Коли мрії стають реальністю

Переглядів 45
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Звітний тур укотре переконав спільноту, що цікаві та сенсаційні матчі навесні мають місце в нашому футболі

Заява на «золото»?

«Центральний матч туру», «головне протистояння весни», «дуель головних претендентів на чемпіонство» — ось так називали матч в Донецьку. Потрібно визнати найперше: підопічні Хуанде Рамоса зробили на полі все, щоби ключова інтрига першості не згасла раніше часу. Іспанська тактика цього дня стоя­ла вище румунського досвіду. З одного боку, прикро усвідомлювати, що наразі «Шахтар» — далеко не та команда, що наводила страх у Європі та не мала собі рівних на національному рівні. З іншого — радісно, що «синьо-біло-блакитні» таки змогли знайти рецепт підготовки, щоби не провалити весняний відрізок після вдалого першого кола.

Як анонсували, в разі перемоги «Дніпра» команди зрівняються за кількістю втрачених очок. Отож, аби дніпряни вийшли на чисте перше місце, потрібно ще позитивно зіграти прийдешній матч у запасі.

Чудова четвірка та кримське таксі

Були й інші матчі, котрі хоча й поступалися за рівнем протистояння, втім порадували шанувальників нашого чемпіонату грою та змістом. Мабуть, одразу за цент­ральним матчем туру можна розмістити зустріч «Зорі» з донецьким «Металургом». Мало хто би зміг перед поєдинком упевнено надати перевагу підопічним Ташуєва: занадто «весняно» грали команди в першому цьогоріч матчі. Водночас, дії арбітра, на жаль, залишили запитання. Можна лише собі уявити, як би все розгорталося на полі, якби вилучення на початку зустрічі відбулося в іншої сторони. Але сталося так, як сталось. Відтак можна лише констатувати, що після того, як Грицай залишив поле, «чорно-білі» віддали ініціативу гостям, які трансформували її в сенсаційні 0:4.

Також варто переглянути зуст­річ (мається на увазі — останні 15 хвилин) «Динамо» з «Металургом» із Запоріжжя. Ймовірно, цей двобій не став би таким помітним, якби на полі не з’явився Олег Гусєв. Пригадаємо, що до цього моменту перипетії гри (за винятком рахунку) не тішили місцеву вболівальницьку торсиду, проте вихід клубного гвардійця миттєво все змінив. Олег нічого особливо не зробив, як сказав Блохін: «прос­то був професіоналом», який із 1:0 своїми зусиллями зробив 4:0. Цікаво, хто тоді його партнери, котрі грали до нього на полі?

Чомусь більшого хотілося побачити в грі пар «Волинь» — «Ворс­кла» та «Говерла» — «Карпати». На жаль, ми не стали свідками анонсованої «гострої боротьби за останню путівку в Європу». Схоже, не завжди це добре, коли результат потрібен обом ФК.

Щодо кримських команд, як і передбачалося, навіть виїзд до Одеси для таврійців не став легкою прогулянкою. Костов, який забув свої документи, не зміг виїхати з півострова, тому після повернення за ними наздоганяв команду з тренерським штабом на таксі. Не зрозуміло, чи це позначилося на грі, але свій дорогоцінний заліковий пункт сімферопольці вивезли. Їхні сусіди із Севастополя, які мали приймати «Металіст», до останнього стояли на своєму та не погоджувалися на гру на нейтральному полі. Якщо після ймовірного невиїзду до Львова на півострів ще не приїде «Ворс­кла», то історія севастопольців у прем’єр-лізі обірветься ще до завершення сезону.

Євген ДЕМЯН.