«Складається враження, що на збірну України забили болт»: експерти рознесли підготовку до Англії перед спарингом з Брентфордом

Переглядів 92626
Євген Чепур
Євген Чепур
9 голосів
«Складається враження, що на збірну України забили болт»: експерти рознесли підготовку до Англії перед спарингом з Брентфордом
Руслан Ротань. Фото: УАФ
Ігор Циганик, Артем Франков та Роберто Моралес у ексклюзивному інтерв’ю для «УФ» поділилися думками про сьогоднішній товариський матч збірної України проти Брентфорда.

Сьогодні, 23 березня, національна команда України вперше зіграє під керівництвом Руслана Ротаня на посаді виконуючого обов’язки головного тренера. Причому, збірна візьме участь у т.зв. «змішаному контрольному матчі» проти клубу АПЛ ‒ Брентфорда, який має допомогти синьо-жовтим підготуватися до поєдинку з англійцями.

Журналіст сайту «Український футбол» Євгеній Чепур поспілкувався з відомими футбольними журналістами нашої країни:

  • Ігор Циганик – ведучий відомого авторського YouTube-каналу, футбольний інсайдер та журналіст.
  • Артем Франков – багаторічний головний редактор журналу «Футбол».
  • Роберто Моралес – відомий телекоментатор і журналіст «ТаТоТаке».

Вони поділилися своїми думками щодо спарингу збірної України з командою АПЛ та очікуваннями від англійського вояжу.

«Ну, граємо і граємо. Краще би не грали, чесно кажучи»

– Що очікуєте від збірної України в цьому контрольному матчі? Які сюрпризи готує Ротань і що несподіваного можна від його збірної чекати?

Ігор Циганик: Та які можуть бути сюрпризи? У нас все зрозуміло і стартовий склад відомий. Просто треба дати можливість людям зігратися, тому що ті кадрові проблеми, які є… Виходять усі живі і намагаються битися. 

Я думаю, що в першому таймі ми побачимо той стартовий склад, який буде грати у матчі проти Англії. Дай бог, щоб усе обійшлося без травм, пацани трохи зігралися, зрозуміли, що там має бути, де та як. Можливо, тренерський штаб внесе вже перед грою якісь кадрові корективи, одну-дві може зробити Ротань.

А так, що можемо чекати? Ну, граємо і граємо. Краще б не грали, чесно кажучи. 

Артем Франков: Усе буде залежати від того, яким складом зіграє Брентфорд. Я сумніваюся, що він основою буде грати та ставити якісь завдання. Цей матч неофіційний і ні в який залік не може йти, тому що поєдинок збірної з клубом ніяк не рахується ні в рейтингах, ні в статистиці. 

Мені цікаво подивитися, як Руслан Ротань буде намагатись використати весь наш потенціал на лівому фланзі, де у нас розташовуються троє гравців: Зінченко, Миколенко і Мудрик. Чи Ротань піде шляхом Грема Поттера та переведе Мудрика у центр, чи у центрі буде грати Зінченко? Це мені найбільш цікаво у тактичному плані.

Артем Франков

Роберто Моралес: Найголовніше, що цього матчу ми не побачимо. Були питання щодо трансляції, але тренерський штаб сказав, що це буде лише спаринг і буде проходити на клубній базі, як я розумію.

Важко щось очікувати від матчу, який буде на сто відсотків експериментальним, що зі сторони Брентфорда, що з боку збірної України. Впевнений, що не вийде та сама основа, тому що люди в різному стані знаходяться. Але ніяких висновків зробити ми не зможемо, бо не побачимо цей поєдинок.

«Для англійців поєдинок збірної України та Брентфорда важливіший, ніж для нас»

- Сама ідея змішаних товариських матчів клуб-збірна у наші часи нормальна? Цей спаринг може бути корисним?

Ігор Циганик: Ми живемо зараз в таких умовах, що у нас є зобов’язання перед спонсорами, ФІФА, УЄФА, наскільки я розумію, що ми повинні проводити в паузу певні матчі, щоб мати певний рейтинг. Це, як я розумію. Можливо, не рейтинг, але це є зобов’язання. 

Там і англійці наполягали на тому, щоб ми грали, бо у них Італія, а ми без матчу підходимо до них. Це для них теж може бути проблемою. А так вони побачать, хто у якому стані є, подивляться, проаналізують, проти кого їм грати. Для англійців цей поєдинок важливіший, ніж для нас, чесно кажучи.

