«Не кожному до снаги витримати тиск»

Переглядів 120
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Ілля БЛИЗНЮК, експерт:

— «Динамо» завжди ставить перед собою максимальні цілі. Добре, що на останніх хвилинах змогли врятувати нічию з «Порту», і не лише собі додали бал, а й у португальців забрали два. А з «Маккабі» все-таки досягли бажаного результату і покращили свої позиції в боротьбі за вихід у плей-оф. Зі стратегічної точки зору це дуже важливо. Думаю, інтрига зберігатиметься до останнього туру, тим більше, перемога «Порту» над «Челсі» ще більше заплутала ситуацію.

Як вплинув на гру швидкий гол «Динамо»? Це важко переоцінити з точки зору психології. Забитий у дебюті м’яч заспокоїв хлопців, додав упевненості. Було видно, що динамівці добре тримають м’яч, уміло виходять із оборони в атаку, простежувався малюнок гри. Ізраїльтяни намагались щось змінити, але, за великим рахунком, майже нічого небезпечного не створили, а після другого гола стало зрозуміло, що кияни вже не віддадуть «Маккабі» жодного очка. Напевно, команда Реброва зробила правильні висновки після першого матчу з «Порту».

Чи показав цей поєдинок, що керівництво столичного клубу правильно зробило, що зуміло втримати Андрія Ярмоленка? Вважаю, такий виконавець, як Ярмоленко, не загубився би в будь-якому колективі, і Ребров не раз підкреслював в інтерв’ю, що Андрій потрібен «Динамо». Ярмоленко не лише сильний індивідуально, а й тактично. Він — командний гравець, це постать, яка корисна для динамівців і підходить під їхній стиль, знає всі вимоги тренерського штабу. Зараз у нього чинний контракт з «Динамо», і він сумлінно його відпрацьовує, а що буде далі — не варто на цьому спекулювати.

За попередні матчі достатньо критикували новачка Дерліcа Гонсалеса, але не кожному гравцеві до снаги з перших матчів витримати конкуренцію в «Динамо», відповідати всім вимогам тренерів і підлаштуватися під ігровий стиль. Треба прожити цю ситуацію, витримати напруження. Погляньте, деякі легіонери залишили команду не тому, що вони погані футболісти, від «Динамо» весь час вимагають результату, в усіх турнірах, і не кожному до снаги витримати цей тиск — не лише на полі, а й у побуті, в стосунках між футболістами. Постійно відчуваєш цю напругу. Хто витримує, той вливається в колектив і потрапляє в основний склад. Гонсалес достойно показав себе з «Маккабі», серйозно допоміг команді, віддав дві голеві передачі.

Олександр Шовковський в кількох моментах зіграв не дуже впевнено. Але головне — результат і те, що «Динамо» зуміло зберегти ворота на «замку». Треба дивитися на гру в цілому, якщо позаду «нуль», значить, команда зіграла правильно. У футболі не буває без помилок, але зазвичай перемагає той, хто менше помиляється.

Наскільки визначальними будуть наступні матчі з «Челсі»? Задачі треба ставити поступово. Попереду у футболістів «Динамо» матчі за збірну і в чемпіонаті. А вже потім будуть концентруватися на лондонцях. Але, в будь-якому випадку, вся боротьба попереду.