В’ячеслав МАЗАРАТІ: «Якщо нікого не заявимо, нам у другій лізі робити нічого»

Переглядів 143
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Тренер миколаївської «Енергії» розповів про непросту ситуацію в клубі, кадрові зміни та майбутні перспективи

«УФ» продовжує розповідати про клуби, котрі з різних причин можуть уже навесні залишити професійний рівень і знятися зі змагань другої ліги. Услід за спочилим хмельницьким «Динамо» під загрозою зникнення опинилися херсонський «Кристал», горностаївський «Мир» і миколаївська «Енергія». Та якщо херсонці принаймні вийшли з відпустки і з горем навпіл намагаються провести збори, то горностаївці з миколаївцями підготовку до сезону ще навіть не розпочали. Аби дізнатися про справжнє становище у стані енергетиків, «УФ» звернувся до наставника команди В’ячеслава Мазараті.

Роман КИРІЄНКО.

— В’ячеславе Григоровичу, недавно в ЗМІ з’явилася інформація, що до виконання своїх обов’язків на посаду генерального директора «Миколаїв­обленерго» повернувся Юрій Антощенко, який до звільнення всіляко підтримував команду. Скажіть, ця ситуація якимось чином позначилася на матеріальному добробуті колективу?

— Справді, Юрій Михайлович повернувся до керма «Миколаїв­обленерго», але йому зараз не до нас. Він тримає всю команду в тонусі, проте питання з подальшим фінансуванням й досі не вирішене.

— А ви мали розмову з новим-старим президентом?

— Так, але тільки в телефонному режимі. Зрозумійте правильно, людина лише півтора тижня працює, відтак для особистої зустрічі банально забракло часу. Він мені сказав, що про нас пам’ятає й знає, але потрібно потерпіти.

— Зрозуміло. А чи з його вуст лунали бодай якісь обіцянки про збереження «Енергії» в професійній лізі?

— Справа в тому, що нас ніхто не звільняє. Фактично команда існує, є певна заборгованість перед футболістами. Тобто на нас ще хрест не поставили, певне, президент хоче зберегти клуб, однак складна ситуація в країні гальмує цей процес. Ви ж бо подивіться: в нас і МФК «Миколаїв» за крок до розпаду. До того ж, валиться вся вертикаль влади в Україні. Тому, чесно кажучи, я навіть не знаю, вдасться нам вибратися з такої непростої ситуації чи ні. У принципі, нам за законом залишився тиждень до вирішення наших проблем. Із першого березня зачиняється трансферне вікно, й усе: до побачення! Якщо нікого не заявимо, нам в другій лізі робити нічого. Гадаю, на цьому тижні ситуація повинна вирішитися.

— Чи має команда заборгованості перед ПФЛ?

— Ні, жодних боргів перед ПФЛ у нас немає.

— Подейкують, що команду залишив нападник Ігор Худоб’як, який перейшов до першолігового «Титану». Інформація відповідає дійсності?

— Та як він міг залишити «Енергію», якщо з нами ще не розрахувався? Що значить залишив?

— Низка спортивних інтернет-ресурсів повідомляє про його перехід. А, як відомо, диму без вогню не буває…

— Він на свій страх і ризик поїхав до Армянська на оглядини, начебто там підійшов. Але досі від нього ніяких повідомлень не надходило, й за документами він не приїжджав. За будь-яких обставин ми його тримати не станемо, хлопець заслужив, щоби піти на підвищення.

— Як ви сприйняли інформацію щодо об’єднання двох клубів Миколаєва — МФК «Миколаїв» і «Енергії»?

— Абсолютно нормально. Якщо нині склалася така ситуація, то пот­рібно шукати шляхи виходу з неї. Якщо об’єднання двох колективів дозволить врятувати футбол у регіоні, нехай так і буде.

— Як ви пояснюєте футболістам ситуацію в клубі, коли інші колективи перебувають на підготовчих зборах, а енергетики навіть ще не вийшли з відпустки…

— Наразі в Миколаєві проходить зимова першість із футболу, хлопці виступають за різні колективи, таким чином, бодай якось підтримують форму. Можна сказати, самостійно тримають себе в тонусі. Я їм кажу, що нас ще не розігнали, але й не зібрали.

— Вам особисто ніяких пропозицій очолити інший колектив не надходило?

— Ні, нічого подібного я ні з ким не обговорював і до мене ніхто не звертався.


X