«Зоря цікавиться не лише Корабліним»: Бартулович підтвердив інтерес до футболіста Минаю та розповів про зміни в луганців

Переглядів 2397
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
6 голосів
«Зоря цікавиться не лише Корабліним»: Бартулович підтвердив інтерес до футболіста Минаю та розповів про зміни в луганців
Младен Бартулович, фото: ФК Зоря
Асистент головного тренера Зорі Младен Бартулович ексклюзивно для «УФ» підбив підсумки сезону 2023/24, який видався неоднозначним для команди з Луганська.

Зоря після бронзи річної давнини потрапила в справжню зону турбулентності. Команду довелося будувати на ходу, а до зміни кадрів додалися проблеми з тренерами. Минулий чемпіонат розпочинав на чолі Зорі Ненад Лалатович, який після стартових турів поступився місцем Валерію Кривенцову, але і він надовго не затримався. Стабілізувати команду вдалося Юрію Ковалю, який відновив тренерську кар’єру після багатьох років роботи на адміністративних посадах в структурі Зорі.

Свідком всіх цих пертурбацій став фахівець, який пропрацював асистентом у трьох тренерів – відомий в УПЛ хорватський легіонер і помічник головного тренера Зорі Младен Бартулович в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» підсумував багатостраждальний сезон для «мужиків».

«Зміна трьох тренерів? Таке було тільки в Хорватії»

– Позаду ваш дебютний сезон у Зорі. Як би ви описали свій перший рік у команді?

– Перший сезон у Зорі дав мені дуже багато досвіду. Виступ у Лізі Європи та Лізі конференцій – божевільний досвід. Дуже корисно було для мене, як для тренера.

– У часи ігрової кар'єри вам доводилось працювати по ходу сезону з трьома різними тренерами?

– Так, є такий досвід. Це було ще в Хайдуку перед від'їздом в Україну. У нас троє тренерів змінилося. Складним був сезон для Хайдука після чемпіонства, якраз три тренери за рік і змінилися.

Младен Бартулович, фото: ФК Зоря

– Можете дати коротку характеристику кожному із фахівців, з якими довелося попрацювати в сезоні 2023/24 – Ненад Лалатович, Валерій Кривенцов і Юрій Коваль? 

– Некоректно з мого боку говорити про колег по цеху. Можу сказати, що у кожного фахівця я взяв щось для себе, загалом багато корисної інформації.

– У другому колі Зоря експериментувала з різними схемами. Наскільки це можна назвати вдалим досвідом?

– Це були не експерименти. Ситуація нас змушувала так діяти: багато матчів, дискваліфікацій, доводилося змінювати схеми, поєднання гравців. Я думаю, що в нас були дуже вдалі ігри, особливо старт другого кола. 

«Після Шахтаря на гру з Оболонню нас відверто не вистачило»

– Зоря добряче настраждалась від суддів, особливо у спарці з Шахтарем. Які висновки команда для себе винесли?

– Матчі з Шахтарем (1:2, 1:3), незважаючи на результат, були хорошими. Я скажу, що не можна ставити дві гри з Шахтарем поспіль, тому що вони забирають багато емоцій. Це потім позначилося у грі з Оболонню (0:0), де нас відверто не вистачило.

– Як вам рівень сьогоднішньої УПЛ?

– УПЛ додає, заходять клуби з великими фінансами, розвивається інфраструктура в такий важкий час, повертаються легіонери, багато хороших українських гравців отримали шанс про себе заявити. Чемпіонат починає зростати.

– Чому Зоря провела дві абсолютно різні за змістом половини чемпіонату?

– Для клубу сезон не був вдалим. Завдання було посісти високе місце. Рік тому пішли лідери, змінився тренер. Досвідчені гравці відмовилися продовжувати контракти, як Імереков (Металіст 1925), Шахов (Тобол). Пішли Булеца (оренда в Заглемб’є транзитом через Динамо), Бражко (Динамо). Почався чемпіонат – і до них ще й Русин (Сандерленд) додався.

Гравці Зорі, фото: ФК Зоря

– З якою командою грати було найбільш некомфортно?

– Усі ігри були для Зорі нелегкими. Якщо не будеш максимально заряджений на гру, максимально сконцентрований, будь-який суперник може завдати тобі неприємностей. 

«Зорі, на мою думку, потрібно підсилити кожну з ліній»

– На кого Зоря не розраховує?

– Секретів тут нема. Снурніцин, Нагнойний, Алефіренко підписали попередні контракти з клубами. 

– Куди перейшли ці гравці?

– Скоро все дізнаєтеся (за чутками, Снурніцин в Кривбасі, Нагнойний в Металісті 1925, Алефіренко працевлаштувався в Колосі, – прим. «УФ»). 

– Минулого сезону в Зорі класно показала себе молодь. Як оціните їх прогрес?

– Дуже спрогресували Сапутін і Турбаєвський. Микита на старті видав хороший відрізок чемпіонату, а Саша відвоював своє місце в другій частині сезону. Динамівці Горбач і Яцик провели вдалу каденцію. Я думаю, що Саші цей рік у Зорі пішов на користь. Можна сказати, що він був незамінним у другому колі. Ігор у дебютному сезоні УПЛ забив багато важливих голів. Я думаю, що він може грати більш стабільно.

Олександр Яцик, фото: BELGA

– Зорю називають одним з претендентів на Тимура Корабліна з Минаю. Можете додати конкретики?

– Можу сказати, що Зоря цікавиться не тільки Корабліним, а й іншими гравцями.

– Які позиції потребують підсилення в Зорі?

– На мою думку, потрібно підсилити кожну з ліній.