Історичне дербі

Переглядів 252
UkrFootball.ua UkrFootball.ua

Безумовно, дербі — завжди подія. Цього разу ця подія стала ще й історичною. Для наставника дніп­рян Хуанде Рамоса суботня гра була сотою в прем’єр-лізі. Але це ще не все. Прем’єрним протистоянням на «Дніпро-Арені», за іронією долі, була зустріч із запорізьким «Металургом» 28 вересня 2008 року, яка завершилася поразкою дніпрян із рахунком 1:2. До суботнього матчу офіційних ігор набралося 99, так що й дніпропетровський стадіон цього дня так само відзначав свій ювілей.

Виходячи на поле, гравці та тренери «Дніпра» вже знали, що «Шахтар» і «Динамо» втратили очки, тож, перемігши, вони отримували можливість одірватися від конкурентів у боротьбі за чемпіонство. Рішуче були налаштовані й гості: щоби уникнути розставання з прем’єр-лігою, їм також потрібно було здобувати очки.

Назагал матч був доволі бойовий і цікавий. Попри дощ упродовж усього поєдинку. Першими могли відзначитися господарі, коли Селезньов після передачі Джуліано завдав удару головою, проте м’яч пройшов у лічених сантиметрах од стійки воріт. Гості, витримавши стартовий натиск, самі почали шукати щастя біля чужих воріт. Кілька разів їм удалося провести небезпечні контратаки, які мав би завершувати Лео, однак бразильцю бракувало майстерності. По-справжньому серйозною перевагою «Дніпро» заволодів лише у середині першого тайму. Гості захищалися і числом, і вмінням, а коли оборонці «Металурга» все ж таки припускалися помилок, рятував команду Старцев. На 30-й хвилині він відбив небезпечний удар із кількох метрів Селезньова, а потім завадив поцілити у ворота Коноплянці.

По перерві господарі значно додали. Рамос підсилив гру, випустивши на поле Зозулю та Матеуса. У дніпрян помітно зросла швидкість, і вболівальники не встигали перевести подих, бо господарі втрачали момент за моментом. Розв’язка настала на 75-й хвилині. Ротань передачею «знайшов» у центрі штрафного майданчика Зозулю, який пробив у нижній кут, Старцев м’яча в руках не втримав, і той знову дістався Зозулі. Не давши «плямистому» залишити межі поля, Роман відпасував його до лінії воротарського. Селезньов був поруч — 1:0.

За час, що залишився до кінця зустрічі, ситуація в матчі, як і рахунок, не змінилася.