«Це вражає»: Петраков у Чикаго висловився про українську діаспору в американському місті

Переглядів 1885
Дмитро Котков
Дмитро Котков
1 голос
«Це вражає»: Петраков у Чикаго висловився про українську діаспору в американському місті
Олександр Петраков на прем'єрі стрчки. Фото: УАФ
Головний тренер національной команди України Олександр Петраков побував у Чикаго, де відбулася презентація фільму про українську збірну. Спеціаліст поділився враженнями від української діаспори в американському місті.

У приміщенні Українського культурного центру в Чикаго відбулася презентація фільму «Пам’ятай синьо-жовтих» (Remember Blue & Yellow) .

Творцями фільму стали американські журналісти з компанії ESPN Рассел Діналло та Райт Томпсон. Фільм триває 60 хвилин і показує життя національноі команди України з футболу під час війни. Документалісти проводили зйомки під час підготовчого збору збірної у Словенії у травні цього року, матчів плей-офф чемпіонату світу-2022 у Шотландії та Вельсі, ігор Ліги націй УЄФА у Вірменіі та Польщі.

«Коли я приїхав сюди, не міг і подумати, що стільки українців мешкає в Чикаго. Мені показали музей, історію… Я бачу, як спілкуються один з одним представники української діаспори, і це вражає», — цитує Олександра Петракова офіційний сайт УАФ.

Додамо, що знімальна команда стрічки працювала всередині української збірної, спілкувалася з головним тренером та гравцями й зуміла правдиво показати емоції та переживання, які відчували хлопці, готуючись до матчів у моторошний воєнний рік. Також творці фільму проводили зйомки в Києві.

Фільм вийшов глибоким, динамічним та емоційним, показуючи глядачам атмосферу й характер збірної, яка налаштовується на матчі в час, коли думки постійно про близьких і рідних та всіх українців.

На прем’єрі були присутні керівники ESPN, авторитетні спортивні журналісти зі США та згуртована українська громада Чикаго, яка налічує сьогодні близько 400 тисяч осіб (до початку повномасштабного вторгнення — 250 тисяч).