Повторити штрафний удар: комітет арбітрів УАФ прокоментував скандальний епізод матчу Верес – Шахтар

Переглядів 13430
Дмитро Чорнобай Дмитро Чорнобай
12 голосів
Момент ситуації. Фото: трансляція на Megogo
Комітет арбітрів Української асоціації футболу пояснив тлумачення ігрового епізоду поєдинку другого туру УПЛ між рівненським Вересом та донецьким Шахтарем.

Другий тур УПЛ стартував у Рівному поєдинком за участі Вереса та Шахтаря. Зустріч завершилася з рахунком 1:1.

На останніх хвилинах першої 45-хвилинки на допомогу гостям прийшов стандарт. Матвієнко, не чекаючи свистка головного арбітра Олександра Шандора, який вирішив зарахувати гол.

Головний експерт з арбітражу УАФ Нікола Ріццолі вважає, що арбітр не повинен був зараховувати гол, а попросити перебити штрафний удар:

«Арбітр правильно призначає штрафний удар (ШУ) за порушення, що було скоєне за межами штрафного майданчика. Правила гри дозволяють гравцям команди, на користь якої призначено ШУ, поновити гру без свистка арбітра, тому із цього погляду гол було забито за правилами.

Слід нагадати, що лише команда, на користь якої призначено ШУ, має право просити арбітра відвести суперників на відстань, і тоді, у цьому випадку, арбітр поновлює гру за свистком.

Після зазначеного вище слід зауважити, що на практиці, коли арбітр втручається в динаміку виконання ШУ (позначаючи спреєм місце виконання ШУ), доцільним є не поновлювати гру, а зробити це за свистком».

• Шахтар шостого серпня зіграє благодійний матч з лондонським Тоттенгемом.
  • 12 серпня команда Патріка ван Леувена зустрінеться з Олександрією в рамках УПЛ.
  • Верес у рамках третього туру зіграє з Колосом (12.08).