переконливо сказав, що це Шахтар та Динамо. А зараз нам треба дивитися далі. І треба було вчора після гри одразу забути, що ми зробили. Далі жоден суперник не дасть нам стільки простору, скільки у нас було вчора, коли ми були в кондиціях.