«У мене немає політичних амбіцій! Поки що…»: Кополовець – про свою посаду помічника депутата

Переглядів 1601
Андрій Піскун Андрій Піскун
4 голоси
«У мене немає політичних амбіцій! Поки що…»: Кополовець – про свою посаду помічника депутата
Андрій Шекета та Михайло Кополовець. Фото: Facebook
Колишній півзахисник Карпат і Минаю Михайло Кополовець дав ексклюзивне інтерв’ю «УФ», розповівши про свій новий виклик у житті.

Інформаційний простір сколихнула новина, що Михайло Кополовець став помічником депутата Закарпатської обласної ради Андрія Шекети. Як так вийшло? З цим запитанням сайт «Український футбол» звернувся до Михайла. 

«Я дуже сильно дорожу своєю репутацією, а в політиці величезна багнюка»

– Михайле, як ви стали помічником депутата Закарпатської обласної ради Андрія Шекети?

– Все дуже просто. Ми знали один одного давно, одного разу були разом на Сході України з волонтерською місією – ганяли туди машини. Андрій постійно організовує спортивні заходи і казав, що йому потрібні консультації. Ми розговорились і він попросив мене навідувати деякі його заходи. Я погодився. Це було десь три-чотири місяці тому.

Нещодавно ми зустрілись в Ужгороді, випили кави і він каже: «Я хочу, щоб була уже конкретика», та запропонував мені офіційно стати його помічником, і я погодився.

– Наскільки я знаю, робота помічника депутата не оплачується.

– Все вірно, я буду працювати на добровільних засадах. У мене немає політичних амбіцій! Так і напишіть. Поки що… (сміється, – прим. А.П.).

– Ну а чому б і ні? Шевченко, Блохін та інші відомі футболісти були у політиці. Віталій Кличко зараз мер Києва, навіть Усик заговорив про президенство.

– Я дуже сильно дорожу своєю репутацією, а в політиці величезна багнюка. Я знаю багато депутатів Закарпатської обласної ради і бачу, що там відбувається. Система просто їсть людей, навіть тих, хто прийшов з хорошими помислами і вони всі перетворюються на хохлів, як казав президент у відомому фільмі. 

Я не зарікаюсь, все може бути, але поки я щасливий у футбольній сфері. Коли я дивлюсь на те, що відбувається в Ужгороді, то хочеться щось поміняти на краще, але для цього потрібна велика і міцна команда однодумців. 

«Я однозначно не за Порошенка, більше підтримую Зеленського»

– Які проблеми ви бачите в Ужгороді?

– Є багато проблем. Ужгород – це маленьке компактне місто, і з нього можна було б зробити Монако з нашим бюджетом. Слава Богу, Ужгород ще не бомбили окупанти, але в місті є такі райони, на які дивишся і думаєш, що вони від ракет постраждали. 

Ужгород приютив багато біженців, які залишили тут багато грошей, але, на жаль, я не бачу, щоб місто змінювалось. Якщо Львів, Мукачеве змінилися на краще, то Ужгород відстав у розвитку.

– В Україні більшість підтримує діючого президента Зеленського, але є й прибічники Порошенка. Хто з них вам більше імпонує більше?

– Я однозначно не за Порошенка, більше підтримую Зеленського. Він отримав у спадок найважчий час в історії незалежної України. Людина без політичного досвіду достойно себе показує під час війни. Якби не було війни, то, можливо, Зеленський ще краще себе б проявив. 

«В Ігоря Суркіса є всі важелі, щоб допомогти Мілевському і дати йому роботу»

– Свого часу ви перетнулись з одіозною постаттю – Петром Димінським. Розкажіть, чим він вам запам’ятався?

– Це найскладніша людина, з якою я спілкувався у своєму житті, але я завжди знаходив з ним спільну мову. Розкажу одну історію. Був момент, коли мені потрібна була операція, яка коштувала 12 тисяч євро у Німеччині. Димінський каже: «Навіщо тобі та Німеччина, нехай у Винниках прооперують». Я на емоціях кажу: «Якщо не хочете давати грошей, то я сам заплачу за операцію». 

Мої слова його дуже образили, – що якийсь ноунейм насмілився йому таке сказати. Він мене вигнав із кабінету, а потім через годину телефонує: «Добре, я заплачу за твою операцію в Німеччині». 

– У Минаї ви працювали із культовою особистістю в українському футболі – Артемом Мілевським. Здається, що зараз він перебуває у депресії. Чи не намагались ви йому якось допомогти?

– Можливо, на нього накладається те, що він не бачить своїх рідних та не може поїхати до них у Білорусь. 

Я Артема дуже поважаю. Він крутий футболіст та хороша, позитивна людина. Я з ним трохи спілкувався у Минаї і можу сказати, що Мілевський щирий та чесний. Він завжди допомагав футболістам та друзям, а коли йому знадобилась допомога, то поряд нікого не залишилось. 

Артем Мілевський. Фото: Google

Це не я повинен йому допомагати, у нього є ціла армія динамівських сердець. Він не тяжко хворий, але Артема треба підтримати психологічно.

У Ігоря Суркіса є всі важелі, щоб допомогти Артему і дати йому роботу. Може він і пробував, але в Мілевського складний характер, проте Суркіс має знайти до нього підхід і підтримати його.

– Наші клуби дуже невдало виступають цьогоріч в єврокубках, а Шахтар, Динамо, Дніпро-1 та Зоря не радують вболівальників навіть в УПЛ.

– Мене ні одна команда не розчарувала, бо я від них нічого не чекав. У нас рівень футболу катастрофічно впав через війну, тут нічого не поробиш. Якщо наші клуби проходять два-три кола у кваліфікації – це вже сенсація. На жаль, я нічого не чекаю від наших команд у Європі.