Вадим ПЛОТНИКОВ: «Яка прем’єр-ліга? У наступному сезоні боротимемося за виживання у першій лізі»

Переглядів 109
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Головний тренер «Сталі» відверто розповів, що нічого не знає про запрошення в еліту, плани команди та ситуацію в Алчевську

— Вадиме В’ячеславовичу, за нашою інформацією, до «Сталі» направили запрошення стати 16-м учасником прем’єр-ліги. Чи відомо вам щось із цього приводу?

— Щиро кажучи, я нічого не знаю. Краще звертайтеся до керівництва, позаяк вони займаються такими питаннями.

— Отож на цю тему не спілкувались із спортдиром Анатолієм Волобуєвим?

— Та про що говорити, якщо це все лише на рівні чуток?

— А як із здоров’ям у Анатолія Івановича? Телефонували йому — слухавка мовчить.

— Із ним усе добре. Волобуєв і далі працює у нашому клубі.

— Тож які плани нині у команди?

— Виходимо з відпустки 27 числа, а вже знаю, що в команді величезні втрати. У багатьох гравців завершились договори. Тим паче, що більшість із них — гравці стартового складу. Тож для нас комплектація наразі — велика проблема. Якщо перерахувати, це Пос­тупаленко, Леонов, Сікорський, Дегтярьов, Тимофеєнко, Трояновський та інші. Наша задача — знайти їм заміну. А це, повірте, не так і просто, зважаючи на те, що в Алчевськ ніхто не хоче їхати через військові дії в нашому регіоні. Грубо кажучи, треба знайти нових виконавців, які можуть грати на рівні першої ліги, аби ми взагалі не вилетіли звідси.

Як завжди, шукатимете вільних агентів?

— Звичайно. Запрошувати можемо тільки гравців без контрактів або залучати молодих із дубля. Утім, у другому випадку, потрібно розуміти, що з ними буде складно здобувати результат, адже, граючи вперше на такому рівні, непросто демонструвати якісний футбол.

— А згадане тріо виконавців із донецького «Металурга» не бажає продовжити співпрацю з алчевцями?

— У нас із ними були укладені орендні угоди, тому зараз вони повернулись до розташування своєї команди. Думаю, їм самим потрібні такі виконавці, як Дегтярьов, Тимофеєнко та Трояновський, тож на 99,9 відсотків вони вже там і залишаться. До того ж, ми вже не розраховуємо на них.

— Чи розглядаються варіанти запрошення інших молодих гравців із колективів вищого ешелону?

— Ми, звичайно, можемо йти таким шляхом, тільки складно буде на них одразу серйозно розраховувати. Це нам пощастило, що торік знайшли дійсно достойних молодих гравців у МетаДоні. Тільки це рідкість, аби хлопці могли швидко перелаштуватись на сильніший чемпіонат.

— Скільки взагалі гравців перебуває на контракті?

— У нас залишилось десять людей. Як казав, збираємось у п’ятницю. Я ще хвилююсь, аби до цього дня мені більше не телефонували, що хтось пішов. Практично щодня мені повідомляють: «Один знайшов команду — переходить, другий знайшов команду — переходить…» Ось такі справи. Навіть не знаю, яка тут може бути прем’єр-ліга?

— Яка ситуація в місті? Писали, що навіть танки їхали…

— Та ну, неправда це все. У Алчевську як було все спокійно, так усе й залишається. Повірте, у нас спокійно. Хоча не приховуватиму, що на околицях міста чи в області відбувались військові дії. Зараз усе начебто нормально. Люди вільно ходять вулицями, магазинами та гуляють парками, як раніше. Багато хто боїться сюди їхати, адже телебачення надивляться. Думають, що тут повсюдно війна. У Слов’янську — так, там складна ситуація…

— До слова, чи базуватиметься клуб в Алчевську? Чи дозволила ПФЛ проводити матчі на тамтешньому стадіоні?

— Поки офіційної інформації немає, утім, гадаю, що зараз навряд чи дозволять провести матчі в Алчевську. Можу хіба припустити, що гратимемо, скоріше за все, на нейтральній території. Як ми вже виїжджали на «домашній» поєдинок у Карлівку, коли грали з «Нафтовиком». Звичайно, для нас це буде дуже незручно, але що подіяти? Іншого варіанта, вочевидь, не буде.

— Чи готові далі продовжувати роботу на чолі «сталеварів»?

— Звичайно, хоча зараз мені дуже складно. Я переживаю через те, що нас залишило багато гравців. Але вболівальники не завжди розуміють цей фактор, їм потрібен результат, попри все. Боєздатна команда не створюється у таких умовах. Тим паче, що велику роль відіграє сталий склад, чим похвалитись ми не можемо. Потрібно щорічно добирати одного-двох виконавців, а не півскладу. Тепер не оминути спаду.

— Усі звикли до того, що «Сталь» одвічний лідер змагань. Чи складно на це розраховувати далі?

— Авжеж! Я до цього й вів. Хіба що якесь диво відбудеться. Важко буде виступати, зважаючи на суттєву ротацію та постійні складні переїзди. Передбачити, як воно буде далі, я не можу, проте запевняю, що ми зробимо все, щоби не бути аутсайдером, відтак гідно виступити в наступному сезоні.

Євген ДЕМЯН.