«Шаблій близький до купівлі Заґлемб’є? Я Вадима на пресконференції не бачив»: Хацкевич – про роботу в Польщі

Переглядів 12493
Євген Чепур Євген Чепур
4 голоси
«Шаблій близький до купівлі Заґлемб’є? Я Вадима на пресконференції не бачив»: Хацкевич – про роботу в Польщі
Олександр Хацкевич. Фото: ФК Заґлемб’є
Колишній півзахисник і головний тренер київського Динамо Олександр Хацкевич очолив польський Заґлемб’є. «УФ» взяв у фахівця ексклюзивне інтерв'ю про його нове місце роботи, українців, які можуть з'явитися в його команді, та агента Вадима Шаблія.

Колишній тренер київського Динамо Олександр Хацкевич нещодавно був представлений у ролі наставника першолігового польського Заґлемб’є (Сосновець), після чого поповзли чутки про те, що агент Вадим Шаблій купить польську команду. І ось – перший офіційний коментар про початок роботи Олександра Миколайовича в Польщі.

Редактор сайту «Український футбол» Євгеній Чепур поспілкувався з білоруським фахівцем про багато цікавого:

  • про цілі, які поставило перед фахівцем керівництво команди
  • про проблеми Заґлемб’є в грі
  • про ймовірні трансфери українських футболістів до складу команди
  • про тренерський штаб білоруського наставника
  • про «спілкування» з російськими журналістами
  • про варіант із Ворсклою і ще одним українським клубом

«Стадіон Заґлемб’є орендував Ракув для матчів у Лізі Європи»

– Олександре Миколайовичу, ще раз вітаю вас із новою посадою. Які цілі перед вами поставило керівництво Заґлемб’є? 

– Мета у цієї команди одна – постаратися залишитися в Першому дивізіоні (аналог української Першої ліги, – прим. Є.Ч.).

– Яку інфраструктуру має клуб?

– Почнемо з головної арени, де грає команда. Вона здана була у 2023 році. Цей стадіон орендував чемпіон Польщі Ракув і проводив тут свої матчі групового етапу Ліги Європи. Також у команди є три натуральні та два штучні поля, дутий манеж. Є тренажерний зал, усе для відновлення футболістів. У плані інфраструктури – все на високому рівні.

– Які проблеми є в команди і що ви маєте намір вирішити насамперед?

– Будь-яка команда починає будуватися з оборони. Коли Заґлемб’є пропускає 30 м’ячів за 19 матчів, то висновок один – налагодити гру в обороні. Змінити трохи побудову в грі. Це те, що ми за два тижні побачили. Усе вирішують кадри, футболісти. Потрібно зміцнити деякі позиції, і в обороні теж. 

Олександр Хацкевич. Фото: ФК  Заґлемб’є

– Чи є вже напрацювання щодо трансферів?

– Звичайно. У нас не так багато часу і потрібно спрацювати оперативно. Необхідно взяти футболістів для вирішення завдань. Молодь, звісно, чудово, але нам потрібні досвідчені й мотивовані гравці, які спробують досягнути цілі.

«У Заґлемб’є будуть українські футболісти»

– Чи варто нам чекати українців у вашій команді?

– Зараз українці не є легіонерами. Для мене не важливий паспорт футболіста. Так, звісно, будуть українці і тут зараз уже грає Льоша Биков (колишній гравець Маріуполя, – прим. Є.Ч.). Зараз ведемо переговори ще з деякими гравцями з України, які можуть приїхати на контракт. Хтось також буде приїжджати на перегляд. Є ще поляки, також є пропозиції щодо інших футболістів із Європейського Союзу. Тому ми в процесі перегляду і відео, і наживо.

– Днями з'явилася інформація, що Заґлемб’є поповнить півзахисник львівського Руху Олексій Довгий.

– Так. Льоша вже тут і сьогодні (середа, 23 січня, – прим. Є.Ч.) він пройшов медичний огляд. У принципі, якщо все нормально, то ми підпишемо з ним контракт.

– До тренерського штабу увійшов колишній гравець Металіста Северин Ганцарчик. Розкажіть, хто ще може стати вашим помічником?

– Ганцарчик увійшов, так. Він знає цю лігу, він працював у Першій лізі. Він володіє російською мовою, що важливо в плані допомоги в перекладі. Він місцевий хлопець, живе в Катовіце, це 15 км від нас. Він тут своя людина.

Хто ще увійде? До нас приєднався Володя Аржанов (колишній гравець Чорноморця і київського Арсеналу, – прим. Є.Ч.) як тренер-аналітик. Також у нас є тренер воротарів, з яким я працював раніше. Тренером із фізичної підготовки залишився хлопець поляк. Він рік працює вже з командою, знає її добре і дуже нам допомагає. У принципі, це весь наш тренерський штаб.

«Був контакт із Ворсклою»

– Чутки довгий час пов'язували вас із Ворсклою. Чому не вийшло?

– У мене був контакт із керівництвом Ворскли. Вони зупинили свій вибір на Долганському. Це їхнє рішення і все. Це нормальна ситуація. Вони просто прийняли рішення на користь іншого тренера. Нормальна практика.

– У нас на сайті вийшла новина «Хацкевич показав, як потрібно спілкуватися з росіянами: майстер-клас від екс-наставника Динамо». Українці позитивно оцінили вашу позицію. Ті журналісти потім ще телефонували? І що вони насправді хотіли?

– Не знаю, що вони хотіли, але те, що вони насправді отримали, напевно, не очікували.

– Як взагалі з'явився варіант із Заґлемб’є?

– Надійшов мені дзвінок від одного агента, поляка. Він запропонував мені такий варіант. Сказав, що буде змінюватися інвестор і, якщо в мене є можливість, то допомогти команді зберегти місце. Тим більше, що я наприкінці року в Польщі отримав документи на роботу і посвідку на проживання. Ці документи дали мені можливість залишитися тут, хоча ми з сім'єю вже збиралися повернутися в Україну.

«Агентство Шаблія пропонує футболістів, як і будь-яке інше»

– У польській пресі з'явилася інформація, що український агент Вадим Шаблій, з яким ви раніше співпрацювали, близький до купівлі Заґлемб’є. Це правда?

– Ну от недавно (понеділок, 22 січня, – прим. Є.Ч.) проходила пресконференція тут на стадіоні, де були присутні спортивний і генеральний директор, новий інвестор клубу і мер міста, якому клуб належить, це міська команда. І на цьому заході Вадима Шаблія я точно не бачив.

Вадим Шаблій. Фото: Facebook

– Це просто чутки?

– Я кажу те, що я бачив. Був новий інвестор, якому ставили запитання. Він відповідав, що є якісь партнерські відносини з Вадимом, але агентство Шаблія також пропонує футболістів, як і будь-яке інше. Усі на однакових правах. Якщо є хороший гравець Prostar (агентство Вадима Шаблія, – прим. Є.Ч.), то ми його візьмемо. Якщо інше агентство запропонує відповідного футболіста, то ми теж його візьмемо. 

Повторюся, що на тій пресконференції я не бачив Вадима Шаблія.

– Ви говорили, що варіант із Заґлемб’є запропонував поляк. Можна докладніше?

– Агент із Польщі. Я живу тут близько 6-7 місяців, і в мене теж тут є знайомі.

X