«Сухий» день фаворитів

Переглядів 233
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
Сенсаційна нічия «Славутича», осічка «Тернополя» та розгром від «Шахтаря-3» — усе найцікавіше про черговий тур в огляді «УФ»

Програма 30-го туру вийшла дещо розбавленою, адже, окрім запланованих у ньому шести поє­динків, додався ще один — перенесений матч 27 туру між «Макіїввугіллям» і «Гірником-Спортом». Також у рамках 27-го ігрового дня запланована ще й зустріч «Тернополя» з «Кременем», однак відбудеться вона найближчої середи.

Найперше, хотілося би виокремити осічки «Славутича» та «Тернополя», котрі не змогли переграти відповідно «Скалу» та «Реал Фарму». Що стосується команди Юрія Бакалова, то вона вже вдруге залишає рідний стадіон без забитого м’яча, знову даруючи очки опонентові. Для гостей зі Стрия, які перебувають на дні турнірної таблиці, цей результат може взагалі бути прирівняний до переможного, адже взяти очки на виїзді проти одного з претендентів на підвищення в класі — дорогого варте. До того ж, колектив під керівництвом нового наставника (нехай і тимчасового), вочевидь, знайшов у собі додаткову мотивацію зібратися на чергові матчі, особливо — проти лідерів. У грі черкащани нині помітно пригальмували після вдалого старту під орудою нового керманича. Може, футболісти вже заспокоїлися щодо свого місця у стартовому складі, тому грають дещо з меншою самовіддачею? Цікаво, що посідаючи друге місце позаминулого туру, зараз команда Бакалова спустилася на шосте.

Щодо осічки «Тернополя», то підопічні Василя Івегеша знову втратили не лише залікові бали, а й другу сходинку. У поєдинку проти середняка чемпіонату тернополяни так і не змогли бодай раз поцілити у ворота Кравченка, відкатавши «суху» нічию. Якщо не враховувати результат перенесеного матчу зі «Славутичем», то для гостей цей виїзний двобій став уже третім навесні, в якому вони втрачають очки.

Найяскравіший і насичений на голи вийшов матч у Донецьку, де молоді господарі приймали «енергетиків» із Нової Каховки. «Гірники» впродовж усього матчу повністю переважали підопічних Юрія Окула, відтак підсумкові 6:2 стали цілком закономірним результатом. Щоправда, в першій половині зустрічі ніщо не віщувало такого розгрому, адже рахунок на табло вказував лише на мінімальну перевагу господарів. Поздоровлення на свій рахунок приймав Артур Загорулько, який після чудової розрізної передачі Скоблова спрямував м’яч точно за призначенням. По перерві зв’язка Скоблов — Загорулько спричинила й другий гол. Гостям удалося швидко відквитати один м’яч, проте у відповідь отримали ще чотири. Із розряду шедевральних були голи Скоблова (Денис із-за меж штрафного запустив красивий парашут у дальню дев’ятку) та Білонога, який, вийшовши сам на сам, ефектно перекинув «сферу» над кіпером гостей. Добивали новокаховців Олійник і Кравченко. «Енергетики» вже на доданих хвилинах зусиллями Логвиненка підсолодили гіркоту поразки.

Невпинно рухаються в напрямку першої ліги «Сталь» і «Гірник-Спорт». «Сталевари» несподівано легко розібралися в Білій Церкві з місцевими арсеналівцями. Уже в першому таймі завдяки точно реалізованому Платуновим пенальті, а ще — вдалим діям наприкінці тайму Станіслава Куліша гості забезпечили собі комфортну перевагу. У другій половині гри дніпродзержинці забили утретє. Відзначився півзахисник Віталій Дністрян. Господарі відповіли грубою грою, й у доданий арбітром час Желюк напрацював на другу жовту картку.

А комсомольці зустріли гідний опір макіївців. Один із аутсайдерів першості спромігся швидко вийти наперед (на третій хвилині відзначився Фролов), тим самим деморалізувавши гостей, котрі аж ніяк не чекали такого повороту подій. На 33-й хвилині хлопці Ігоря Жабченка заробили право пробити пенальті, проте удар із «точки» найкращого нападника чемпіонату Кирієнка прийняла на себе поперечина. Але на перерву команди пішли все ж таки за нічийного рахунку. Гол у роздягальню забив Дмитро Климаков. Розв’язка поє­динку прийшлася на 70-у хвилину, коли захисник комсомольців Глядинець забив переможний м’яч, який для нього став другим на професійному рівні. Завдяки вольовій звитязі «червоно-білі» продовжують переслідувати «Сталь», поступаючись лідеру всього трьома пунктами.

Несподіванкою туру можна вважати домашню поразку «Кристала» од «Карлівки». Молоді карлівчани сповна скористалися кадровими втратами господарів, відтак зуміли вперше цього року розжитися очками. Попри остаточний рахунок (1:3), перша половина зустрічі зовсім не віщувала поразку херсонців: на перерву «Кристал» пішов фаворитом, ведучи в рахунку. У другому таймі гості досить швидко поновили рівновагу, скориставшись прогалинами в захисті господарів у центрі оборони. А загалом, усі три м’ячі підопічні Лукаша забили під час швидких контратак. Херсонці ж могли врятувати матч, проте виконавська майстерність футболістів «Кристала» не дозволила команді зробити камбек.