Дмитро СЕЛЮК: «СПРАВЖНЯ АКТИВНІСТЬ РОЗПОЧНЕТЬСЯ В ЛЮТОМУ»

Переглядів 177
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
МІЖНАРОДНИЙ ПРАВНИК БАЧИТЬ СТАН СПРАВ ПО-СВОЄМУ

— Із того, що сьогодні відбувається, найбільше мене дивує «Говерла»: одних орендованих узяли, інших орендованих віддали чи відпустили; кажуть, у них два десятки футболістів на перегляді… Ну, то така справа: можна й півсотні виконавців переглядати, проте це зовсім не свідчить про правильність вектора роботи… Припустімо, сьогодні (інтерв’ю записано в понеділок по обіді. — В. Б.) ми підписали в «Металіст» Андрія Богданова, чим задоволений харківський клуб, сам футболіст і я. Це хороший виконавець, молодий (23 роки), перспективний та ще й українець. Ось так, на мій погляд, працюють нормальні ФК.

…Щодо загальних тенденцій. Я вважаю, що головна й єдина причина млявої поведінки наших клубів у плані переходів — число, дата: до кінця лютого, мовляв, ще повно часу, так що встигнемо купити, кого хочемо. Не забувайте: лише на тому тижні більшість команд ПЛ вийшла з відпустки, нині в них розпочався т.зв. «утягувальний збір», тобто про трансфери наразі зарано вести мову. Окрім того, існує ще одна вагома причина. Припустімо, є футболіст — європейський чи з Південної Америки, котрий має намір кудись перейти: насамперед, йому хочеться в якийсь ФК західної частини континенту, тому сьогодні купувати його нелогічно, він надто дорого коштує, треба трохи зачекати. Справжня активність розпочнеться в лютому, коли в топових чемпіонатах трансферне вікно зачиниться, відтак можна братися за роботу, бо вже на той момент згаданий умовний футболіст матиме невеликий вибір — або залишитись удома, або їхати на схід Європи. Відповідно й ціна його буде набагато менша… Може, хтось поцікавиться, чому в такому випадку «Металіст» підписав Богданова тепер: справа в тому, що він — наш, його не треба було переглядати, він і так на видноті, тому зволікати ще місяць не було сенсу.

Щодо фінансових проблем, які нібито доймають вітчизняні ФК сьогодні. Насамперед зауважу, що ті чи інші труднощі з грошима відчувають сьогодні клуби в Росії, Іспанії — та складно назвати країну, де цього немає! Проте треба ситуацію диференціювати: я впевнений, перша четвірка команд турнірної таблиці УПЛ нічого подібного не відчуває. Так само складно мені повірити, що якісь там труднощі перешкоджають нормально існувати «Ворсклі» чи донецькому «Металургу». Також переконаний: усе гаразд із грошима в Сімферополі, просто тамтешньому керівництву не треба щопівроку змінювати половину складу — тоді й не витрачатимуться на неустойки!.. Справді, в багатьох клубів, які посідають місця 5–15 у таблиці, «фінанси співають романси», проте вони викручуються — хто як може. За приклад поставив би діяльність «Чорноморця».

Володимир БАНЯС

X