«Своє поле команда Нива чистила з металодетектором»: Сомов – про Бучу, Бузову та голи

Переглядів 9419
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
7 голосів
«Своє поле команда Нива чистила з металодетектором»: Сомов – про Бучу, Бузову та голи
Іван Сомов. Фото: Прес-служба ФК Нива (Бузова)
«УФ» продовжує визначення найкращих футболістів вересня місяця: на черзі найкращий гравець Другої ліги ПФЛ (офіційна назва – VBET UA Друга).

У Другій лізі виступає унікальний для чемпіонату України футболіст. Він відзначався голами у кожному поєдинку нового сезону, тому журі не мало жодних сумнівів при визначенні найкращого футболіста Другої ліги за період вересня 2022 року. Ним став лідер гонки бомбардирів, нападник бузівської Ниви Іван Сомов. До вашої уваги - ексклюзивне інтерв'ю лауреата для сайту «Український футбол».

«У Ниві не жадібні одноклубники»

- Вас визнали найкращим гравцем вересня у Другій лізі. Наскільки це стало для вас несподіваним?

- Я просто робив свою роботу і навіть не думав, що є така номінація. Але мені дуже приємно, що мене відзначили. Це несподівано і надихає.

- Як оціните дебют команди на професіональному рівні? Ви поки очок не втрачали, але чи все із запланованого наразі вдалося реалізувати?

- Буду відвертий, стартували ми дуже потужно, але саме на це й налаштовувалися. Здобути певного успіху можна, але куди важливіше і складніше утримати надбання. Треба і далі не забавляти оборотів.  

Я вважаю, що нам ще є чим здивувати наших суперників і порадувати вболівальників, А в Бузовій дуже люблять футбол, уболівальники наші до війни мандрували з командою по всій області.

- За п’ять матчів ви встигли забити вже сім м’ячів. Напевно, саме до такої стабільної результативності рухалися останні роки? Задоволені прогресом?

- Звичайно, кожен нападник прагне стабільно забивати і працює над цим. Я тут не виключення. Тим більше, в Ниві чудові партнери, не скупі на гарну передачу (посміхається). 

А якщо серйозно, то задоволений -  все йде непогано. Але попереду ще багато матчів, буде ще цікавіше.

 Фото: Прес-служба ФК Нива (Бузова)

«Буча – справді місто-герой»

- Як оціните для себе сезони, протягом яких грали на аматорському рівні. Можливо, ті роки вважаєте втраченими?

- Звісно, що не вважаю так. Я граю у чудовій команді, з чудовими тренерами і партнерами. Кожен матч Ниви – це окреме футбольне свято. Всі ці сезони позначилися великою кількістю трофеїв. Завдяки клубу, я знаходжуся там, де я зараз. Марно шкодувати про ці чудові часи. 

- Якою інформацією володієте про вашу рідну Луганщину, а також Херсонщину, де ви грали? У вас на окупованих територіях залишилися рідні, друзі?

- Володію такою ж інформацією, як і всі - через ЗМІ. Так, в мене в Алчевську живуть батьки.

- Свої домашні матчі проводите у Бучі. Яке враження справило на вас це місто?

- Буча - це дійсно місто-герой. Коли їхали на першу гру – всі відгуки війни, яка прийшла в це містечко. Дух перехоплювало від побаченого, але Буча живе і процвітатиме. 

Стадіон і газон в цьому місті супер, помітно, що тут керівництво стадіону вклало душу і серце. Але, звичайно, ми сумуємо за домом, за Бузовою.

 - Хто у вашій команді є душею компанії? Наскільки теплою є атмосфера у колективі?

- Повторюсь, у нас чудова затишна атмосфера всередині колективу. Все наповнене професіоналізмом і можливістю думати лише про футбол. 

Кожен футболіст може пожартувати чи притравити. Когось одного виділити важко, щоб нікого не образити. Ми дійсно всі, як одна футбольна сім‘я.

- Для Сергія Карпенка це також дебют на професіональному рівні як тренера. Які найсильніші сторони вашого наставника можете відзначити?

- Сергій Васильович пройшов з нашою командою великий шлях і заслужив на цей дебют. Він молодий і дуже амбітний тренер - постійно вдосконалюється і вчиться новим тенденціям у футболі. Але всіх секретів розповідати не буду - сезон ще попереду

- Президент клубу Октай Ефендієв відомий своєю пристрастю до футболу. Можна сказати, що клубу пощастило з таким президентом?

- Безумовно. Октай Зіяєвич Ефендієв робить все можливе для зростання клубу. З таким президентом орієнтир тільки на успіх.

«Футболісти Ниви з металодетектором оглядали поле»

- Кажуть, гравці брали участь у суботнику з очищування «Бузова-Арени» та прибирали завали в місті, як пережили страшний місяць окупації?

- Наше поле постраждало від снарядів і ми ходили з металодетектором в пошуках маленьких уламків. Прибирали сміття і допомагали з відновлювальними роботами.

- Як оціните рівень нинішньої Другої ліги? Наскільки чемпіонат є конкурентним зараз?

- Попри війну, вийшла велика пауза без ігор і тренувань. Все ж Друга ліга втримала свій високий рівень. Зараз не має прохідних ігор, у командах суміш з досвідчених футболістів і новачків. У будь-якій грі немає стовідсоткового фаворита. Кожна команда може перемогти.

Важливо, що футболісти отримали можливість займатися улюбленою справою, і Друга ліга ще заявить про себе на повну. Завдяки ЗСУ і нашим героям ми даруємо емоції уболівальникам. Адже вони дуже важливі у цей складний для України час!