«Тренер Понферрадіни не дав зіграти жодної хвилини»: новий українець ЧФР Клуж – вихованець Шахтаря та Динамо

Переглядів 123491
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
3 голоси
«Тренер Понферрадіни не дав зіграти жодної хвилини»: новий українець ЧФР Клуж – вихованець Шахтаря та Динамо
Алан Ауссі, фото: ЧФР Клуж
Український центрбек Понферрадіни Алан Ауссі розповів «УФ» деталі переходу в румунський ЧФР Клуж на правах короткострокової оренди.

ЧФР Клуж після скандального розлучення з екс-гравцем збірної України Євгеном Коноплянкою підписав угоду з іншим нашим легіонером.

Екс-вихованець Шахтаря та Динамо Ауссі цей сезон розпочинав гравцем іспанської Понферрадіни, проте 22-річному футболісту не вдалося заграти на Піренеях. Зараз Алан покликаний посилити захист команди головного залізничного оператора Румунії.

Сайт «Український футбол» записав інтерв’ю з Аланом Ауссі, який поділився подробицями переходу в ЧФР Клуж.

«Альтернатива Клужу – сидіти і чекати шансу в Іспанії»

– Як взагалі виник варіант з переходом в Клуж? Здавалося, що після Жені Коноплянки вони більше не захочуть мати справ з українськими гравцями.

– Мені надійшла пропозиція і я її прийняв.

– Новини про те, що в клубу є заборгованості перед футболістами вас не лякали?

– Ні, не лякали.

– Чим підкупила вас пропозиція з Румунії? Які були альтернативні варіанти продовження кар'єри?

– Альтернативний варіант був залишатись в Понферрадіні та чекати шансу.

– Ви відзначили, що в ЧФР хороший колектив. Головний тренер Андреа Мандроліні спілкувався з вами особисто?

– Я в команді не так багато часу знаходжусь, але, мені здається, що з мікрокліматом у команді все добре. З головним тренером поки ще не спілкувалися. 

«Операцію в Мюнхені оплачував сам. Ні Пюнік, ні Динамо не допомогли»

– Сезон 23/24 ви розпочали у Понферрадіні Б, але шансу проявити себе ви не отримали. Можете докладно прояснити ситуацію?

– Майже увесь час в Іспанії я був з першою командою від початку зборів. В Понферрадіні Б я провів лише кілька тренувань. Я працював та віддавався повністю. Добре пройшов збори та ті шанси в контрольних матчах, які отримував, не змарнував, як на мене. Але тренер (Іньїго Велес, – прим. «УФ») не дав мені зіграти жодної хвилини. Було непросто, оскільки я повернувся після тривалої паузи через травму.

Алан Ауссі, фото: ФК Понферрадіна

– Що за травма?

– Її отримав у Пюніку, і це була не зовсім футбольна травма, Протягом тривалого часу мені дошкуляв біль в кисті, на яку я не звертав уваги. У Вірменії мені зробили рентген та сказали, що я щасливчик, що цю проблему вчасно виявили. Якби я ще якийсь час нічого не робив, це могло спричинити серйозні проблеми з рукою та суглобом.

Було ухвалено рішення летіти на операцію в Мюнхен, яку я оплачував з власної кишені. Я грав в Пюніку на правах оренди, мій контракт належав Динамо, але мені ніхто не допоміг. Пюнік тільки запропонував зробити операцію у Єревані, але там довелося би ставити пластину. В Мюнхені був професор, у якого великий досвід у таких питаннях. Пластина мені не знадобилася.

– Як проходив післяопераційний період?

– Після цієї операції проблеми виникли проблеми зі шлунком та роботою ШКТ через велику кількість медикаментів, які я приймав. Довелося помучитися місяців шість, якщо не більше. Майже нічого не міг їсти, але, дякувати богу, зараз все добре.

«Тренер Понферрадіни не міг пояснити, що він мене вимагається»

– Особисто вам комфортно було в Іспанії в плані побуту, адаптації?

– В чомусь так, а в чомусь ні. Понферрада – маленьке місто. Там майже ніхто там не розмовляє англійською, тому я почав вивчати іспанську. Тільки в мене почало щось виходити, як мені зробили пропозицію змінити країну та поїхати в Клуж (посміхається, – прим. «УФ»).

В іншому все було добре, але трішки бісило що в них майже все працювало незвично. Заклади відкривалися на декілька годин в обід та ввечері.

– А в футбольному плані?

– Не зовсім просто. Тренер Понферрадіни та його помічники також не розмовляли англійською. Часто він не міг мені пояснити, що від мене вимагається. В іншому – звичайний тренувальний процес. Авжеж не подобалось, що не граю, але це і так зрозуміло.

Алан Ауссі проти Віталія Буяльського, фото: ФК Динамо Київ

– Стежили раніше за чемпіонатом Румунії? 

– Так щоб дивитись – ні, але з дитинства знав що в Румунії є такі клуби як ЧФР Клуж, Стяуа, Рапід. 

– Які сподівання покладаєте на перехід в ЧФР Клуж? 

– Намагатимусь робити все, щоб грати більше ніж у Понферадіні :)

– Команда залізничників поступається лідеру – ФКСБ (новітня назва клубу, який претендує на історію Стяуа) – на 8 очок. Як розцінюєте шанси на чемпіонство?

– Поки шанси є, треба битися. 8 очок немало, але ще багато матчів попереду.