«Відмовився підписати контракт на п’ять років»: Хлань відверто розповів про свій конфлікт в Зорі та нездійсненні обіцянки Шаблія

Переглядів 158060
Павло Клименко Павло Клименко
11 голосів
«Відмовився підписати контракт на п’ять років»: Хлань відверто розповів про свій конфлікт в Зорі та нездійсненні обіцянки Шаблія
Максим Хлань. Фото: ФК Зоря
Півзахисник луганської Зорі Максим Хлань в ексклюзивному інтерв’ю для «УФ» розповів про причини конфлікту з керівництвом луганського клубу.

20-річний футболіст Максим Хлань, починаючи з березня, стабільно не потрапляє в заявку луганської Зорі на матчі української Прем’єр-ліги. Ще тоді з’явилась інформація, що у футболіста виник конфлікт з керівництвом клубу через термін дії контракту, а декілька днів тому стало відомо, що він розірвав угоду з луганським клубом.

Максим став гравцем Зорі ще в січні 2021 року, тоді він перейшов до луганського клубу з львівських Карпат за 58 тисяч євро і відразу був переведений до команди U-19. Цю угоду з боку «мужиків» супроводжував відомий футбольний агент Вадим Шаблій, який і порекомендував Зорі придбати Хланя.

Так як у футболіста в кінці 2023 року закінчувався контракт, Зоря планувала підписати з ним нову угоду на довший термін, але сам гравець не мав бажання залишатись в луганському клубі. У зв’язку з його відмовою Зоря вирішила застосувати до Хланя вже відпрацьований на півзахиснику Владиславові Кочергіну механізм та відсторонила його від першої команди та U-19 (нагадаємо, що в жовтні 2021 року Кочергіна через небажання продовжувати контракт із Зорею було відсторонено від матчів і навіть тренувань першої команди; навесні минулого року він безкоштовно дістався польському Ракуву).

Щоб з’ясувати, що насправді сталося між Максимом Хланем і Зорею та як справи з його контрактом із луганським клубом, журналіст сайту «Український футбол» поспілкувався безпосередньо з самим гравцем.

«Мені сказали, що не буду грати, поки не підпишу контракт на 5 років»

– З жовтня минулого року вас почали награвати в першій команді Зорі, проте з березня ви не потрапляли навіть до заявки луганського клуба на матчі УПЛ, в чому причина? 

– Це відбулось після особистої зустрічі з президентом клубу. Контракт із Зорею був розрахований до кінця цього року і мені запропонували підписати новий контракт на 5 років. Я сказав, що не проти продовження контракту з клубом, але на коротший строк. Мені сказали, що я не буду грати, поки не підпишу з клубом контракт на 5 років. Так і сталось.

– А чому саме ви відмовились від контракту на 5 років?

– Я уклав контракт з Зорею в січні 2021 року. В тому трансфері брав участь агент Вадим Шаблій. Не як мій агент, а від імені Зорі. Він обіцяв, що я буду постійно мати ігрову практику в основі, для цього клуб і купує мене у Карпат.

Запевняв, що через рік Зоря продасть мене в Європу, давав інші обіцянки, фінансові, які я не буду озвучувати. Але нічого цього не відбулося. І тут знову мені дають ті самі обіцянки і контракт на 5 років.

Зрозуміло, що я відмовився від такого тривалого контракту… Справа не в тому, що я хочу в Європу, як казав Шаблій в інтерв’ю. Справа в тому, що клуб і його представник не були послідовними у своїх діях раніше. Тому я не був готовий на 5 років пов’язувати себе з Зорею. 

– Чому відсторонення почалось саме після матчу з Динамо, в якому Ви віддали переможний гольовий пас на Герреро?

– Саме після цього матчу і була зустріч з президентом Зорі. 

– Під час цього «відсторонення» чи допускали вас до тренувань з першою командою? Яким чином взагалі ви підтримували ігровий тонус?

– Перші два тижні я тренувався в індивідуальному режимі. Розминку розпочинали разом із командою, а коли починалось саме тренування, то мене відправляли намотувати круги аж до кінця тренування. Коли на це звернули увагу журналісти, мене перевели в U-19.

Я неодноразово письмово звертався до керівництва клубу щоб врегулювати цю ситуацію, і підтверджував готовність продовжити контракт до кінця наступного сезону і далі, якщо на мене не будуть вчиняти тиск і я матиму можливість грати в команді. Але клуб на будь-які взаємні поступки не йшов, ігнорував мої звернення та продовжував тиск.

Мене відокремили від команди, виганяли з їдальні, коли там була основа, з медпункту. Коротше кажучи, такими діями до мене навмисно проявляли принизливе відношення та тиск, щоб я продовжив контракт на 5 років. Про це я також направив листа президенту, але він не відреагував.

«Здійснив асист під переможний гол, але премію за матч з Динамо так і не отримав»

– Чи отримували ви ігрову практику в інших турнірах? Молодіжна команда або можливо якісь аматорські клуби?

– В жодній з команд клубу я не мав ігрової практики. Мене навіть не заявляли на матчі за U-19.

– А щодо заробітної плати, чи виконувала Зоря перед вами свої фінансові зобов’язання? 

– Так, Зоря виплачувала мені кошти, як зазвичай. Тільки от за Динамо не виплатили премію, хоча всім іншим гравцям виплатили. Я звернувся в клуб з письмовою заявою з цього приводу, але моє звернення, як завжди, проігнорували. Премію за Динамо я не отримав.

– Щодо розривання вами контракту із Зорею була різна інформація, розірвав, не розірвав. Можете пояснити?

– Так, я направив в клуб заяву про розірвання контракту з 8 червня. Офіційно. Мій адвокат рекомендував мені провести переговори з Зорею, щоб дати можливість клубу цивілізовано врегулювати конфлікт. Щоб клуб мав право отримати компенсацію за мою підготовку, оскільки, як би там не було, я з повагою ставлюсь до Зорі, в якій я був два з половиною роки.

Я доручив адвокату провести переговори. Він зробив їм відповідну пропозицію. Зараз слово за клубом. Якщо вони матимуть бажання врегулювати спірні питання, то я готовий до певного компромісу. Якщо ні, то далі буде позов про виплату клубом компенсації за порушення моїх прав і при цьому клуб втратить право на компенсацію за підготовку. 

Також, якщо можна, оскільки мені не дали такої можливості, я б хотів висловити свою вдячність всьому тренерському штабу Зорі. Під керівництвом Патріка ван Леувена я дійсно відчував свій розвиток, нове розуміння гри, фізичний і професійний прогрес. Але, на жаль, керівництво клубу лишило мене можливості прогресувати в цьому клубі й далі. 

Патрік ван Леувен. Фото: ФК Зоря

– Які плани надалі? Чи є якісь конкретні пропозиції? 

– Після того, як з’явилась інформація про розірвання контракту, до мене надходить багато дзвінків від клубів та агентів. Я поки що на паузі. Хочу морально і фізично відпочити, а потім будемо розглядати варіанти. 

– То ви чекаєте пропозицій із-за кордону?

– Якщо чесно, то поки хочу повноцінно пограти в Україні та проявити себе максимально. Якщо будуть пропозиції із закордонних клубів, звісно, розгляну і такі пропозиції. 

Андрій Шевченко, спеціально для сайту «Український футбол»