Артем Франков: Це на рівні спарингу, двухсторонки. Неофіційна гра є неофіційна гра. Раніше це було звичною справою. У збірної Бразилії свого часу була купа неофіційних матчів, які не йшли у залік. Тому у них багато футболістів мали неофіційних матчів за збірну у два рази більше, ніж офіційних. 

Роберто Моралес: Ти граєш матч без особливого напруження, ставиш ‒ кого хочеш, а результат нікого не здивує. Ну, якщо не буде 0:7, звісно. З таким результатом навіть супер-товариський матч буде сприйматися погано, але такого не буде, тому це такий робочий процес. Трошки потренуватися та зіграти.

Коли граєш двухсторонку, то ці люди один одного добре знають. Це не та історія. Навіть якщо б грали не з англійським клубом, а з кимось новим, то ти напружуєшся більш ментально на полі, підлаштовуєшся.

Роберто Моралес

«Складається враження, що на збірну України забили болт»

- Що Ротань встигне зробити за цей час? Чи взагалі тренер може за такий період щось змінити в збірній?

Ігор Циганик: Що він може зробити? На даному етапі будь-який тренер, який би прийшов, не мав би часу. У Ротаня є певний період часу для того, щоб награти. Стартовий склад приблизно зрозумілий: 

Трубін, Матвієнко, Бондар. Можливо, тут Попов зіграє. Справа – Караваєв, зліва – Миколенко. Степаненко, Малиновський, Зінченко. Зліва – Мудрик, справа – Циганков. В атаці, думаю, Ротань виставить Яремчука з перших хвилин. 

Є у нас ще якісь варіанти? Думаю, що ні. Можливо, на заміну вийдуть Судаков і Довбик. А так особливих варіантів у Ротаня немає. Є ці футболісти і з ними треба дати результат, який зможе.

Ігор Циганик

Артем Франков: Він, як в.о., не планує робити ніяких дій. Теорія змови говорить, що він лише заповнює паузу до приходу справжнього тренера, який знаходиться на зв’язку і побажання озвучує. 

Усе, що відбувається, це результат дикої неспроможності, пасивності і навіть зловмисності Федерації футболу України. УАФ демонструє байдужість до проблем збірної і навіть складається враження, що на збірну просто забили болт. 

Після жеребкування, коли зрозуміли, що ми в одній групі з Англією та Італією, то подумали: «Яка різниця, як зіграємо? Все рівно не пройдемо».

Роберто Моралес: За такий період точно нічого глобально змінити не зможе. У вівторок зібралися, матч у неділю з англійцями. Не найменша відстань, але тут ти не можеш принести нові ідеї. Це просто не працює на такій короткій дистанції. 

Деякі ідеї Ротаня знайомі футболістам, що виступали за молодіжну. Є просто глобальна концепція гри. Наприклад, то й же Циганков у Ротаня не грав, але за своїми модельними характеристиками, за тим, як він зараз грає у Жироні, то це значно ближче до того, що хоче бачити Ротань, ніж у деяких інших футболістів. 

Через певних гравців Ротань буде намагатися донести свої ідеї, але мудрий тренер у такій ситуації ніколи не буде нести якусь глобальну концепцію, бо люди цього не сприймуть на такому короткому проміжку часу. 

«Ніхто не розуміє на якій підставі викликали Коноплянку»

- Назвіть по одному гравцеві, який зайвий у цій збірній і якого дарма не викликали?

Ігор Циганик: Зайвого не буду називати, бо не можу вирішувати за тренера. Не розумію, чому викликали Шевченка, а не Волинця, тому що він викликався і стабільно грає, а Шевченко два роки поза грою. Можливо, тому що Ротань бачив у якому він стані в Олександрії. Проте це третій воротар збірної, не думаю, що до нього дійде. 

Не вистачає Ігнатенка. Я не зрозумів, чому його немає в основному списку.

Артем Франков: Ніхто не розуміє на якій підставі викликали Коноплянку. Саме про цього гравця всі говорять і не розуміють, що відбувається. Добре, що у Коноплянки такий характер, що він над цими проблемами не заморочується.

Важко сказати, кого не вистачає. Склад нормальний. Конопля через травму відсутній. Головне, щоб здорові були.

