Колліна тягне Бойка за вухо

Переглядів 51
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Мирослав СТУПАР, екс-арбітр ФІФА.

«Севастополь» — «Ворскла». Арбітр Олександр Дердо та додаткові асистенти допустили низку помилок. Наприклад, не побачили, коли на 77-й хвилині Олександр Караваєв притримав руками Ахмеда Янузі на лінії площі воріт. У компенсований час, коли Олег Баранник зіткнувся із суперником і упав на газон у штрафному, то, за великим рахунком, симуляція у цьому епізоді не мала місця. Проте це складний момент, на відкуп арбітру. Хоча це не знімає з Дерда відповідальності за попередній момент. Окрім того, залишився поза увагою суддів жест Артема Громова вболівальникам, що могло викликати неоднозначні дії на трибунах. Можливо, арбітри цього не бачили, це не був ігровий момент, за межами поля. Видно, спровокували Громова на таку реакцію самі фанати.

«Таврія» — «Дніпро». Євген Арановський з допомогою додаткового асистента призначив 11-метровий, який ніяк на це не тягне. Захисник «Таврії» свідомо ухилявся від м’яча, уникав контакту, притиснувши руку до тіла. Ми бачили ті жести і чули слова, які після цього лунали на адресу рефері. Водночас варто похвалити Арановського, який повністю розібрався в моменті, коли Марін Любічич діяв в обхід правил: підбив м’яч ногою й головою відпасував на голкіпера. Це вже третій подібний випадок у цьому розіграші прем’єр-ліги. Восени Даріо Срна так зробив у матчі з «Говерлою», на що суддя Віктор Швецов жодним чином не відреагував. Потім у поєдинку «Чорноморець» — «Таврія» арбітр Олександр Іванов залишив схожий момент поза увагою. І, нарешті, Арановський продемонстрував колегам приклад, як діяти в таких ситуаціях: показав порушнику «гірчичник» і призначив вільний удар у бік кримської команди.

«Шахтар» — «Карпати». Костянтин Труханов упевнено провів гру.

«Говерла» — «Металург» Д.
Куратор суддівського корпусу П’єрлуїджі Колліна тягне Сергія Бойка за вухо, але дуже прикро, що такий арбітр представляє нашу країну на найвищому рівні. Бойко завжди погано бачить, що діється у штрафному. Почнемо з того, що на 5-й хвилині захисник «Говерли» явно відмахнувся рукою від Миколи Морозюка. Елементарне попередження, тож усі відповідно зреагували на це, крім арбітра. Ну й згодом, на 17-й хвилині, коли у штрафному «Металурга» Васілеос Пляцикас одверто сфолив проти Віталія Буяльського. У цьому моменті арбітр перебував у відкритій позиції, тож у нього взагалі не повинно було виникнути ніяких питань. Можливо, Пляцикас не бачив Буяльського, але це не знімає з нього вини. Грецький півзахисник урізався в опонента, який травмувався й не зміг дограти матч до кінця.

«Чорноморець» — «Металург» Зп.
Анатолій Абдула — досвідчений арбітр, витримує букву й дух правил. Уважаю, вилучення Ігоря Коротецького виправдане. Нехай у тренерів запоріжців друге попередження викликало обурення, але захисник «Металурга» зірвав небезпечний вихід і, як і в першому випадку, отримав заслужену картку. При цьому за надто емоційну реакцію був справедливо вилучений з технічної площі тренер запоріжців Сергій Башкіров. У третьому голі було би цікаво подивитися на дії Абдули, якби Олексій Гай не забив, адже перед цим мав місце фол у штрафному проти Олексія Антонова.

«Зоря» — «Іллічівець». Сергій Скрипак у більшості випадків просто дублював рішення додаткових асистентів, підпадав під їхній авторитет. Особливо це стосується очевидного моменту з пенальті, коли Артем Путівцев штовхнув руками у спину Івана Петряка: Скрипак хотів продовжувати гру, але після підказки Жабченка призначив 11-метровий.

«Динамо» — «Металіст». Віктор Швецов провів тяжкий матч, але не завжди правильно розбирався в моментах. Ну, не було симуляції з боку Євгена Макаренка! Уважаю, в арбітра були підстави призначити пенальті, адже був контакт Едмара з Макаренком. Якщо у центрі поля такий фол фіксується, то чому у штрафному інакше?! Такого не повинно бути. Щодо моменту з Азеведо, то тут я на стороні Швецова — треба зважати, що бразилець уникав контакту з м’ячем, а удар був настільки сильним, що він не мав можливості прибрати руку. Із приводу пенальті, то не може бути двох думок, адже Денис Гармаш контролював м’яч, Павло Ксьонз виставив стегно, через яке завалився Гармаш. «Чистий» 11-метровий.