«Зоря хоче все виправити, ніхто не змирився з провалом першого кола»: Горбач – про дебютний сезон в УПЛ

Переглядів 3191
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
5 голосів
«Зоря хоче все виправити, ніхто не змирився з провалом першого кола»: Горбач – про дебютний сезон в УПЛ
Ігор Горбач. Фото: Зоря
Нападник Зорі Ігор Горбач ексклюзивно для «УФ» розповів про останні новини з табору «мужиків», які завершують підготовку на зборах в Туреччині.

Зоря проводить один із найскладніших сезонів за останні роки, але навіть на тлі труднощів на внутрішній і зовнішній арені є «світлі плями». Наприклад, нападник Ігор Горбач, запрошений із юнацької команди Динамо. Цей маловідомий молодий гравець встиг забити Брейдабліку та Маккабі в єврокубках, тоді як все ще чекає на свій дебютний гол у чемпіонаті. При певних труднощах в інших нападників 19-річний хлопець справді запам'ятався в складі команди, яка перезавантажується на наших очах.

Сайт «Український футбол» записав інтерв’ю з гравцем Зорі Ігорем Горбачем, який розповів про підготовку команди до рестарту УПЛ.

  • Зоря після провального першого кола прагне почати все з чистого аркуша.
  • команда під керівництвом в.о. головного тренера Юрія Коваля пройшла збори та готова своєю грою повернути довіру вболівальників.
  • сам Горбач прагне не менш яскраво проявити себе в УПЛ, як і в Лізі конференцій, де в 5 матчах оформив 5 результативних дій (три голи та два асисти).

«Конкуренція в Зорі сильно виросла»

– Як Зоря проводить передсезонку в Туреччині?

– Збори складні. Тренування виснажливі. По біговій роботі нагадує збори з Динамо при Луческу. Багато бігаємо, стараємось добре підготуватись фізично і тактично.

Перше коло було провальне, але зараз ми не говоримо про те, що сталося. Постараємось виправити ситуацію. Всі хочуть викластися на повну. Думаю, що друге коло для Зорі буде зовсім інакшим.

– Помітно, що Зоря зробила висновки з літа, провівши активну роботу на трансферному ринку. Як новачки себе почувають в команді?

– У нас дуже добрий колектив, тому ми новачків добре прийняли. Почувають себе комфортно, інтегруються в склад. В колективі до них добре відносяться.

– Ви між собою говорили про те, в які реалії вони можуть потрапити в Україні?

– Ми про це не говорили. Я думаю, вони повинні думати про те, куди вони їдуть. Самі оцінили ситуацію. Якщо вони погодились перейти в Зорю, точно оцінили всі наслідки. Весь світ бачить, що коять орки, тому їхнє рішення перейти в Зорю і є відповіддю на ваше питання.

– Виросла конкуренція в Зорі, порівняно з літом?

– Дуже виросла. Коли я прийшов в Зорю, були кадрові втрати. Багато травмованих. Зараз всі повернулися, прийшли новачки. Конкуренція значно посилилася.

«В другому колі хочемо все виправити»

 – Пройшовши збори під керівництвом Юрія Коваля, які вимоги його штаб ставить перед футболістами?

 – Ми додали в агресії. Юрій Григорович вимагає швидко вступати у відбір при втраті м'яча, щоб швидко переходили з оборони в атаку.

– Відсутність на зборах Алефіренка, Нагнойного, Снурніцина вплинула на команду?

– Я б не хотів коментувати цю ситуацію. Вони точно не були б зайвими. Це класні футболісти, які багато зробили для Зорі.

Ігор Горбач. Фото: Зоря

 – Яка атмосфера панує в таборі Зорі перед рестартом УПЛ?

 – Не хочеться розкидатися гучними словами. На мій погляд, ситуація покращується. Почали діяти більш впевнено, скинули з себе моральний тягар. В колективі більш дружня атмосфера. Коли ти постійно програєш, то в повітрі висить напруга, критика з усіх боків. Зараз ми більш розкутіше себе відчуваємо.

Те, що мені подобається в нас – немає такого, що ми провалили перше коло і змирилися з цією ситуацією. Ми хочемо все виправити. Здаватися ніхто не збирається. Рано нас списали з рахунків. В другому колі все буде зовсім по-інакшому.

– Ви проводите дебютний сезон в дорослому футболі. Для вас перехід з юнацького футболу був важким?

– Дуже відрізняється темп гри. Рівень виконавців більш якісний. Думаю, що я нормально з цим впорався. Хлопців в колективі мені допомагали, щоб цей перехід дався простіше і не хвилювався за кожну дрібницю.

– Той факт, що разом з вами грають Боль, Яцик, Волошин, які також були в структурі Динамо, полегшило вам адаптацію?

– Це дуже допомогло, особливо на першому етапі, коли ти приходиш в новий колектив, нікого не знаєш і з тобою поруч люди, з якими пройшов багато часу. У вас є спільні інтереси. Можете одразу жити в одній кімнаті. 

