Український футбол
Олег ЛУТКОВ: «Нинішній «Титан» будується під моє бачення футболу»
Наставник армянців детально розповів про «кадрову перебудову» в кримському ФК

— Олеже Анатолійовичу, поки більшість команд у першій лізі перебувають у «інформаційній мовчанці», у вашому клубі оголошено про «кадрову перебудову». Можете детальніше розповісти, у чому вона полягатиме?

— Хто вам таке сказав?

— Щойно прочитав на офіційному сайті «Титана». Чи навіть йому не можна довіряти?

— Та ні, просто ви, мабуть, неправильно зрозуміли. Зміни будуть не в клубі, а в складі команди. Ситуація ж буденна: в зимове міжсезоння хтось приходить до команди, хтось, навпаки, залишає її лави. Нині можу сказати, що кілька футболістів уже залишили розташування клубу. Натомість, на зимові збори запрошення отримали не менше виконавців. А на ваше запитання все ж відповім: ніяких змін у тренерському складі чи у середовищі керівництва не відбудеться.

— До такого рішення — змінити чимало футболістів — дійшли функціонери чи тренерський штаб?

— Ні, керівництво ніяким чином не впливає на роботу тренерів. Зміна кадрів у складі — моє рішення. Тим паче, що засновники повністю йдуть нам на зустріч, «палиць» у колеса ніхто не ставить. Щоправда, розглядали кожну кандидатуру перед тим, як розпрощатись із гравцем. У такому ж ключі відбувається комплектація на другу частину змагань.

— Відтак можна стверджувати, що нинішній «Титан» будується під ваше бачення футболу?

— Звичайно! Зрозумійте, літня пауза між сезонами була настільки коротка (трохи більше двох тижнів), що займатися комплектацією складу було непростою задачею. Наразі маємо велику паузу, тому матиму вдосталь часу, щоби підібрати тих гравців, яких я бажаю бачити в колективі. Точніше, футболістів із тією манерою гри, що відповідала би моєму баченню стилю «Титана».

— Усі сім виконавців, що поїхали з Армянська, не відповідають амбіціям клубу?

— Ні, не всі. Справа в тому, що у Субочева, Муховикова завершилися конт­ракти, відтак вони вирішили продовжити кар’єру в інших ФК, сприятливіших у плані фінансів. У нас же фінансування стабільне, проте ми — не найзаможніший клуб у першій лізі.

— Можете повідати, куди саме прямує їх шлях за «щастям»?

— Достеменно мені не відомо. Утім знаю, що Антон Муховиков шукає місце для працевлаштування в Казахстані. А стосовно Субочева, то, наскільки я чув (знову ж таки, не підтверджена інформація), Віталій перебуває на перегляді в «Говерлі». Цих виконавців я хотів би залишити, однак розумію, що хлопці хочуть більше заробляти.

— Решта футболістів таки не влаштовує вас?

— Скажу так: я чекав од них більшого в першій частині турніру. Проте вони не виправдали отриманих «авансів». До тих, хто залишився, в мене запитань немає: гравці повністю викладаються в іграх і на тренуваннях.

— Тобто, більше вже ніхто не піде з команди?

— Думаю, що ні. У планах 15 січня зібратися в Армянську, де впродовж трьох діб проходитиме медичний огляд. Далі розпочинаємо збори на НТБ «СКІФ» у Новопавлівці.

— А яке майбутнє очікує Аблітарова, який перебуває на контракті у «Севастополі»?

— Це ми пізніше побачимо, хоча, звісно, теж хотілося би його залишити. Поки в наших сусідів незрозуміла ситуація, немає головного тренера, тому коли він з’явиться, невідомо, чи він захоче залишити Різвана. Відтак доля Аблітарова нині в руках севастопольського ФК.

— Уже є гравці, які приєдналися до команди?

— Так, у нас уже довгий список нових футболістів. Зрозуміло, поки не афішуватиму їхні прізвища. Однак зазначу, що майже 12 запрошених проходитимуть перший збір разом із колективом.

— Раніше заявляли, що на «олівці» перебувають чимало відомих виконавців. Невже слід очікувати навіть представників елітного дивізіону?

— Так, у нас будуть футболісти, котрі мають чималий досвід виступів у прем’єр-лізі. Утім, усе одно до підписання повноцінного контракту не назву конкретні імена.

Немає побоювання, що така велика кількість нових футболістів погіршить командну взаємодію?

— До нас приєднаються досвідчені виконавці, котрі знають, як налагодити мікроклімат у команді та як зігратись із рештою гравців. Відтак із цим поповненням, сподіваємося, навпаки, покращиться настрій в колективі та взаємодія на полі.

— Чи можете дати характеристику літньо-осінній частині змагань?

— Тренерський склад разом із керівництвом підбили підсумки півріччя та дійшли висновку, що недорахувались щонайменше чотирьох залікових пунктів. До прикладу, в прикрих нічиїх із «Геліосом» і «Полтавою», коли зобов’язані були перемагати. Очковий баланс якнайкраще характеризує той факт, що ми десь недопрацювали. Тому взимку потрібно попрацювати над вирішенням усіх проблем.

— Армянці вже третій рік поспіль зимують на 13 місці. Відтак даний захід спрямований на виправлення такої закономірності?

— Шукаємо нових гравців лише для того, щоби виконати поставлене завдання — восьме місце в турнірній таблиці. Це завдання нам ніхто не відміняє, тому футболісти ретельно переглядатимуться, щоби ми відтак досягли потрібних цілей.

— До речі, «біло-зелені» не виграли жодної гри на виїзді…

— Цей факт немає ніякого впливу на загальну картину. Зрозумійте, якщо би ми виграли ту гру із «сонячними» та одного разу не програли вдома, то зараз комфортно перебували би на сьомій-восьмій сходинці.

— На зустрічі з керівництвом не підіймали питання щодо завдань на весняну частину?

— 8-е місце. Говорив же, нічого не змінюється. Засновники дали повний карт-бланш на комплектацію, обговорили також місце зборів, а також усі фінансово затратні моменти. Тому, як проведемо другу частину сезону, тепер залежить винятково від команди.

— В Україні грошові питання у футболі останнім часом стоять дуже гостро. Проте в «Титані», наскільки розумію, проблем із цим не виникає?

— Більше того, в нас усе чудово, клуб виконує свої зобов’язання: всі зарплатні та преміальні виплачуються вчасно. Як повідомив президент нашого ФК Сергій Косенко, стабільне спонсорування «Титана» продовжуватиметься й надалі. Найголовніше наразі — вигравати.

— Чи не виникають у Армянську, враховуючи вищесказане, думки про найсильнішу лігу в Україні?

— До прем’єр-ліги дорога ще дуже-дуже далека. У першу чергу, слід покращувати клубну інфраструктуру для цього. Це — перше, що явно не відповідає критеріям прем’єр-ліги. Поки що займаємося створенням боєздатного колективу, котрий радуватиме своєю грою місцевих уболівальників. Думаю, що антракту для цього мені вистачить. Свого часу в мене це виходило в «Кримтеплиці», коли взимку зібрали чудову команду, та в «ІгроСервісі», коли вдалось у другій частині турніру врятувати клуб од вильоту. Повертаючись до запитання: тема прем’єр-ліги в армянському ФК поки не актуальна.

Євген ДЕМЯН.


стрічка новин