«Жодної пропозиції з УПЛ я не отримав»: Ігор Пластун – про трансфер до Ордабаси та спаринги з росіянами

Переглядів 37641
Дмитро Вєнков Дмитро Вєнков
3 голоси
«Жодної пропозиції з УПЛ я не отримав»: Ігор Пластун – про трансфер до Ордабаси та спаринги з росіянами
Ігор Пластун. Фото: Google
Колишній захисник національної збірної України Ігор Пластун в інтерв’ю «УФ» розповів деталі свого трансферу з болгарського Лудогорця до казахстанського Ордабаси.

Востаннє ми спілкувалися з Ігорем Пластуном у травні минулого року та записали яскраве інтерв’ю про його кар’єру. На той час він був беззаперечним гравцем основи та одним з лідерів Лудогорця. Однак у новому сезоні ситуація для зіркового гравця кардинально змінилася, і за усю першу частину кампанії він взяв участь лише у восьми матчах.

Ця криза призвела до розриву контракту між сторонами та вже другого за останні 5,5 років прощання (усього Пластун провів за Лудогорець 166 матчів, у яких забив шість голів, оформив три асисти та виграв вісім трофеїв). Новою домівкою футболіста став чинний чемпіон Казахстану Ордабаси, із яким він підписав угоду напередодні, приєднавшись до своїх земляків Артема Бєсєдіна та Євгена Макаренка.

В ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» 33-річний новачок казахстанського гранда Пластун розповів подробиці свого трансферу, поділився першими враженнями від нового клубу, а також позначив свої найближчі цілі.

Говорили, зокрема, про наступне:

  • На який термін підписав контракт з Ордабаси?
  • Чи мав пропозиції з України?
  • Яку роль йому відводять у новій команді?
  • Як ставиться до наявності в Ордабаси тренерів та гравців з рф та Білорусі?
  • У яких відносинах розстався із Лудогорцем?

«Жодної пропозиції з України я не отримав»

– Ігорю, вітаємо вас із приєднанням до Ордабаси. Які перші враження від нового клубу?

– Дякую. Все добре, враження позитивні. Коли ти переходиш до нової команди – це завжди вихід із зони комфорту. 

Вчора був мій перший день в клубі, який пройшов дуже насичено. З усіма людьми потрібно було поговорити та приділити час. За день втомився. Сьогодні добре поспав та вже розпочинаю жити за розкладом нової команди.

– На який термін ви підписали угоду?

– На один сезон.

Ігор Пластун. Фото: Google

– Як склався трансфер до Ордабаси?

– Останні місяці я фактично був відсутнім в Лудогорці через причини, про які вже не хочу говорити. Це історія. У мене угода була розрахована до літа, але мої агенти Сергій Серебренников та Вадим Шаблій, із якими я співпрацюю вже майже десять років, шукали варіанти. І ось Ордабаси виявили ініціативу, аби підписати мене.

Для мене завжди при виборі клубу на першому місці стояла спортивна складова. Ця команда стала чемпіоном своєї країни та буде виступати у кваліфікації Ліги чемпіонів. Звісно, цей варіант мене захопив, і я одразу погодився. Далі вже була робота агентів і все вирішилося за день-два.

– Українські клуби проявляли до вас інтерес?

– Ні, з України я не отримував жодної пропозиції.

– Присутність в команді ваших земляків Артема Бєсєдіна та Євгена Макаренка стала додатковим фактором на користь Ордабаси?

– Це завжди буде бонусом. В команді є хлопці, які тебе завжди підтримають. Хоча, в комунікації взагалі немає ніяких проблем. В Ордабаси – хороший колектив.

– Із нашими хлопцями радилися перед переходом?

– Насправді, ні. Бо все вирішувалося дуже швидко, і я банально не мав часу на це. Вже коли я розірвав контракт із Лудогорцем, зв’язався із Макаренком і ми трішки поспілкувалися. Він у двох словах розповів, що до чого.

– Яку роль вам відводять в команді?

– Футболістів мого віку підписують для гри в основному складі, аби одразу посилити команду та отримати результат. Далі все вже залежить від твоєї роботи.

«Вважаю, не потрібно жахатися росіян. Нехай нас жахаються усі»

– Головним тренером Ордабаси є білорус Олександр Седнєв. У штабі, якщо вірити Трансфермаркт, присутній і російський спеціаліст. Також в команді грає нападник з Білорусі. Ви враховували це перед трансфером?

– В штабі є й українські фахівці. Седнєв раніше багато працював з українськими футболістами. Я вже мав із ним розмову. Він дуже добре відгукується про усіх українців, із якими перетинався. Я поки погано знайомий зі складом Ордабаси. У перший день побачив, що в команді багато місцевих футболістів.

Вважаю, якщо ти зараз на своєму життєвому шляху бачиш росіянина, то не потрібно жахатися. Потрібно продовжувати жити своїм життям. Нехай нас жахаються усі.

– А перед трансфером взагалі тема політики із тренером або менеджментом підіймалася?

– Ні, цю тему ми не зачіпали. Вчора в Ордабаси був запланований спаринг із російським клубом (Факел (Воронеж), – прим. Д.В.), але без нас. Тренери та менеджери усе розуміють, чому ми [українці] грати не будемо.

Українцям у спорті доводиться зустрічатися із росіянами. Часто подібне можна побачити, наприклад, в тенісі. Вони грають. Життя продовжується. Думаю, що через роки все це буде і в футболі. Можливо, команди не будуть між собою грати, а гравці 100% перетинатимуться між собою.

– Тобто для вас велика присутність в чемпіонаті Казахстану білоруських та російських гравців не стане проблемою?

– Я не знаю склади інших команд, чи багато тут росіян (представництво російських легіонерів у чемпіонаті Казахстану є другим за кількістю після білоруських – 16 та 19 гравців відповідно, – прим. Д.В.). Я завжди дивлюся тільки на себе.

Ігор Пластун. Фото: Google

– Все ж таки, що у вас в цьому сезоні зламалося у Лудогорці?

– Та нічого не зламалося. Ця тема для мене дуже болюча. Це футбол. Я постійно грав та був одним з капітанів, а в один момент просто перестав потрапляти у заявку і це тривало три місяці.

Я не хочу підіймати цю тему. З любов’ю ставлюся до Лудогорця, із яким пережив безліч позитивних емоцій та моментів. Бажаю їм успіху.

– З вами повністю розрахувалися у Болгарії?

– Так. В цьому плані Лудогорець є дуже солідним клубом. За усі роки тут ніколи не виникало фінансових питань.

– Які ваші особисті цілі на сезон?

– Якомога швидше притертися до команди та стати тут своїм. Хочу, аби Ордабаси грав у хороший футбол та перемагав. Для мене це головне.