Зараз ми вже один цілісний колектив. Спілкуємось з усіма хлопцями. Немає поділу на групи. Хочу, щоб ми це перенесли на футбольне поле. Вже не цікаво, що було. Цікаво, що буде далі.

«Медіа роздули конфлікт Герреро та Кривенцова»

 – За півроку ви встигли попрацювати з Ненадом Лалатовичем, Младеном Бартуловичем, Валерієм Кривенцовм і зараз з Юрієм Ковалем. Можете дати коротку характеристику кожному?

 – Можу сказати, що ціла купа факторів та обставин призвела до зміни тренерів. Влітку мало було людей на зборах. Можливо, ми не могли дати те, чого хотів Лалатович. Він був більше мотиватором. Намагався нас налаштувати. Кривенцов хотів більш схематичний футбол бачити. Грати першим номером. Більше тактики давав. Не знаю, що в нас не виходило. Все якось наперекосяк ішло. Не було нічого такого поганого – дуже сильних розладів у грі та колективі, а гра не клеїлась.

 – Подейкували, що до відставки Кривенцова призвела його сварка з Герреро, а клуб вирішив зберегти один з активів, прибравши тренера. Де правда?

 – Медіа роздули цю історію. Масштабного конфлікту, про який писали, не було. В чоловічому колективі є нормальною ситуація, коли погляди можуть не зійтись і це переходить у більш запеклу суперечку. В команді, яка хоче перемагати в кожній грі, суперечки завжди між собою виникатимуть.

 – Ніхто б не роздував цю історію, якби Еду після єврокубків повернувся з командою на матч з ЛНЗ, а вже потім вирушив до збірної Панами під час міжнародного вікна.

 – Еду потрібно було поїхати раніше. Це не було пов'язано з цією ситуацією. Він не з тих хлопців, які б могли вчинити демарш. Він – один з лідерів Зорі на полі та в колективі.

– Перед Зорею ставили завдання на другу частину сезону?

– Немає чіткого місця, яке ми повинні посісти. Рухатимемось від матчу до матчу.

«Зоря не була готова конкурувати з Гентом і Маккабі»

– Ваші яскраві перформанси у футболці Зорі припали на єврокубки (Горбач забив 3 голи та віддав два асисти на груповій стадії Ліги конференцій, – прим.). Команда могла реально поборотись за вихід з групи?

– Ситуація в чемпіонаті накладалася на єврокубки. Всім зрозуміло, що питання логістики було важким. Постійно в дорозі, часу на відновлення бракувало. Ми грали не зі слабкими командами. Їх клас був вищим за наш, якщо дивитися правді в очі. Якщо ми так виступили, значить, не були готові конкурувати з Гентом і Маккабі Т-А.

– У першому матчі з Брейдабліком (1:0) ви забили перший гол на дорослому рівні. Можете описати емоції?

– Це був важливий гол, тому що в нас були досить непогані шанси вийти з групи. Цей гол для мене точно став найпам'ятнішим.

– Перенос першого матчу з Маккабі Т-А через новий конфлікт з палестинцями поламав всі плани Зорі?

– В цій ситуації УЄФА більше йшов на зустріч Маккабі. На той момент там все тільки починалося. Ми також перебуваємо у стані війни. Можливо, десь і правильно, що ми увійшли в їх становище. Якби це трапилося в лютому 2022 року, я не знаю, чи могли б ми взагалі грати в футбол. Ми хотіли, щоб усе було за спортивним принципом, а не вирулювати за рахунок кабінетних ігрищ.

– Попри провальне перше коло у Зорі були хороші матчі. Який із них запам'ятався найбільше?

– Проти Дніпра-1 (0:1). Для нас всі матчі нелегко складалися, навіть згадати перестрілку з Оболонню (4:2). Чемпіонат більш став конкурентоспроможний. Нема явного лідера, який всіх виносить.

– Хто із суперників вас здивував?

– Не скажу, що хтось вразив. Як нас готували тренери до матчів, так воно і відбувалося на полі. Не можу когось явно виділити.

– 26 лютого Зоря відкриє другу частину сезону проти Ворскли. З яким настроєм команда підходить до рестарту УПЛ?

– Бійцівський настрій. Ми ще не розбирали Ворсклу. Відштовхуємось більше від себе. Стараємось покращити свою гру. Я вважаю, що ми спроможні нав'язати Ворсклі свою гру, а не підлаштовуватись під суперника.

– Ви переросли збірну U-19. Запрошення від головного тренера молодіжки Унаї Мельгоси не отримували?

– Розмов не було. Я сподіваюсь, що своєю грою приверну увагу тренерського штабу молодіжної збірної України.

Унаї Мельгоса. Фото: Google

– У вас залишається півроку оренди в Зорі, яка збігається із завершенням контракту з Динамо. Нову угоду не пропонували?

– Ця тема ще не підіймалася, тому нічого не можу вам сказати.

– Зоря повноцінну угоду не пропонувала?

– Я про це зараз не думаю. Події можуть змінитися в будь-яку секунду. Я думаю зовсім про інше. Намагатимусь допомогти Зорі і покращувати свою гру. Це для мене в пріоритеті.

X