Роберто Моралес: Цікаве питання. У будь-якому разі, думаю, що Мірошниченко зараз навряд чи зможе щось потягнути. Розумію, що Ротань добре його знає по Олександрії, та в збірної є Миколенко і Соболь. Але взагалі Денис ‒ нормальний футболіст.

Кого не викликали? Мабуть, такого очевидного кандидата у нас немає. Знадобився би ще один форвард у центр, враховуючи, що є Довбик і Яремчук, який, думаю, не у найкращій психологічній та ігровій формі, що підтверджують результати.

Хтось скаже, що треба було викликати Кочергіна. Він, можливо, у Польщі й непогано грає, я не слідкував. Але це не та позиція, яка зараз потребує підсилення в збірної.

«Уявіть собі, що ми з Другої ліги у Лізі чемпіонів граємо проти англійців»

- В чому бачите найбільші проблеми збірної України часів Ротаня?

Ігор Циганик: Найбільша проблема для будь-якого тренера – це низький рівень УПЛ. Футболісти не отримують конкурентності, яку вони отримували, коли у нас був яскравий та хороший чемпіонат. Зараз у нас що? Уявіть собі, що ми з Другої ліги у Лізі чемпіонів граємо проти англійців. Футболісти хороші, але прогрес у них, через брак конкуренції, відсутній, сповільнений. Це основна проблема. Треба робити ставку на тих футболістів, що грають за кордоном – і все.

Артем Франков: Тренер, який прийшов незрозуміло на скільки та навіщо, завжди матиме проблеми з управлінням колективом, бо сам цей колектив дивиться на нього і думає, скільки тебе слухатися та чи авторитетні твої вказівки. Це лише припущення. Я не знаю, як насправді йдуть справи всередині команди.

Сама ситуація, коли доводиться грати з Брентфордом, а не проводити контрольний матч з якоюсь серйозною збірною… Знову питання до керівництва УАФ: «Ви не хотіли б забезпечити спаринг-партнера, матч з яким піде до заліку?». Я розумію, що просто прив’язались до лондонського збору та практичної зручності, щоб нікуди не їхати та зіграти з лондонською командою. Дякую, що не з нижчих дивізіонів, а все ж команда АПЛ.

Роберто Моралес: час Ротаня настане в неділю. Проблем вистачає: і склад, і травмовані, і три роботи. І найсмішніше, що коли у нього брали інтерв’ю, він говорив про матч з Англією, а коли його запитали про червневі матчі, то він здивувався, тому що контракт Реброва спливає у червні, а цього місяця у нас дві гри. І у червні молодіжка його грає на чемпіонаті Європи. 

Потім постало геніальне питання, коли Ребров дав інтерв’ю. Він був дуже обережний, але не сказав, що точно по завершенні контракту з Аль-Айном піде до збірної. Він сказав, що йому там дуже комфортно працювати. Це історія про те, що він може продовжити контракт з Аль-Айном. Умови йому там точно запропонують кращі.

Аль-Айн серйозно розраховує на Азійську лігу чемпіонів, яка стартує у серпні. Тому, якщо все у нього буде добре за результатами, то Реброву можуть запропонувати новий контракт і він зможе вимагати дуже дорогого підсилення під Азійську лігу чемпіонів, яку так бажають багаті власники клубу. Тому питання, хто буде тренером збірної, дуже загадкове.

«Це буде максимальний екстрим»

- Чи є варіант, за яким Ротань зараз стане для національної збірної постійним тренером?

Ігор Циганик: Думаю, що немає такого варіанту. У нього є робота в клубі та збірній. Всі ми чекаємо і знаємо, що має прийти Ребров.

Артем Франков: Звісно, є. Петраков також прийшов виконуючим обов’язки, а потім з’ясувалося, що нікого на цю посаду знайти не можуть. І став Петраков тренером на постійній основі.

Зараз кажуть про Реброва, але і тоді говорили про нього. У нас він перетворюється у «закулісного Годо». Є така п’єса Беккета «В очікуванні Годо». Так ось, там Годо так і не з’являється. Його дуже чекають, а його немає. Ось у нас і виходь очікування Годо.

Роберто Моралес: Це буде максимальний екстрим, але нам до цього не звикати. Тут уже дуже багато фактів. У Ротаня є контракт з Олександрією. Я розумію, що у клубі до цього спокійно ставляться – до них прийшов тренер з певним ім’ям, але якщо не буде хороших результатів, а їх поки немає, то власники Олександрії почнуть думати, що тренер скрізь працює, а у нас результатів немає.