Український футбол
Юрій ОКУЛ: «Наше завдання зараз — зберегти клуб у другій лізі»
Головний наставник новокаховської «Енергії» — про результати команди на старті сезону, поточні кадрові проблеми та подальші плани клубу

— Юрію Володимировичу, на вашу думку, у чому головна причина невдалого старту вашої команди у чинному чемпіонаті?

— Бачите, невдалим цей старт у сезоні саме по грі я би не назвав. Він невдалий щодо результатів. У нас була нагода обіграти «Скалу» й «Макіїввугілля» — вдома, а «Шахтар-3», не дивлячись на такий рахунок (матч закінчився перемогою «гірників» — 4:1. — 
В. Б.
). Однак футболісти помиляються, роблячи такі дитячі й грубі помилки, що для команди майстрів просто неприпустимо. Власне, ті виконавці, яких ми має­мо під рукою, і грають на полі. На краще розраховувати поки що не доводиться. Ми неодмінно будемо виправляти ці помилки та працювати з тими людьми, які є в наявності.

Тим не менше, хочу вам сказати, що малюнок гри в нашої команди є. Зрозуміло, що хотілося би мати в клубі трохи кращих виконавців, але наше фінансування щодо цього мінімальне. Хоча і стабільне. На жаль, хлопців сильнішого рівня ми поки що запросити до колективу не можемо. Отож будемо розраховувати на молодь, яка поки що не досить майстровита, й на тих хлопців, які досі не можуть визначитися з клубами. Хоча, знову ж таки, чекати від них якихось «спалахів» не доводиться.

— Певне, «коротка» лава запасних дає про себе знати?

— Не у цьому справа, що вона «коротка». Справа в тому, що якість футболістів залишає бажати кращого. Попри все, наша команда потроху нині зігрується, це спостерігаємо й в тренувальному процесі. Зрозуміло, що нам тяжко протистояти людям, які приїжджають за день до гри й з хорошим харчуванням, хорошою зарплатнею, преміальними. Не останнім є й питання суддівства. У першому турі ми грали півтора тайму вдесятьох, що також накладає певний відбиток. Потім нас судить цей же арбітр у матчі зі «Скалою», й за таке ж порушення він не те що не дає жовту картку, а взагалі пропускає ці порушення. Із іншого боку, на арбітрів гріх скаржитись, адже ми самі програємо ці матчі. Це лише одна з причин.

— «Енергія» досить сенсаційно вилетіла з Кубка України після матчу з аматорською «Чайкою». Для вас такий результат був сюрпризом?

— Мушу сказати, що це було сюрпризом величезним. Ми попереджували своїх гравців, пояснювали, що це — представник Києва, де люди всі вміють грати у футбол, мають досвід виступів на найвищому рівні. На жаль, не вдалося донести основні думки щодо шляхів до перемоги у цьому матчі. Бачите, зараз «Чайка» приймала вже «Карпати», а для нашого міста приїзд такого клубу, як «Карпати», був би справжнім святом. Але що вже зараз говорити, вийшло як вий­шло… Звичайно, трагедії із цього ми робити не будемо, але певні виснов­ки зробили.

— Попри останні результати, чи відчувається все ж підтримка рідних уболівальників?

— Майже всі чекають передусім результату. Однак, оті люди, які бувають на матчах, які розуміють ситуацію в клубі, вони, звичайно, вболівають і підтримують команду. Звісно, це не те, що ще було три роки тому, коли команда відчувала солідну фінансову підтримку, була можливість запрошувати хороших і якісних футболістів. На даний момент ми такої можливості позбавлені. Намагаємося виховувати місцеву молодь, плюс хлопці, яким потрібно визначитися з клубами й підтримати ігрову форму. Ось на це ми поки й розраховуємо. Наше завдання зараз — просто зберегти клуб у другій лізі, грати й набирати очки.

— Наступна гра вашої команди проти «Кременя» у четвер (інтерв’ю відбувалось у вів­торок.  В. Б.). Як готуєтеся до цього матчу?

— Готуємося в звичному режимі, на матч будемо виїжджати в день гри. Будемо грати, й неод­мінно битися за результат, знаючи, що «Кремінь» ставить перед собою високі завдання. Та, як кажуть, м’яч круглий, а поле для всіх однакове. Будемо намагатися піднести «Кременю» сюрприз.

Володимир БОБИР.


стрічка новин